18 Farklı Perde Modelleri 2018 – 2019

18 Farklı Perde Modelleri 2018 – 2019

Perde modelleri 2018 konumuza hoşgeldiniz. Bir evi ev yapan aksesuarlardan birisi olan perde artık sadece bir ihtiyaçtan dolayı değil dekoratif amaçlı olarak kullanılamaya başlandı daha öncelere bakıldığında evdeki özel hayat hakkını bir nebze de olsa savunmak amacı ile kullanılmaya başlanmış olan perdeler artık o evin değiştirilemez bir parçası haline gelmiş durumdadır. Eğer bir ev kiralanacaksa veya bir kişinin ne kadar temiz birisi olduğunu anlamak istiyorsanız evine gidin ve perdelerini dikkatli bir şekilde inceleyin.

Mutfak Perde Modelleri 2018 – 2019

Öncelikle biraz araştırınca Türkiye’de satış yapan iki büyük firmanın kataloglarını inceledim. Linens ve Taç firması yıllardır perde modelleri ile evlerimizi süslemeye devam ediyor.

Lakin Taç firması artık çokta farklı tasarımlar kullanmıyor. Polyester ve stor perdeler takılmış sadeliği arıyor durumunda.

Linens firması daha desenli farklı modellerini listesine eklemiş müşterilerine hizmet veriyor. Benim tercihim tabi ki Linens oldu. Aşağıdaki galerimizde göreceğiniz üzere sadece Linens firmasının mutfak perde modelleri bulunuyor. Biraz aşağıda salon perde modellerini göreceksiniz.

Salon Perde Modelleri 2018 – 2019

Salon perdelerinde Linens ve Taç firmalarından karışık şeyler buldum. Tabi ki herzaman desen iyi olacak diye bir şey yok. Bazen sadelik en güzeli olduğundan Taç perde modelleride sadelik konusunda daha iyi işler çıkarmış. Biraz daha aşağıda yatak odası perde modellerini bulacaksınız.

Yatak odası Perde Modelleri 2018-2019

Bu resimler Taç ve Linens firmasından alınmıştır. Lafı gelmişken şunu da belirteyim; biz satış yapmıyoruz sadece fikir olsun diye ekliyorum.

Özellikle 2. resimde hem sadelik hem de desenler yatak odanızı çok ağır ve şık gösterecektir. Zaten fiyatı diğerlerine göre biraz fazla. Daha modern bir perde arıyorsanız 1. ve 3. resimdeki perdeler Taç perde stor ama olsun önemli olan odanıza yakışması. Tül arayanlar için ise 6. resim çok şık duruyor. Biraz inceleyin. Daha fazla modelde yok gerçekten. Hep aynı şeyler.

Tüm perdeleri video halinde görmek için tıklayın

Tüm Perde Modellerini Video Haline Getirdik

 

Her evde şaşmaz birkaç kural bulunur. Bu kurallardan bir tanesi de o evde neler olup bittiğini perdelere bakarak anlayabilecek olmanızdır. Evde hangi yemek pişirilmiş sigara içilmiş mi gibi anlaşılması zor konularda perdeden yardım alarak kolay bir şekilde çözebilmeniz mümkündür. Bu kadar fazla işlevi olan perdeleri seçerken dikkat edilmesi gereken şeyler de olacak elbette. Nelere dikkat etmemiz gerekli dersek eyer ilk yapmanız gereken şey bir kullanıcı olarak ne istediğinizi tam olarak netleştirmeniz konusudur.

Tam olarak istediğiniz şeye karar verdikten sonra seçmiş olduğunuz tarza uygun perdeleri incelemeye başlamanız gerek. Bu konuda kafanızı karıştıracak çok konu var doğrusu. Artık o kadar fazla perde modeli yer almakta ki hangi modeli seçeceğinize karar vererek mağazaya girmiş olsanız dahi mağazada yer alan perde modellerini gördükten sonra emin olun ne az bir kere daha düşünmek isteyeceksiniz. Bu kadar perde modeli arasında bir seçim yapmak ve karar vermek hiç de kolay değil doğrusu.

2018 moda perdelere baktığımızda bu dönem modası hakkında bizlere bilgi verdiğini görebiliriz. Daha öncesinden perdelerde dantel işemelerine daha fazla yer verilirken artık perde modelleri 2019 de bu durum ortadan kalkmış gibi görünüyor. Oysa ki bu şekilde dantel işlemeleri annelerimizden bizlere kalmış olan bir tarihi miras olmasına rağmen çok klasik bulunuyor ve yavaş yavaş hayatımızdan çıkarılmaya başlandı. Renk seçenekleri olarak da daha çok beyaz ve türevi renkler kullanılma olarak diğer renklere nazaran daha fazla ilgi görüyor. Beyaz rengin yanına da mavi füme rengi kendine yer bulmaya başlamış durumda. Tasarlanması olarak sert renkler ile yumuşak renkleri bir arada görür olduk 2018 yılında. Bazı kişiler ise sadelikten yanadır ya bu durum perdelere gelince işin rengi değişmeye başlıyor ve sade bir şekilde tasarlanmış ve döşenmiş olan evin perdelerine baktığımızda evin tüm sadeliğini adeta tek başına alıp gidebilecek olan renkler tercih ediliyor ve de bu moda çokça sevildi diyebiliriz.

Her evin havası farklıdır, döşenme şekli farklıdır. Tüm bunlar göz önüne alınarak perde modeli seçimleri yapılmalı ve kişinin zevklerine hitap edecek bir düzenleme ile evin bütünlüğü sağlanmalıdır. Odanın düzeni sadece perde koltuk gibi değişkenler ile bitmemektedir. O odanın duvarına sürülecek olan boyadan yere serilen halıya kadar odanın içinde yer alan en küçük ayrıntı o odanın dekorunu etkiler. Kışı geride bırakıp ilkbahara doğru yol aldığımız şu zamanlarda tam da düğün sezonunun başlaması ile perdelere bakılmaya çoktan başlandı bile. Perdelerde yeni bir model olan File Perde Modelleri düz perde modellerinden sıkılanlar için adeta Hızır gibi yetişti diyebiliriz. Artık farklı tasarımlar görmek isteyen evlenmeyi düşünene çiftler sadelikten uzak biraz işlenmiş perde modellerine bakmaya başladılar. Bir diğer 2019 perde modeli örneğimiz de Desenli Perde Modelidir. Desenli perde modelleri genel olarak düz bir zemin üzerine işlenmiş olan desenlerden oluşur ve renk ağırlıkları genel olarak beyazdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?