Bu Yıl Sıcacık Bakır Kahve Saç Rengi Moda!

Bu Yıl Sıcacık Bakır Kahve Saç Rengi Moda!

Bakır kahve saç rengi; oldukça gösterişli ve iddialı bir saç rengidir. Ancak gösterişe olduğu kadar bakıma da ihtiyaç duyar. Eğer saçlarınızla aranız iyiyse ve bakım yapmayı ihmal etmem diyorsanız; bakır kahve saç rengini şiddetle öneriyoruz.

Benim yüzüme gitmez demeyin. Bakır kahve tonlarının büyüsüyle teninize gidecek renge ulaşmak mümkün. Bunun için yazımızın devamında size alternatifli görseller ile anlatacağız.

Bakır kahve tonları oldukça riskli renklerdir. İyi bir yere boyatmazsanız; oldukça ucuz görüntüsüyle sizin dış görünüşünüzü iyileştirmek şöyle dursun daha da kötü bir hale sokabilir. Sizlere modern görünümler sunan zengin tonları ile bakır kahve renklerini detaylıca anlatıyoruz. Yazımızı okumadan saçlarınızı bakır kahve saç rengi şeklinde boyatmamanızı öneririz.

Kıyafet Seçiminin Bakır Tonlarına Yansıması

Kurumsal bir işyerinde çalışan birçok kadın; daha koyu renk kıyafetlere yönelmek zorunda kalabiliyor. Bu zorunluluktan ötürü saçlarında da iddiadan uzak renkleri tercih ediyor. Aslında bilinmelidir ki; iddia kadının duruşudur. Seçeceğiniz koyu bakır bir kahve tonu ve özgüvenli duruşunuz ile bu renk harmonisini kolayca taşıyabilirsiniz. Tabi bu rengin uyumu saç kesimi ile de doğru orantılıdır.

Bakırın Cesur Büyüsü

Bu ton açık beyaz tenli kadınların rengi diyebiliriz. Hele de mavi, yeşil ve ela gibi göz rengine sahipseniz; bu renk vazgeçilmeziniz olabilir diyebiliriz.


Ancak yukarı da dediğimiz gibi bu saçlar bakımsız hiçbir anlam ifade etmiyor. Sönük ve mat duran saçlar, güzelliğinize gölge düşürebilir. Saçları ile uğraşmaktan hoşlanmayan bir yapınız varsa bu tondan uzak durmanızı öneririz.

Yumuşak Geçişler

Ombre deyince artık toplumda oluşan bir algı var. Ombre sanki sadece sarı ve sarının tonlarıyla geçiş yapılan bir modelmiş gibi. Ama öyle değil. Maviden mora kadar birçok renk harmonisiyle şahane geçişler sağlayan ombrede biz bakır tonlarını çok beğendik!


Ombreli doğal dalgaların farklı bir albenisi olduğu kanaatindeyiz. Yapılı olmayan, doğal dalgalar, zahmetsiz güzelliğin göstergesi.

Doğal Işıltılar

Bakır tonlarından farklı hareketlenmeler elde edebilirsiniz. Koyu bakır tonlarının hakim olduğu saçlarınıza açık geçişler ile Brushlight attırarak güzel bir gölge katabilirsiniz. Böylece göz alıcı renklere kolayca sahip olabilirsiniz.

Geçişli olacağı için uzun saçlarda daha çok kendini belli edebilir. Ancak bu kısa saçlara yakışmayacağı anlamına gelmez. Önemli olan teninize uygun rengi bulabilmekte.

Yeni Nesil 90’lar

90’lı yıllarda oldukça popüler olan bakır renkleri, cazibesini yeniden kazandı. Tabi moda; insanın kendine yakışanı yapmasıdır. Sırf moda diye üzerinize oturmayan bir kıyafeti denemenizin; modern göstermekten ziyade daha kötü görünüme kavuşturacağı gibi; saç renginde de durum değişmeyecektir.

Teninize en çok yakışan renk; sizin daha modern, daha çekici ve daha gösterişli bir görünüme sahip olmanıza aracılık edecektir.

Koyu Bakır Dalgalar

Koyu bakır dalgalar dedik biz ama içinde bulunan bal rengi ve kırmızı dokunuşlar ile saçınız ışıl ışıl parlayacaktır. Bu parıltı güneşte veya ışıkta koyuluğu gölgeleyerek, göz alıcı renge kavuşmanıza aracılık edebilir.

Muhteşem Yüzyıl dizisi ile yıldızı parlayan bakır renkleri, dizinin bitmesi ile ihtişamını kaybetti gibi gözükse de; bakır renkleri asla revaçtan düşmeyen bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bakırımsı Işıltılar

Bakırın 50 tonu! Bakırın bin bir tonu bulunmaktadır. Koyudan açığa doğru çalan birçok renk harmonisi ile rengin içerikler sunan bakır rengi, saçlarınıza hava katmaya hazırlanıyor. Fotoğrafta da gördüğünüz üzere; sarımsı ışıltıları mevcuttur.

Sarı desek sarı değil, turuncu desek turuncu değil. Öyle iki arada bir derede kalmış gibi gözükse de Kadında Moda editörleri tarafından çok beğenildi, çok sevildi. Hareketli renklerden hoşlanıyorsanız; saçlarınızı hareketlendirmenin tam vaktidir diyebiliriz o halde!

Turuncuya Çalan Bakır Kahve Saç Rengi

Fotoğrafta gördüğünüz saç her ne kadar turuncu gibi gözükse de gözüktüğü gibi değil. Aman kuaföre gittiğinizde ben turuncu saç rengi istiyorum demeyin. İstemediğiniz bambaşka sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu renkler riskli renkler olduğu için fotoğraf göstererek kuaförünüze anlatmanız oldukça faydalı olacaktır.

Açık bakır kahve tonu istiyorum da demek yeterli olmuyor. Çünkü açık bakır ama ne kadar açık? Tarçın rengi derseniz belki size yardımcı olabilir.

Bu sırada saçınızı bakır tonlarında boyattığınızda unutmamanız gereken bir bilgi vermek istiyorum. Birçok renkte olduğu gibi güneş ışınları saçları olduğundan daha açık gösteriyor. Ancak bu fark bakır tonlarında daha belirgin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?