Abiye Üstü Saç Modelleri Son Moda

Abiye Üstü Saç Modelleri Son Moda

Hangi elbiselerle, hangi saç modelini kullanmalı? Abiye Üstü Saç Modelleri 2019

Yaz mevsiminde artan düğünler,davetler için hangi elbiseyi giyeceğinize ve bu elbiseye hangi saç modelinin yakışacağına karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz.Abiye üstü saç modelleri yazımız da doğru karar vermenize yardımcı olmaya çalıştık. Düğün, nişan, doğum günü gibi organizasyonlarda abiye üstü saç modelleri arasında maşa, topuz, örgülü abiye saç modelleri veya açık saç modellerini seçebilirsin.

Islak saç modeli

Modern ve şık olan bu saç modeli her tarz da elbiselerle kullanılabilir.Saçları çok uzun veya orta uzunlukta olan kişiler tercih edebilir.Saçları kalın olan kişiler ıslak saç modelini yapınca mutlaka sprey veya jöle ile şekli kalıcı hale getirmelidir.

abiye üstü saç modelleri - Islak saç modeli
abiye üstü saç modelleri – Islak saç modeli

Atkuyruğu

abiye üstü saç modelleri - Atkuyruğu
abiye üstü saç modelleri – Atkuyruğu

Taş işlemeli,detaylı,renkli ve canlı elbiselerle elbiseyi ön plana çıkarmak için    atkuyruğu saç modeli kullanılabilir.Saç bakım yağları kullanılarak uzun saçlı kişiler tercih etmelidir.

Balerin topuzu

Sırt dekolteli elbise giyen ve uzun saçlara sahip kişilerin tercih ettiği balerin topuzu modeli genelde gelin başı diye de anılır.

abiye üstü saç modelleri - Balerin topuzu
abiye üstü saç modelleri – Balerin topuzu

 

Burgu topuz

abiye üstü saç modelleri - Burgu topuz
abiye üstü saç modelleri – Burgu topuz

Işıldayan elbiseleri dengelemek veya sırt dekolteli elbiselerle dikkat çekmek isteyenlerin tercih ettiği bu model sabitleyici saç spreyi kullanılarak uzun saçlı kimselerin denemesi gereken bir modeldir.

 

Çekici dalgalar

Çok dalgalı saça sahip olmayıp saçları uzun olan kişiler askılı ve form da olduğunu

gösteren cesur giyinen bayanların tercih edebileceği saç modelidir.

abiye üstü saç modelleri -Çekici dalgalar
abiye üstü saç modelleri -Çekici dalgalar

Taç örgü

abiye üstü saç modelleri - Taç örgü
abiye üstü saç modelleri – Taç örgü

Bohem tarzı elbise seçenler veya tek omuzlu elbise modeli tercih edenler saçları uzun veya ense hizasındaki kısa saçlı kişilerin denemesi gereken taç örgü modeli.

Hareketli saçlar

Volanlı omzu düşük elbise tercih olan kişiler e fönlü saçlar,uzun ve orta saçlı kişilere,kısa saçlı kişilere bu tarz çok yakışıyor.

abiye üstü saç modelleri - Hareketli saçlar
abiye üstü saç modelleri – Hareketli saçlar

Dağınık topuz

abiye üstü saç modelleri - Dağınık topuz
abiye üstü saç modelleri – Dağınık topuz

Abiye üstü saç modelleri topuz denilince aklımıza ilk olarak dağınık topuz modeli geliyor. Dağınık topuz saç modeli yakası kapalı veya tek omuz elbiselerle çok tercih edilir.Saçınızın bozulmaması için sprey kullanmanızı öneririz.

Dalgalı uzun saç modeli

abiye üstü saç modelleri - Dalgalı uzun saç modeli
abiye üstü saç modelleri – Dalgalı uzun saç modeli

Abiye üstü saç modeli arıyorsan saçlarını dalgalandırarak açık bırakabilirsin. Modern ve klasik görünümü bir arada tutan bu model yazın en çok tercih edilen modeli.Dalgalı saç modelini tercih edenler yaz sezonunda canlı ve renkli elbiselerle genç bir görünüm kazanmakta.Sonbahar  kış sezonunda ise bu saç modeli v yaka veya kapalı elbiselerle güzel bir görünüm kazanmakta.

Kıvırcık saç modeli

abiye üstü saç modelleri - Kıvırcık saç modeli
abiye üstü saç modelleri – Kıvırcık saç modeli

Klasik saç modellerinden sıkılanların en çok tercih ettiği kıvırcık saç modeli.Bu modeli yaparken saç aksesuarlarını kullanıp saç yağları ile parlak bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kurdele saç modeli

Kurdele gibi zarif ve şık aksesuarlar her saç modeline uygun.Kurdele saç modeli en çok atkuyruğu saç modeli ile beraber tercih edilmekte.Saçlarını krepe ile şekillendirip at kuyruğu modeli ile birleştirip kurdele ile süsleyerek mükemmel bir görünüm kazanabilirsin.

abiye üstü saç modelleri - Kurdele saç modeli
abiye üstü saç modelleri – Kurdele saç modeli

 

Dalgalı kısa saç modeli

Saçları kısa olan kişiler dalgalı saç modelini tercih edip saç köpüğü kullanarak güzel bir görünüm kazanabilirler.Saçlarını iki kısma ayırıp doğal bir görünüm kazanabilirsin.Taçlı saç aksesuarları kullanmayı unutmamalısın.

abiye üstü saç modelleri - Dalgalı kısa saç modeli
abiye üstü saç modelleri – Dalgalı kısa saç modeli

En Şık Abiye Saç Modelleri
Abiye saç modelleri seçerken yüz şeklinize uygun modelleri tercih etmelisiniz. Yüz şeklinize göre seçeceğiniz saç modelleri sayesinde daha şık bir görünüme kavuşursunuz. Mesela kısa bir yüz şekline sahipseniz krepeler sizin için daha uygundur. Önemli davetlere katılırken kullanabileceğiniz krepeli topuzlar, krepelenmiş yarım toplu saçlar ve at kuyrukları yüzünüzün daha uzun gözükmesini sağlar. Yüzünüz uzun bir şekle sahipse yanlardan şişkin görünmesini sağlamak için dalgalı saçları tercih edebilirsiniz. Kare yüz şekli için en uygun abiye saç modelleri arasında ise yandan ayrılan modeller vardır. Kare yüz tipine sahipseniz saçınızı sağ veya soldan ayırarak açık bırakabileceğiniz gibi, örgü şeklinde topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

Abiye Saç Modelleri 2019 Trendleri Hangileridir
2019’in trendleri arasına girmeyi başaran abiye saç modelleri örgü ve dalgalı saçların bir arada kullanıldığı modeller. Son dönemlerde dağınık topuzlar ve  salaş saç modellerinin çoğaldığını görüyoruz. Günlük hayatta kullandığımız dağınık topuzlar bile artık abiye saç modelleri arasında yerini alıyor. Doğal bir görünüm veren  serbest bir şekilde toplanmış iri dalgalı saçlar 2019 abiye saç modelleri trendleri arasında yerini alıyor.

Kısa Saç Abiye Modelleri
Eğer kısa saçlarınız için abiye saç modeli arayışındaysanız  doğal ve şık görünüm kazanmak istiyorsanız  kısa saçlarınızı kabarık krepelerle serbest hale getirin. Saçlarınız maşaya gelecek boyuttaysa yüz tipinize uygun olarak yanlardan iri dalgalı modelleri seçin.

Düz Stil Abiye Saç Modelleri

Düz stiller her kadının kurtarıcı saç modelidir. Önemli bir davete katılırken abartılı elbisenizi sade bir saç stili ile kombinlemek istiyorsanız düz stiller sizin için uygun olabailir.. Eğer daha farklı bir düz saç stiline ihtiyaç duyuyorsanız saçınızın üst kısımlarını geriye tarayarak ıslak bir görünüm verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?