3 numara saç modelleri erkek 2018 2019

3 numara saç modelleri erkek 2018 2019

3 numara saç modelleri! Bir erkeğin en önemli makyajı saçı ve sakalıdır. Özellikle saç modeli erkeğin tarzını yansıtır. Ancak her şey gibi saç modelleri de birbirinden farklıdır ve her erkeğe her model gitmez. Bazı erkekler uzun saç modeli ile karizma olurken, bazıları kısa saç modeli ile tarzını konuşturur.

Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan 3 numara saç modelleri hakkında açıklamalarda bulunacağız. 3 numara denmesinin sırrı ise; tarağın saçın ne kadar kısa yapacağından gelir. 3 numarada saç ortalama 1.5-2 cm uzunluğundadır.

Uzun ve kısa saçın erkeğe kattığı karizmadan bahsettik. Ancak bazı erkeklere saçını sıfıra vurdurtmakta oldukça yakışabiliyor ve bu kişiye ayrı bir hava katıyor. Saçı 3 numara kestirmek; sıfıra vurdurttuğunuzda da ne kadar yakışacağı hakkında bilgi vermektedir.

Üç numara saçın kirli sakal ile olan uyumundan hiç bahsetmiyoruz bile. Kirli sakal ile kısa saç birbirini tamamlayarak, uzun saçla yapamadığınız etkiyi yapabilirsiniz. Çoğu erkekte bir önyargı vardır ve kendilerine 3 numara saçın yakışmayacağını düşünürler. Bu nedenle uzun saç modellerine eğilim gösterirler. Elbette uzun saçta mutlaka iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak biz kullanımı daha kolay olması ve ayrı bir karizma katması nedeniyle sizlere 3 numara saç modelleri erkek 2018 2019 hakkında bilgiler vereceğiz.

3 Numara Saç Modeline Uygun musunuz?

Dediğimiz gibi 3 numaralı saç kesim modeli her erkeğe gitmez. Peki bu modeli kimler kaldırır, kimler kaldıramaz? Bu nokta en can alıcı kısımdır. Çünkü bu modele başvurmadan önce bilmeniz gereken önemli detaylar vardır. Eğer sıralayacağımız özellikler size uyuyorsa; hiç çekinmeden bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

  • Kulaklar; kulaklar bu model için en önemli detaylardır. Kulaklarınızın kepçe olmaması gerekir. Çünkü kepçe kulakları saçlarla kapamak mümkün oysa üç numara saç modelinde kulaklar gün gibi ortada olacaktır.
  • Göz rengi; renkli gözlü erkeklerde bu modelin ayrı bir havası vardır. Seksi ve erkeksi bir görünüm katar. Bu demek değildir ki kahverengi, siyah gibi göz rengi olan erkeklere yakışmaz. Yüz hatlarına göre değişen bir karizma katmaktadır. Üstelik bu kategorileştirme kişiden kişiye değişmektedir.
  • Kafa şekli; kafa şeklinin de bir hayli düzgün olması önem arz etmektedir. Çünkü saçlar kesildiğinde kafa şekli de ortaya çıkacaktır. Kamufle etme gibi bir durum söz konusu dahi olamayacaktır.

Saçlarınız dökülmeye başladıysa bunu kamufle etmek için uzun saç tercih ederdiniz değil mi? Evet belki bir tercih olabilir ama biz ters köşe yapmanızı tavsiye ediyoruz.  şakak bölgesi dökülmeleri için harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kirli Saç ve Üç Numaralı Saçın Uyumu!

3 numaralı saçınız var ya da saçlarınızı 3 numara kestirmeye karar verdiyseniz; mutlaka kirli sakal bırakın. Bu ikili erkeğin karizmasını arşa tırmandırabilecek güçtedirler. Sakala daha da iyi bir görünüm eklemek için küpe de kullanabilirsiniz.

Ama bizce küpeli ya da küpesiz her iki türlü de oldukça havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Yukarıda sıraladığımız özelliklere uyuyorsanız; saçınızı 3 numara kestirmek için hiçbir engeliniz yok demektir. Üstelik saç iki haftada bir uzayacağı için en ufak bir pişmanlığınız ortalama 2 hafta sürecektir. Ancak biz öyle bir pişmanlığın olacağını düşünmüyoruz.

3 Numara Saçın Avantajları

Bakımı çok kolaydır ve zaman kazandırır. Yıka çık saçıdır. Eğer saçınız uzun olsaydı; düzenli aralıklarla bakım yaptırmak ve saçınızı düzenli aralıklarla yıkamanız gerekmektedir.

Ayna karşısında harcanan vakti minimuma indirir. Özellikle zamanı kısıtlı olan erkekler için oldukça ideal bir modeldir.

Kepek, incelme ve yağlanma gibi saç sorunlarının da önüne geçer. Yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Eğer orantılı ve düzgün bir yüz hattına sahipseniz; bu modeli tercih etmekten kaçınmayın

Özellikle yaz günlerinde inanılmaz bir rahatlama sağlar ve saç diplerinde oluşan terlemenin önüne geçer. Sıra dışı bir görünüm elde ederek, farklı bir tarzınızın olduğunu da alenen açık etmiş olursunuz. Üstelik hangi yaş grubuna daha çok yakışır şeklinde bir ayrım yapamıyoruz. Çünkü her yaştan erkeğe rahatlıkla yakışmaktadır.

3 numaralı saç modeline dair yukarıda detaylı bir açıklama yaptık. Görsellerle süslediğimiz yazımızdan ilham alabilirsiniz. Uyarılarımızı dikkate almanızı önemle tavsiye ediyoruz. Bir kez daha söylüyoruz ki; 3 numaralı saçın size yakışması için yukarıda sıraladığımız özelliklerden en az birkaç tanesini taşıyor olmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?