Abiye Elbise Modelleri 2018! Abiye Seçerken Dikkat

Abiye Elbise Modelleri 2018! Abiye Seçerken Dikkat

Dikkat Dikkat! Yaz sezonuna geçiş yapmamızla birlikte abiye elbise sezonu da açılmış bulunmaktadır. Yazlık kıyafetler, mayolar, bikiniler, tiril tiril elbiseler diyeceğimizi düşünmüştünüz değil mi? Evet bu sezon, rengarenk tiril tiril elbiselerin, eteklerin incecik kıyafetlerin sezonu. Ancak biz düğünler, nişanlar, mezuniyet törenleri ve daha birçok özel gece için aradığınız abiye elbise modellerinden bahsedeceğiz.

Her ne kadar sıcağı ile kavursa da yaz mevsiminde içimiz kıpır kıpır oluyor. Soğuk ve kasvetli kış mevsiminin içimizde bıraktığı kara bulutlar, güneşle beraber bir bir dağılmaya başladı. İçimizin kıpırtısı haliyle giydiğimiz kıyafetlere de yansıyor. Ancak söz konusu düğün, mezuniyet, nişan vb. özel günler olduğunda değişiyor.

Önünüzde özel bir gün var ve siz hangi renk, hangi tarz ve vücudunuzla uyumlu olacak kıyafetleri bulamıyorsanız; tam da doğru yerdesiniz. Sizlere özel günlerin yıldızı olmanıza aracılık edecek fikirlerde bulunacağız. Özel günlerden kastımız düğünler değil tabi ki. Düğünün yıldızı her zaman gelindir. O halde biz de gelinden sonraki yıldızı belirleyelim.

Bedeninizi Tanıyın

Abiye seçerken belirli ölçütler vardır. Bu ölçütlerden ilki sizin fiziğiniz. Fiziğinizle doğru orantılı kıyafetler seçmelisiniz. Bu şekilde elbiseyi daha iyi taşıyabilirsiniz. Modacılar elbise seçerken cesaretli olunmasını öneriyor.  Bu model bana yakışmaz diye aklınızdan geçirdiğiniz model belki de tam size göredir. Bu nedenle denemekten çekinmeyin, üşenmeyin.

Abiye elbise seçerken cüretkar olabiliyorsanız; geometrik kesimler ya da tek omzu açık olan modellere yönelebilirsiniz. Vücudunuzda beğendiğiniz noktaları ön plana çıkartmalısınız. Ancak abartıya kaçmamanızı öneririz. Hem sırt hem göğüs hem de bacak dekoltesini aynı anda kullanmanız, sizi şıklıktan uzaklaştırabilir.

Aksesuarlarla Şıklığınızı Taçlandırın

Abiyenizi tamamlayacak en önemli parçalardan bir tanesi  de aksesuarlardır. Aksesuarları doğru yerde, doğru ölçütte kullanmanız sade bir elbiseyi bile göz alıcı yapabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise; göz yorucu olmamasıdır. Yani hem yüzük hem bileklik hem kolye hem küpeyi aynı anda kullanmanız göz yormaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Takılar, fazlalıklarınızı da geri planda bırakabilir. Örneğin basen bölgenizde fazlalığınız varsa şık bir kolye ile dikkatleri kolyenizde toplayabilirsiniz. Bu şekilde basenlerinizdeki fazlalıklar da ikinci planda kalmış olacaktır. Fazlalıkları kapatmaya yardımcı olan bir diğer detay ise koyu renklerdir. Koyu renklerin; fazlalıkları gizleyici özelliğe sahip olduğu unutulmamalıdır.

Saçlarınız Güzelliğinizi Ele Veriyor

Saç ve makyajın da en az abiye kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Giyeceğiniz elbiseye uygun saç tercihinde bulunmalısınız. Örneğin öne çıkarmak istediğiniz detaylar boyun bölgenizde ise saçlarınızı salık bırakmamanızı öneririz. Dağınık ya da sıkı bir topuz elbisenizi şıklığını taçlandıracaktır.

Gelelim mekan konusuna. Mekan konusu çoğu zaman göz ardı edilse de abiye seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. Örneğin kır düğünü konsepti var ise; o zaman daha uçuş uçuş uzun abiye elbise tercih etmelisiniz. Eh kır düğünüyse havalar sıcak demektir. Kışın ortasında kır düğünü yapmak pek akıl mantık işi değil. E bu durumda fiziğiniz el veriyorsa açık renkli kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Mezuniyetiniz var ve kapalı bir ortamda. Kısa elbise de tercihlerinizin arasında olabilir, uzun elbise de. Sadece üstte sıraladığımız kriterlere dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

Gözleri Üzerinize Çekmenin Tam Vakti

Bu yılın trend abiye modellerinden sıklıkla geometrik kesimler, tek omuz detayı ya da düşük omuzlar ön plana çıkmaktadır. Payetli elbiselerle de göz kamaştırıcı olabilirsiniz. Payetler de şu sıra revaçta.

Giyeceğiniz elbisenin kumaşı da bir o kadar önem taşıyor. Alt tarafı bir elbise deyip geçmek ne kadar rahat olsa da, eğer tercihiniz şıklıktan yanaysa tüm bu detaylara bakmanızda fayda olacaktır. Elbise seçiminde tutumluysanız ve modası geçmeyen renkler tercih etmek istiyorsanız; siyah, leon, dore, platin gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Gardırobunuzun Vazgeçilmezi

Tüm bunların yanı sıra dolabınızda düz, siyah bir elbiseyi hazırda bulundurmanız çoğu davetlerde sizin kurtarıcınız olacaktır. Her dönem şıklığını koruyan, ayakkabı ya da takıyla patlatabileceğiniz ve modası asla geçmeyen ve geçmeyecek olan siyah elbiseler gardırobunuzun vazgeçilmezi olsun.

Abiye elbiseler ve fiyatları tercih sebebini belirleyen en önemli kriterler arasında yer alıyor. Abiyeler mevsimine göre fiyat değiştiriyor. Ucuz abiye bulmak için iyice araştırmak gerekiyor. Şık olmak isterken kazıklanmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?