Diyetin Süresi Var Mı?

Diyetin Süresi Var Mı?

Diyete başlarken

Diyete başlamak mühim bir karardır ve ciddiyet ister. Hevesle çıkılan bu yolculuk bir süre sonra işkenceye dönüşebilir. İhtiyacınız olan şey ise azimdir. Diyete başlarken bu durumun size sağlıklı bir hayat getireceğini unutmamalısınız. Çoğu insan diyete başlamadan önce süreyi gözünde büyütür. Başlarda oldukça yavaş kilo verildiği için de tatminsizlik yaşar. Bunların yaşanmaması için güzel bir program yapılmalıdır. Yapılan programa, küçük kaçamaklar olsa da, uyulmalıdır.

Diyet programı hazırlanırken başkalarına ait olan programları aynen kullanmamalısınız. Her diyet kişiye özeldir. Yaşam biçiminize uygun bir diyet programı hazırladığınızda zorlanmadan diyetinize devam edebilirsiniz.

Diyetin süresi var mı?

Hayat tarzınıza, kilonuza ve yaşınıza uygun bir diyet yapmanız için öncelikle boy-kilo indeksinize bakabilirsiniz. Bu şekilde ideal kilonuzu öğrenirsiniz ve vermeniz gereken kilo netleşir. Vermeniz gereken kilo gözünüzü korkutmamalı. Kilo vermeye başladıkça bu korkudan kurtulabilirsiniz. Diyet süresinde genel görüş haftada bir kilo verilmesi yönündedir. Elbette bu haftada iki kilo da olabilir. Dahası kişiyi sağlık yönünden sıkıntıya sokacağından çok uygun görülmemektedir. Vermemiz gereken kiloyu belirledikten sonra diyetin süresi ortaya çıkar.

Bu süre değişir mi?

Doğru diyeti yapmanın yanında spor da yaparsanız diyet süresini kısaltabilir, daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. Ara sıra küçük kaçamaklar yapmak diyetinizi riske atmayacaktır. Bu durum süreyi biraz uzatsa bile yolunuza daha hevesle devam etmenizi sağlar.

Herkes için genel bir süre mümkün mü?

Diyet yapanlar genelde birkaç ayda bunun sonlanacağını düşünür. Bu durum herkes için aynı olmaz. Herkesin metabolizması farklıdır. Bazı insanlar oldukça rahat kalori harcarken bazıları için bu süreç çok daha yavaş işler. Korumak istediğiniz bir kilonuz varsa beslenme şeklinizi buna uydurmalı ve bunu yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Bir süre sonra bu duruma alışarak ideal kilonuzu korursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?