Akneli Cilde Hangi Cilt Bakımı Yapılır?

Akneye meyilli cilt görünümünü düzeltmenin ilk adımı temizliktir. Yüzü, büzücü maddelerle zenginleştirilmiş çok yumuşak nötr bir sabunla sabah ve akşam yıkamak gerekir.

Akneli Cilt Bakımı

Öncelikle cilt tipinizi belirleyin. Cildinize uygun meyve veya sebzeyi seçin. Yapraklı yeşillikleri kaynar suda 3 dakika demleyip süzün. Soğuduktan sonra cilde yerleştirin. Diğer sebzeleri robotta püre haline getirin. Akmayan bir kıvama gelince maskeniz bitmiş demektir.

Babe Stop-Acn Temizleme Kremi cildin yağ içeriğini dengelemeye yardımcı olur ve aynı zamanda cildi pürüzsüzleştirerek sağlıklı bir görünüme katkıda bulunur. Islak veya nemli cilde hoş bir şekilde uygulanan ürün, yağ, kir ve makyaj kalıntılarını gidermede en iyi yardımcıdır. Özellikle peeling etkisi siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Akneye meyilli cilde sahip kişiler, alkol tüketimini sınırlayarak başlamalıdır. Cildin PH değerine cilt yapısına uygun bir temizleme jeli ile bakım yapılmalıdır. Akneye meyilli ciltlerin bakımı ve ürün seçimi sadece deneyimli güzellik uzmanları tarafından veya bir cilt bakım uzmanının tavsiyeleri doğrultusunda yapılmalıdır. Akneye meyilli cildi günde iki kez temizlemek önemlidir. Bu sorunu yaşayan herkesin ergenlik döneminden itibaren uzman gözetiminde ve kontrolünde sivilceli cilt bakımı yaptırması gerektiği doğrudur.

Cildimizin aşırı temizlenmesi ve çok sık yıkanması PH dengesini bozabilir. Bu nedenle yüzümüzü yıkarken PH değeri 5 olan sabun ve benzeri deterjanlar kullanmalıyız. Akneli cilt çok hassas bir cilttir. Hassas ciltlere özellikle dikkat edilmelidir: Yıkandıktan sonra cilt bir tonik ile iyice temizlenebilir. Su bazlı tonikler cildinizdeki yağ hücrelerini temizler.

Akneli Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Babe Stop-Acn Temizleme Kremi cildin yağ içeriğini dengelemeye yardımcı olur ve aynı zamanda cildi pürüzsüzleştirerek sağlıklı bir görünüme katkıda bulunur. Islak veya nemli cilde hoş bir şekilde uygulanan ürün, yağ, kir ve makyaj kalıntılarını gidermede en iyi yardımcıdır. Özellikle peeling etkisi siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Akneli cilt normal cilde göre daha hassastır. Bu nedenle yapılacak ilk şey aşırı peeling ve tahriş edici uygulamalardan kaçınmaktır.

Özetle; Bir sivilce cilt bakım rutini, temizleyici, toner, akne kremi, nemlendirici ve güneş kremi içermelidir. Toner cildinizi çok fazla kurutursa bu adımı atlayabilirsiniz. Reçeteli akne ilacı kullanıyorsanız, nazik temizleyiciler kullandığınızdan emin olun. Güneş korumalı nemlendiriciler size zaman kazandırabilir. Akneye meyilli cilt bakımı rutininizden iyi sonuçlar almak için bu konuda tutarlı olmanız gerekir.

Akneli Cilde Hangi Cilt Bakımı Yapılır?

Akneye meyilli cilt görünümünü düzeltmenin ilk adımı temizliktir. Yüzü, büzücü maddelerle zenginleştirilmiş çok yumuşak nötr bir sabunla sabah ve akşam yıkamak gerekir. Bir temizleyici seçerken, ciltteki fazla yağı emmeyen bir maddeden olmasına dikkat etmek çok önemlidir: aksi takdirde bir yan etki olabilir ve yağ bezleri aşırı yağ üretebilir. Cildin aşırı temizlenmesinden kaynaklanan bir de sivilce türü vardır. Tedavi için genel kurallar:

Yağlı bir cilde sahipseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok alternatif ürün var. Hem dünyada hem de ülkemizde kalitesiyle tanınan birçok marka, bu anlamda yağlı cildiniz için faydalı olabilecek nemlendiriciler, jeller, kremler ve losyonlar sunmaktadır.

Yağlı, akneye meyilli ciltler için bir rutin, cildi temizleyen, ciltteki kiri ve fazla yağı temizleyen ve lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan ürünleri içermelidir. Lekelerin görünümünü etkileyen ve cildi besleyen cilt bakım ürünleri kullanıyoruz. Bu ürünler arasında bizim favorilerimizden biri de La Roche-Posay'in Effaclar serisi.

Akne olarak da bilinen sivilceler, cildinizin yağ bezleri aşırı aktif olduğunda ve gözenekler iltihaplandığında ortaya çıkar. Bazı cilt bakteri türleri akneyi daha da kötüleştirebilir. Sivilceler cildin herhangi bir yerinde görünebilir, ancak en sık yüzde ortaya çıkarlar.

Akneye meyilli cilt görünümünü düzeltmenin ilk adımı temizliktir. Yüzü, büzücü maddelerle zenginleştirilmiş çok yumuşak nötr bir sabunla sabah ve akşam yıkamak gerekir.

Akneli Ciltler Ne Kullanmalı?

Ağır makyajdan kaçının (fondöten ve pudra). Özellikle sivilce önleyici cilt soyucu ilaç kullanıyorsanız bir süre makyaj yapmayın. Çünkü kullandığınız ilaçlar cildinizi onarmaya çalışırken, kaliteli de olsa makyaj ürünleri ile hassas cildi yorarsınız. Bu hem tedavi süresini uzatacak hem de tahrişi artıracaktır. Bir doktora danışmadan sivilceleriniz için ilaç kullanmayın. yani arkadaşın

Akneyi Ne Temizler?

Akneye meyilli ciltler için akne izleri için su bazlı kremler tercih edilebilir. Kozmetik ürünler cildi temizleyerek ve nemlendirerek tedaviye destek olabilir; Ancak sivilce kurutma yöntemi olarak tek başına kozmetik ürünlerle tedavi başarısı elde etmek mümkün değildir. Sivilce kesin çözümü için akne tedavisini uzman kişilerden yapmak ve süreci sonuna kadar takip etmek daha sağlıklıdır. Akne tedavisi için mutlaka bir dermatologdan yardım alınmalıdır.

Yüzdeki sivilceleri (sivilce) tedavi ederken uzman tavsiyelerini takip etmek kolay görünebilir, ancak tedaviye ne kadar devam ettiğiniz ve ürünleri ne sıklıkla kullandığınız cildiniz için dünyalar kadar fark yaratabilir. Dermatoloğunuz bir tedavi planı oluşturduktan sonra verilen önerilere kesinlikle uyulmalı ve dermatoloğun tedavi planına dahil ettiği her ürün kullanılmalıdır.

Akneye meyilli cilt görünümünü düzeltmenin ilk adımı temizliktir. Yüzü, büzücü maddelerle zenginleştirilmiş çok yumuşak nötr bir sabunla sabah ve akşam yıkamak gerekir.

Akneli Cilt Bakımı Fiyatı

profesyonel cilt bakımı; Mevsimsel değişiklikler, hormonal dengesizlikler, kötü yaşam tarzı ve düzensiz beslenmenin tümü cilt üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Yapıya duyarlı cilt zamanla nem dengesini kaybeder ve deforme olur. Bu durum kişiyi estetik olarak rahatsız etse de bazı cilt sağlığı sorunlarına da neden olur. Her şeyden önce ciltteki sivilce, siyah nokta ve koyu lekeler cildin gözeneklerini tıkar ve pH dengesini bozar. Bu nedenle profesyonel cilt bakımı ideal bir seçim olacaktır.

Yukarıdaki tıbbi bakım işlemi tamamlandıktan sonra cilde Q-switched lazer uygulanarak açılan gözeneklerin sıkılaşması, cildin derinlemesine uyarılması ve ayva tüylerini sarıya çevirerek cildin hızla beyazlatılması sağlanır. Hastamızın sivilce ve yağlılığa daha yatkın bir cildi varsa bu uygulama karbon peeling şeklinde de yapılabilir çünkü karbon peeling yağlı ve akneye meyilli ciltlerde yağ dengesini geri kazandırır ve sivilcelerin azalmasını sağlar.

Mevsimsel değişiklikler, diyet, stres, makyaj kalıntıları ve hava kirliliği gibi kontrolümüz dışındaki çevresel faktörler nedeniyle cildimiz yıpranır ve solgun görünmeye başlar. Aynaya baktığınızda akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları yaşıyorsanız kozmetik tedaviler yerine ilaçlı cilt bakımını tercih edebilirsiniz. Düzenli tıbbi cilt bakımı, kusurlarınızı iyileştirir ve cildinizin daha kapsamlı bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Akneli Cilt Için Yüz Yıkama Jeli

Effaclar Gel kullananlar, yüz yıkama jelinin leke yapmadığını ve cildi yağlı hale getirmediğini söylüyor. Bildiğiniz gibi akneye meyilli cilde sahip kişilerin ciltlerini temizlerken çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Yağ ve kirin ileri aşamalarının gözeneklerinizde ne biriktiğini tam olarak bilirsiniz. Cildinize düzenli olarak bakım yaparsanız, cildiniz çok daha temiz hale gelecek ve gözenekleriniz daha temiz görünecektir.

Cildinizi derinlemesine temizleyen ve yüzünüzdeki aşırı parlamayı kontrol altına alabilen bir yüz temizleme jeli için Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel'i öneriyoruz. Yüz yıkama jelindeki çinko, bakır ve probiyotikler akne ve yağlılığa meyilli cilt tipleri için uygundur. Yüz yıkama jelini 7 saat kullandıktan sonra cildinizin yağlılığının azaldığını fark edeceksiniz. Yüzünüz daha mat görünür ve sebum içeriği azalır. Cilt aşırı yağlı olmadığı için gözeneklerin görünümü sıkılaşır.

Yüzdeki Akne Temizliği

En sık yüzde ortaya çıkan siyah noktalar, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen bir sivilce türüdür. Yüzün yanı sıra sırt, kollar ve bacaklar, boyun, omuzlar ve burun siyah noktaların en sık görüldüğü vücut bölgeleridir. Siyah nokta, ciltteki foliküllerin tıkanmasıyla oluşur. Saç ve yağ üretme işini yapan foliküller tıkandığında deri yüzeyinde beyaz veya siyah nokta oluşumları görülür. Deri folikülünde oluşan boşluklarda ölü hücreler ve yağlar birikir ve bu oluşumlara komedon adı verilir. Cildin hava ile temas eden yüzeyindeki birikimler siyaha döner, yüzey kapatıldığında bu oluşumlar siyah nokta veya sivilce şeklinde gözlenir. Bunlar siyah nokta ve sivilce gibi iltihaplı oluşumlar olmadığı için ağrı veya acıya neden olmazlar. Deri yüzeyinde siyah noktalar olarak görülmeleri çok kolaydır.

Hem erkek hem de kadın cildinde ortaya çıkan siyah noktalar aslında bir tür sivilcedir. Yüzdeki en yaygın yer burundur. Siyah noktalar sadece yüzde değil aynı zamanda sırt, göğüs, boyun, kol ve omuzlarda da ortaya çıkabilir.

Yüz bölgesi, vücutta siyah noktaların en sık görüldüğü yerlerden biridir. Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için yüzünüzü sık sık ılık suyla yıkamak ve gözeneklerinizi her zaman açık tutmak önemlidir. Çeşitli aromatik yağlar ve esanslarla etkisini artırabileceğiniz buhar banyoları ile gözeneklerinizi daha hızlı açabilirsiniz. Sauna ve hamam gibi terlemeyi kolaylaştıran alanlarda vakit geçirerek vücudunuzdaki toksinleri daha hızlı atabilir ve siyah noktaların oluşmasını önleyebilirsiniz. Kullandığınız yastık kılıflarını sık sık değiştirmek sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır. Özellikle yağlı cildin yastık yüzeyinde topladığı yağ ve kir bakterilerin üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle yastık kılıfınızı her hafta değiştirmek siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemenin etkili bir yoludur.

Akneli Cilt Tedavisi

Akne (sivilce) nedenleri ve tedavisi, cildin merkezinde bulunan yağ tabakasında sorunlara ve ciddi bir artışa işaret eder. Deri altı yağ tabakasında meydana gelen çeşitli reaksiyonlara bağlı olarak ciltte ortaya çıkan sorunlardan biri olarak tanımlanabilir. Cildin birçok farklı yerinde görülebilen yaygın bir durumdur, örn. B. yüz, omuzlar, göğüs ve sırtta. Akne, genellikle cilt yüzeyinde hormonal değişikliklerin meydana geldiği ciddi bir değişim dönemi olan ergenlik döneminde aşırı bir artışla kendini gösterir.

Lazer kullanılarak yapılan sivilce tedavilerinde cilt yapısına veya yağ dokusuna zarar vermeden tedavi gerçekleştirilir. Akneye neden olan bakterilerin yok edilmesini ve cildin alt katmanlarındaki tıkanmış yağ hücrelerinin temizlenmesini sağlar.

Oluşumunda birçok faktör rol oynamaktadır. Genetik olarak duyarlı bireylerde, yağ salgısının deriden atıldığı saç sebum kanalının kalınlaşması ve hücrelerin yapışkanlığı nedeniyle kanalların tıkanma eğilimi önemli bir faktördür. Diğer faktörler ise ergenlik döneminde artan yağ salgısının (sebum) bu kanalda birikmesi ve komedon adı verilen siyah veya beyaz noktalar oluşturmasıdır. Hem fiziksel hem de genetik faktörler gözeneklerin tıkanmasında rol oynar. Fiziksel faktörler arasında yağlı kremlerin kullanımı, sıcak hava, artan terleme, makyaj ve uygun cilt temizleyicilerinin olmaması sayılabilir. Aknenin diğer nedenleri ise şunlardır: Çünkü bu tıkanmış gözeneklerde sebumdaki bakteriler yerleşir ve iltihaba yani iltihaba neden olur. Sivilce bu şekilde geliştiğinde cildimizde kızarıklık ve iltihaplı sivilceler görülebilir.

Farklı akne türleri vardır. Bir hastada genellikle birden fazla tip birlikte görülür. Nodülokistik lezyonlar varsa öncelikle tedavilerine başlanır. Çünkü bu tip en çok yara izine neden olur. Enjekte edilebilirler, içerikleri boşaltılabilir, oral tedavilerle desteklenirler. Daha sonra cilt alt yapısında akneye neden olan artan yağ salgısını ve ciltte bozulan yapıyı düzenlemek için cilt altı temizleme, peeling, oral medikal tedaviler ve topikal tedaviler uygulanır.

Diğer İçerikler

Miyopi tedavisinde çocukluk ve ergenlik döneminde gözlük ve kontakt lens kullanılmaktadır. Miyopinin kalıcı çözümü refraktif lazer cerrahisidir. Göz çizimi olarak bilinir.
Miyop Nedir? Miyopluk Kalıcı Mıdır?
Miyop Nedir?Gözün normalden uzun olması nedeniyle uzağı net görememe durumudur. [br]Miyopi, yakındaki nesnelerin net, uzaktaki ne
Devamını Oku
Akneye meyilli cilt görünümünü düzeltmenin ilk adımı temizliktir. Yüzü, büzücü maddelerle zenginleştirilmiş çok yumuşak nötr bir sabunla sabah ve akşam yıkamak gerekir.
Hangi Cilt Tipine Sahip Olduğumuzu Nasıl Anlarız?
Cilt Tipi Testi Nedir?Yağlı cilt tipine neden olan her şeyin tam tersini düşünün, işte kuru cilt tipi geliyor! Ciltteki nem kaybın
Devamını Oku
Biogaia Drop 5 ml, ilaç fiyatı: 04/04/2020 tarihi itibariyle IEGM (TİTCK) KDV dahil satış fiyatı 77,96 TL'dir. Eczacıbaşı İlaç Pazarlama firması tarafından satışa sunulan 8699586592492 barkod numaralı bu ilaç, Orijinal / Jene
Biogaia Damla Ne İşe Yarar? Biogaia Damla Fiyatı Ne Kadar?
Biogaia Damla Ne İşe Yarar?Bu ilaç, fonksiyonel bağırsak hastalığı için kullanılan ilaçlardan biridir. Fonksiyonel bağırsak proble
Devamını Oku
Yorumlar
Sizin Yorumunuz
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumlar
0 Yorum
Çerez Politikası Kadında Moda olarak internet sitemizde çerez kullanmaktayız. Bu Çerez Politikası ("Politika") Kadında Moda tarafından yönetilen https://www.kadindamoda.com adresli internet sitesi için geçerli olup çerezler işbu Politika'da belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kabul Ediyorum