Diyet Sırasında Ne Miktarda Meyve Yenilebilir?

Diyet Sırasında Ne Miktarda Meyve Yenilebilir?

Meyvede früktoz yani meyve şekeri mevcuttur ve vücut bu şekeri atmakta oldukça zorlanır. Şekerin diyette tüketimi doğru değildir. Diyet döneminde vücudun ihtiyacı olan besin değerlerini almanız gerekir. Eğer ihtiyacınız olan besin değerlerini almaz iseniz kalori açığı bıraksanız bile kilo veremeyebilirsiniz. Ama diyetiniz de meyve tüketimine yer vermek istiyorsanız tüketeceğiniz miktar önemlidir ve şeker oranı düşük olan meyveler tercih edilmelidir.

Ne kadar meyve tüketilmeli?

Diyet döneminde en fazla 1 tane meyve tüketmeniz gereklidir. Tüketeceğiniz meyvenin besin değerleri düşük ve şeker oranı düşük olmalıdır. Yukarıda da belirtildiği gibi şeker oranı yüksek olursa beden bunu atmakta çok zorlanır ve diyetiniz zarar görür. Şeker vücudun düşmanıdır ve dikkat edilmelidir. Meyve tüketimini lif kaynağı zengin olan meyvelerden seçerek tüketmeniz diyet döneminde sağlığınızı korumanız tarafından etkili olacaktır. Aynı zamanda kalorisi düşük olursa diyet döneminde de kilo verirken zorluk çekmezsiniz.

Diyet döneminde hangi meyveler tüketilmelidir?

Yeşil elma, portakal vb. düşük kalorili bol lifli meyveler tercih edilebilir. Bu meyvelerde bolca lif bulunduğundan sağlık açısından faydalıdır. Muz tüketimi de olabilir yalnız kalorisi yüksektir. Buda diyet listesini hazırlarken zorluk çıkartabilir fakat muz çok faydalıdır potasyum açısından zengin olması tercih sebebiniz olabilir. Aynı zamanda da abartmamak şartıyla kuru üzüm, bir kaç tane çilek diyet döneminde yağsız yoğurt içerisine atılarak tüketilebilir. Diyet döneminde meyve tüketiminin ne kadar olacağına kesinlikle çok dikkat edilmelidir. Aksi halde yanlış meyve tüketimi yapılırsa diyet bozulur ve kilo vermek çok zor olur. Hiç tüketmemek de iyi bir çözüm değildir fakat diyet döneminde tüketmeden de diyeti geçirebiliriz. Eğer kesin tüketmek istiyorsanız söylediğimiz gibi bol lif kaynaklı meyveler tüketiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?