Bebek Yeleği Modelleri 2019 Resimleri

Bebek Yeleği Modelleri 2019 Resimleri

Beğeneceğiniz erkek ve kız bebekler için birbirinden güzel en yeni örgü bebek yelek modellerini sizler için hazırladık. Büyüklere  yapılan örgüler minik bir bebeğe yapılandan daha zordur.Öreceğiniz her ilmek sayısı daha az ve küçük parçalardan oluştuğu için bebeklere yapılan örgü daha sık tercih edilmekte ve yapılmaktadır. Özellikle el emeği ile örülen bebek yeleği yapmak çocuğunuz uykusundan uyandığı zaman terlemiş olan minik bedenine en çok faydası olan kıyafettir.

bebek yeleği modelleri 2019 -1

Kışın, sonbaharda ve soğuk havalar da çocuklarınızı soğuk havalardan korumak için kullandığınız örgü yelekler birçok yerden satın alabileceğiniz gibi istediğiniz modele göre kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Dışarıdan temin etmek yerine kendi el emeğinizle yaptığınız ürünler yavrunuzu daha sıcak tutacaktır.

bebek yeleği modelleri 2019 -2

Bebeğiniz için istediğiniz renklerde tasarlayabileceğiniz gibi seçiminizi modern ya da klasik çizgilerden yana da kullanabilirsiniz. Yeleği örerken soğuk günler için kalın ve yünlü ipleri tercih etmeli, bahar ve yaz ayları öreceğiniz yelekler içinse tercihinizi kroşe iplerden yana kullanmalısınız. Güzel ve rahat bir örgü için kullanacağınız ipin kalınlığına uygun şişler kullanmalısınız.

bebek yeleği modelleri 2019 -3

Kullandığınız ipin yüzde yüz pamuklu olması lazım. Aksi halde yeni doğmuş bebeklerimizin cildi rahatsız olabilir. Şayet ilk defa yelek örüyorsanız  veya örgü işinden fazla anlamıyorsanız daha kolay modeller ve daha düz örgüler yapmalısınız.

bebek yeleği modelleri 2019 -4

Eğer örgü işinde uzmansanız  daha farklı,özgün ve şık görünen modelleri tercih edebilirsiniz.

Örgü yelek modelleri  hem şiş ile hem de tığ ile yapılabilir. Tığ ile örülen yelekler daha detaylı daha şık yeleklerdir. Tığ ile istediğiniz kalınlıkta ip ile yelek örebilirsiniz.Şimdi sizlere tığ ile yapılan yelek modellerinden örnek verelim.

bebek yeleği modelleri 2019 -6

Bebek yeleği örmenin en zor kısmı renk tercihidir.Renk tercihinde cinsiyet kavramını göz önünde bulundurmanız gerekir…

bebek yeleği modelleri 2019 -7

Örneğin bir erkek bebek için sarı, koyu yeşil, açık kahverengi, lacivert, gri, sütlü kahve, turuncu renkleri tercih edilebilir

bebek yeleği modelleri 2019 -8

Kız bebekler için daha çok beyaz, pudra pembe, su yeşili, mor, kırmızı ve turkuaz gibi renkler olabilir.

Kahverengi ve gri tonlarda ki yelekler erkek bebeklerde gömleklerin üzerine bile giydirilebilir.Evde günlük veya dışarıda misafirlikte de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta son günlerde güzel bir uyum olduğu için çok tercih edilmekte..

Yarım kollu, kısa kollu ve kolsuz olarak genelde 3 çeşit örülen bebek yelek modelleri örgü yapan kişinin zevkine göre değişmektedir.

Bebek yelek örgüleri bel kısmından örülmeye başlanarak sırt kısmına doğru devam eder.Ancak kol kısmına gelince şiş ile kesme, yani eksiltme yapılmaktadır.Daha sonra ön kısımlar ayrı ayrı örülebilir. Ön kısmını “V” şekli’ yapmak için yine kesme işlemleri uygulanmaktadır.Yuvarlak yaka yapmak için kesmenize gerek yoktur.Bu ayrı ayrı örülen üç parça birleştirilerek, düğmeler ve diğer son dokunuşlar bittikten sonra yelek yapımı bitmiş olur.

Taç Yapraklı Bebek Yeleği Modeli

Yaprak deseni ve ağaç yeşili rengiyle göze hoş görünen bu yelek son günlerin trendi.Yelek üzerine çiçek motifi de yapılarak daha güzel bir görünüm verebilirsiniz.

bebek yeleği modelleri 2019 -9

Ata Modeli Erkek Bebek Yeleği

Eski dönemlerimizde atalarımızın soğuk günlerde giydikleri yelek modeli bebeklerin üzerinde çok güzel durmakta.

bebek yeleği modelleri 2019 -10

Kiraz Desenli Kolay Çocuk Yeleği

İsminden de anlaşıldığı üzere desenli bir yelek olan, eskiden örülen geleneksel bebek yeleklerine benziyor. Bu yeleği tunus tığıyla örmeniz gerekmekte ve örmesi gerçekten kolay.

0-6 Aylık Erkek Bebek Yelek Modeli

Çok tercih edilen bu yelek modelini sizin de görmeniz gerek. Bebeğinize yelek örmek istiyorsanız bu yelek modelini örmenizi tavsiye ederiz.Bebekler ilk 6 ay çok üşüdükleri için kesinlikle kolay olan bu modeli tercih etmelisiniz.

bebek yeleği modelleri 2019 -12

Boncuklu bebek yeleği

Kullanmadığınız inci ve boncukları değerlendirmek için boncuklu bebek yeleği mükemmel bir fırsat.Boncukları ipe dizip yeleğinizi örmeye başlayın.
Yeleğiniz örümcek modeli adı verilen örnek ile tamamlanıyor. Kol ve yaka bölgesinde ipe dizilen boncuklarla devam edin.yeleğin kullanılışlı ve kalıcı olmasını istiyorsanız boncuklu yapın eğer kolay olmasını isterseniz boncuk düğmeler dikebilir ya da yapıştırabilirsiniz.

bebek yeleği modelleri 2019 -13

Fenomen erkek cepken yelek

Erkek çocuklarınızın çok şık olmasını istiyorsanız bu yeleği deneyin.Örme işlemine
aşağıdan başlanıp, önler ve arka kısımları ayrı parça örülerek birleştiriliyor. Ortaya böyle mükemmel bir cepken çıkıyor.

bebek yeleği modelleri 2019 -14

Köstekli örgü bebek yeleği

bebek yeleği modelleri 2019 -15

Kastırmalı bebek yeleği

Genelde bere ve atkılarda kullanılan bu model yelekler için son günlerde tercih edilmekte.Alize ip ile 3 numara şiş kullanarak yapın.Yeleğimiz yakadan başlanarak yapılıyor. Kolların kesilmesinden sonra gövde bütün olarak yapılıyor.

bebek yeleği modelleri 2019 -16

Selanik örgü pembe bebek yeleği

Selanik örgü pembe bebek yeleği kız çocuklarının çok sevdiği bir model.İp tercihi olarak superlambs Special, 7 numara şiş ile selanik modeli yelek yapabilirsiniz.

bebek yeleği modelleri 2019 -17

İki renk örgü bebek yeleği

İki renk örgü bebek yeleği Kız çocuklarının çok tercih ettiği ve en çok yakışan modeli.. Genelde yün ip kullanılması tavsiye edilir.Bağlamalı olduğu için düğme derdi olmadan rahatça kullanılan bu modeli sizlerle paylaştık.

bebek yeleği modelleri 2019 -18

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?