Brushlight ve Ombre Modelleri 2018

Brushlight ve Ombre Modelleri 2018

Son zamanlarda popülaritesi gittikçe artan ‘Brushlight ve Ombre’ saçları hareketlendirmenin yanı sıra kişinin havasını ve imajını da değiştirmektedir.

Brushlight, saçın rengini, zemin rengine göre birkaç ton açarak, saça kökten uca kadar doğal bir yansıma katmaktadır. Hem doğallıktan yana olup hem de saçlarını hareketlendirmek isteyen kadınlar için inanılmaz bir yöntemdir.

Brushlighe Modelleri

Brushlight tarağıya da brushlight fırçası ile yapılan bu doğal renk geçişleri saçında belirgin bir değişiklik istemeyenler için hafif hareketlendirici saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Brushlight ve Ombre çoğu zaman karıştırılmakta hatta aynı sanılmaktadır. Ancak Brushlight ve Ombre farkı yoğunluk ve renk farkıdır.

Brushlight ombreye göre daha hafif bir işlemdir. Ombre işlemi daha ağır, sarılıklar daha yoğundur.

Brushlight saçın dip renginin doğallığını bozmadan uçlarını renklendirmektedir. Işıltı şeklinde saça yansıyan Brushlight yapımı işi bilen kişiler tarafından oldukça kolaydır. Renk geçişlerinin çok yumuşak olması gerekmektedir. Böylece saçta radikal bir değişikliğe gidilmemiş olur.

Brushlight’in Doğuş Hikayesi

Wella’nın 85 yılında ürettiği bir setin içerisinde günümüzde Brushlight işlemi için kullanılan fırçanın bir benzeri formda fırça bulunmaktaydı. Belli belirsiz varlığıyla sektörde kimi zaman var olup kimi zaman yok olmakta idi. Zaman içerisinde bu fırça Brushlight işleminde kullanılmak üzere evrildi. Şimdilerde Brushlight saç tasarımında kullanılarak oldukça etkili sonuçlar vermektedir.


Ombre Modelleri 2018

Trend listelerde hep zirveyi tırmanan Brushlight ve Ombre 2018’in de en popüler saçları arasında yer alıyor. Farklı farklı tekniklerle karşımıza çıkan ombreyi, bu kez eriyen ombre olarak sıklıkla duyacağız. İsmini görüntüsünden alan eriyen ombre, klasik ombredeki gibi koyu tondan açık tona doğru akıyor. Ancak bu geçiş oldukça doğal.

Ombre ve Bruslight işleminde çoğu zaman dip rengine dokunulmaz uç kısımlara renk atılarak hareketlendirilir. Hem kısa saça hem de uzun saça yapılan bu saç modelleri dalgalı, düz ve kısa kesimlerde de hacimli ve karakteristik durabilir.

Her rengin kullanılabildiği ombrede çoğunlukla küllü ve sarı tonları tercih edilirken, radikal kararlardan hoşlanıp değişik tarz yaratmak isteyenler; yeşil, mor, mavi gibi birçok farklı rengi saçlarında kullanabiliyor.

Güneşi Saçlarınıza Yansıtmaya Ne Dersiniz?

Doğru bir şekilde yapıldığında ve geçişleri yumuşak olduğunda oldukça iyi sonuçlar veren Brushlight ve ombre; geçişlerinin keskin ve sert olduğu durumlarda hem yapay görüntülere yol açar hem de saçın formunu bozarak, kötü gözükmesine sebep olur.

Hem uzun saçta hem de kısa saçta farklı tarz ve hava katan ombre ve Brushlight’ın da oldukça farklı renk geçişleri mevcuttur. Küllü kumraldan bebek sarısına, siyahtan griye, kahverengiden sıcak sarıya kadar birçok farklı modelle karşımıza çıkabiliyor. Doğallıktan yana olan kadınlar bu renkleri tercih edebilir.

Saçlarında gökkuşağı gibi birçok rengi barındıran ya da mavi, yeşil, mor gibi tek bir rengin geçişi de kimi zaman bir cesaret göstergesi oluyor. Çoğu zaman herkesin çok beğenerek baktığı ancak cesaret edemediği bu farklı tarzdaki ombre ve Brushlight trendi yükselerek devam ediyor.

Her geçen zaman farklı tarz ile karşımıza çıkan bu saç modellerinin önümüzdeki günlerde hangi daha ne kadar değişebileceğini kendi gözlerimizde izleyeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?