Bahçelerinize Bahar Gelsin!

Bahçelerinize Bahar Gelsin!

Bahçeli bir eve sahipseniz çok şanslı olduğunuzun farkına varın! Çünkü toprakla uğraşmak, toprağın kokusunu almak; artık beton yığını olan bir yerde imkansız hale geldi. Toprağı el süremediğimizden, sürekli birbirimize sataşıp durmak zorunda kaldığımız, herkesin sinirli olduğu, tansiyonların sürekli havada gezdiği metropollerde yaşamak zorundayız. Siz ise bir bahçeye sahipsiniz… Bu hızlı yaşantıdan biraz vakit ayırıp ailenizle vakit geçirebileceğiniz huzurlu bir ortama sahipsiniz. O halde ne duruyorsunuz? Bahçenizle vakit geçirmeyi daha fazla ertelemeyin!

İlk önce bahçenize bir oturma grubu alarak işe başlayabilirsiniz. Konuklarınızı ağırlayabileceğiniz, yorulduğunuzda ve sakin bir ortam aradığınızda kaçabileceğiniz bir mekan olmalı bahçenizde. Sonrasında son teknolojik aletlerle bahçenizi güzelleştirmeye başlayın! Bir çapalama makinesi ve bir de güzel bitkiler alıp işe koyulun.

Yakışan renkler…

Benim işlerim çok yoğun ve eve geldiğimde zaten gecenin bir körü oluyor diyorsanız, bahçenize bir aydınlatma sistemi kurun. Çok dekoratif ürünler bulabileceğiniz, ev dekorasyon mağazalarını gezebilirsiniz. Ona da vaktim yok diyorsanız, bir kaç blog ve siteyi gezmeniz yaratıcı fikirler bulmanız için yardımcı olacaktır.

Bir bahar gününde veya bir yaz gecesinde, bahçede salıncakta sallanarak uyuyakalmak istemez misiniz? Bahçesi olan her insanın edinmesi gereken bir eşya olan salıncaklar; özel kumaşlarla üretilirse oldukça dayanıklı oluyor. Ayrıca bir bahçe ürünü olduğundan su da geçirmiyor.

Yine yaz günlerinde, işlerden vakit bulamayıp çıkamadığınız tatili evinize getirebilirsiniz. Alacağınız bir şezlongla, sıcakta mayışacak ve güneşin tadını çıkaracaksınız.

Güneşte mayışın…

Ve tabi ki bahçelerin olmazsa olmazı mangal takımları… Biz Türklerin en sevdiği etkinlik olan mangalı, dostlarınızla bahçede yapmak isteyeceksiniz. Verdiğimiz tüyolarla yaratacağınız bahçenizde, sıcak sohbetler edecek; mangal takımlarıyla karnınızı doyururken arkadaşlarınız bahçenize ve dolayısıyla zevkinize hayran kalacak.

Büyük aileler için ideal bir seçim

Eğer genişçe bir aile sahip iseniz, oturma grupları yetmeyecektir. O halde bahçeniz için güzel minderler edinebilirsiniz. Özellikle gençlerin çok hoşuna gidecek olan bu fikir, hafif bir müzik eşliğinde harika olacaktır.

Ve son olarak güneşin belli bir noktadan sonra zararlı ışınlarından korunmamız gerekiyor. Bahçeniz için ihtiyaca göre büyük veya küçük bir şemsiye de almalısınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?