2017 Halı Modelleri Capcanlı Renkler İle Evimizde

2017 Halı Modelleri Capcanlı Renkler İle Evimizde

2017 halı modelleri çok farklı desenlerde ve boyutlarla karşımıza çıkmayı başardı. Gelişen teknoloji ile değişen halı makineleri birbirinden güzel halılar dokuyup bizlerin beğenisine sunuyor.

Halı seçimi oldukça önemlidir o yüzden öncelikle halı seçerken nelere dikkat etmeliyiz bunlara bakalım. Çünkü halı bizim yıllarca kullanacağımız, evimizi bir parçası, evimizde ki diğer eşyalarımızın da bir parçası olacak ve böylelikle diğer eşyalarla bir bütün olup hem sizin zevkinizi hem de evinizin güzelliğini ön plana çıkarmış olacaksınız. Bu yüzden halı seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır onları şöyle açıklayalım.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle fiyata dikkat etmemiz gerekir. Halıyı almadan önce halıya ne kadar bütçe ayırabileceğinizi hesaplamalısınız. Çünkü göz önünde bulundurmanız gereken diğer seçenekler ön planda olursa bütçenizi aşacak ve sizi zorlayacak harcama yaparsınız. Halı modelleri 2017 yılında alınırken bu sebeple fiyat öncelikle önemlidir. Diğer dikkat edilmesi gereken ise halıyı nerede kullanacağınızı belirlemektir. Evinizin hangi bölümü için halı bakıyorsunuz?

Mutfak, salon, yatak odası? Halıyı kullanacağınız odanın rengine, eşyaların rengine, eşyalarınıza uydurmanız için mutlaka nerede kullanacağınızı belirlemelisiniz. Ona göre renk ve desen de daha kolay karar verirsiniz. Desen demişken diğer önemli seçenekse desendir. Deseni seçmek tamamen sizin zevkinize ve tarzınıza kalmıştır fakat halının kullanılacağı ortamda ki desenleri ve renkleri es geçmemenizi öneririz. Aksi takdirde karmaşık bir odaya sahip olursunuz.

 2017 Halı Modelleri

 2017 halı modelleri şöyle ki 2016’ya göre daha geometrik şekillerin ve daha farklı ve daha canlı renklerin gözümüze çarptığını fark edebiliyoruz. Geometrik desenler dışında daha eskiye dönük yani daha geleneksel motifler kullanılmakta. Yani geleneksel motifler ile günümüz desenlerinin birleşmesi ile ortaya gayet modern bir desenler oluşturulmuştur. Geçen yıl herkesin ilgisi ve beğenisini kazanan şehir motifli halı desenleri bu yılda ilgisini korumaya devam ediyor. Renklere baktığımızda ise daha çok kırmızı siyah ve beyaz renklerini görüyoruz. En çok ilgi çeken desenler ise patchwork.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?