Açık Gelin Saç Modelleri

Açık Gelin Saç Modelleri

Açık gelin saçı modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar, gelinin yüz tipi, gelinliğin modeli, omuz yapısı, kullandığı takılara ve saç yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Son zamanlarda topuz gelin saçı modellerinden ziyade salık saçlar tercih edilmeye başladı. Açık gelin saçı modelleri ile daha doğal görüntü elde etmek mümkün.

İlk ‘evet’ ağızdan çıktıktan sonra o malum süreç başlıyor. Evet evlenmek teklifinden bahsediyoruz. Ardı arkası kesilmeyen bir düğün telaşesi sarıyor etrafı! Nişanıydı, kınasıydı, düğünüydü; bunların elbisesiydi, saçıydı makyajıydı derken hummalı bir süreç sizi bekliyor. Gün geçtikçe geçmişe meydan okurcasına abartıdan uzak, sade şıklık ön plana çıkıyor. Sadelikte en çok saça yansıyor. İster kabarık gelinlik modeli seç, ister balık, ister düz, ister kısa ne seçersen seç, açık gelin saçı modelleri her gelinliğe gidebilir.

Bizde kadindamoda.com editörleri olarak, sizlere açık gelin saçı modellerinden bahsedeceğiz. En özel gününüzde şıklığını taçlandıracak saç modelleri için haberimizin devamını okumanızı şiddetle öneriyoruz.

Çekici Dalgalı Saç Modelleri

Hayatında başrol olduğun en önemli günlerden biri kuşkusuz ki evlendiğin gün. O özel günde saçlarınızın şıklığı ile baş döndürmeye hazır olun.

Açık gelin saçı modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan çekici dalgalı saç modeli ile beyaz gelinliğin altında kuğu gibi gözükeceksiniz.

Dağınık Dalgalı Açık Saç Modeli

Özellikle de kır düğünü konsepti için olmazsa olmaz bir saç modeli diyebiliriz.

Yeşillikler içinde sadeliğin ön plana çıktığı gelinlikle doğal ve harika görüneceğinize eminiz.

Düz Açık Saç Modeli

Diyorsanız ki; benim gelinliğim çok iddialı, saçım düz olsa da olur. Bizce harika olur.

Saçlarınız sönükse içlerine krepe atarak daha gür ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hafif Dalgalı Saç Modeli

Gelin başında hem yapay olmayan hem de hareketli saç tercih edenler için oldukça oldukça güzel saç modeli diyebiliriz. Kır konsepti için eşsiz bir görüntü sağlayacaktır.

Özellikle de dış çekimlerde açık dalgalı saç oldukça güzel bir hava katıyor. Saçlarınız kısa ise postiş ya da takma saç ile doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yarı Toplu Açık Saç Modeli

Saçları ister ortadan ikiye ister yandan ayırın. Uç ve boy kısımlarını dalgalandırarak düz sade bir duvak ile taçlandırabilirsiniz. Tabi bu modeli tercih ederken gelinliğinizin modeli de oldukça önem arz ediyor.

Bu saç modeli; balık gelinlik modeli ya da elbise tarzı daha zarif gelinliklerde kullanıldığında daha şık görüntüler ortaya çıkabilir. Bizde kabarık gelinliklerin saçı; topuz! İster dağınık, ister ensede, ister tepede.

Açık Saç Örgü Modeli

Örgü saç modelleri özellikle kadindamoda.com editörlerinin favorisi. Günlük kullanım olsun, topuz olsun, salık olsun örgü olsun da nasıl olursa olsun dediklerimizden! Açık gelin saçı modellerinde hafif dalga ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Sade ama şık bir taç ile örgünüzü taçlandırabilirsiniz. Başrol olacağınız günde abartıdan uzak, sade ve şık olmak isteyenler; doğru adrestesiniz. Örgü model ile kır özellikle de sahil konseptli düğünde şıklığınızla baş döndürün.

Tek Tarafı Toplu Saç Modeli

Biz tek tarafı toplu dedik ama siz saçlarınızı kulak arkası da yapabilirsiniz. Aslında örgü de bu saç modeli için tercih edilebilir. Profilden en çok beğendiğiniz tarafınızı ördürüp diğer tarafına da maşa yaptırdığınızda şıklığı elde etmiş olacaksınız.

Ya da yine beğendiğiniz profili şık bir aksesuarla da toplayarak zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Salık kalan saçlarınızı tek omzunuzun üzerinde toplayarak dikkatleri üzerinize çekmeye hazırlıklı olun.!

Kıvırkıvırkıvırcık!

Sık bukleli saç modeli de gelin saç modellerinde oldukça tercih edilir. İnce uçlu maşayla tercih edebileceğiniz bu açık gelin saçı modelinden faydalanabilirsiniz.

Ancak gün boyu maşalarınız kalıcı olmayabilir. Zaman geçtikçe akıp giden maşanız da bozulacaktır. Bozulmaması adına saçlarınızı sabitleyen saç sabitleyicisi kullanabilirsiniz.

En özel gününüzde giydiğiniz ayakkabıdan taktığınız takı ve sürdüğünüz ojeye kadar aslında tüm göz ardı edilen detayların önemli olduğunu belirtmek isteriz. Gelinlik modelinize göre tercih edeceğiniz saç modeli şıklığınızı tamamlayacak parçalardan en önemlileridir.

Ama biz biliyoruz ki; gelinliğin içinde ne yaparsanız yapın kuğu gibi olacaksınız! Sadece doğru parçaları seçmeniz şıklığınızı taçlandırmanıza aracılık edecektir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?