Diyet Yaparken Et Yemek Diyeti Nasıl Etkiler?

Diyet Yaparken Et Yemek Diyeti Nasıl Etkiler?

İnternet üzerinde bu konu hakkında yazılmış çok fazla bilgi bulunmaktadır. Diyet tamamen kalori hesabı ile yapılır ve et yemenin diyete olan etkisi kalori hesabıyla ilgilidir. Kalori açığı bıraktığınız halde eti rahatça tüketebilirsiniz.

 Diyet yaparken et yemek diyeti ne derece etkiler?

Et diyeti nasıl etkiler öncelikle bundan bahsetmek gerekirse etteki doymuş yağ oranı çok yüksektir. Diyet yaparken doymuş yağı fazla tüketmemek gereklidir ve sağlığa zararlıdır. Amerika kalp sağlığı günlük doymuş yağ tüketiminin ne kadar olması gerektiğini tarayıcınız üzerinden aratarak hızlıca inceleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gerek unsur etin yağlı olup olmamasıdır. Eğer et yağsız ise kalori hesabı yaparak istediğiniz kadar et yiyebilirsiniz. 70 kg olan birey günlük 600 gr et tüketebilir. Kilonun 3 katına kadar protein alımı yapılabilir. Diyet döneminde de protein artırımı yapmak kas kaybını minimumda tutması da vücuda faydası olacaktır. Bununla beraber diyette spor yapılması diyeti daha etkili hale getirecektir. Kısacası et yemek diyeti etkilemez bu tamamen kalori hesabıyla alakalıdır ve vücut istemediği kadar et yendiği zaman fazla protein almış olacaktır vücut ise bunu istemediği takdirde fazlasını dışarı atacaktır.

Et yemenin diyete faydası nedir?

Et tüketirseniz kas kaybını minimuma indirmiş olursunuz. Bu da diyet yaparken daha iyi kilo vermenizi sağlar. Vücudunuzda ne kadar çok kas kütlesi çok olursa diyette kilo vermeniz de o kadar kolay olacaktır. Bu yüzden birçok sporcu et tüketimini çok fazla tutar ve kolay kilo verebilir. Eti diyet döneminde kalori ihtiyacın olduğu kadar yenmesi gerekir. Eğer kalori ihtiyacınızdan fazla yerseniz o zaman diyeti bozmuş olursunuz. Bu yüzden diyet döneminde kesinlikle et tüketiminin arttırılması gerekir ve uygun miktarda tüketildiği zaman da daha sağlıklı bir diyet olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?