Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Evinizde Uygulayabileceğiniz Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri çoğu bakımlı kadının denemekte olduğu uygulamalardır. Çünkü her bakımlı birey en çok kirpikleri ile uğraşıyor. Bazılarımız tabi ki de doğuştan şanslı olduğunu belli edercesine gür ve kavisli kirpiklere sahip. Doğal kirpik uzatma yöntemleri bulmak için mağazaları ve güzellik salonlarını dolaşan arkadaşlara mükemmel önerilerimiz var. Neden yapay ürünlerin peşindesiniz? Zaten evde hali hazırda bulunan malzemeler ile siz de doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. İşinize gitmek için iki saat erken kalkmak, kirpik fırçası ise dakikalarca düzeltme yapmak. Maskara ile sanat çıkarmaya çalışmaktan bahsetmiyorum bile. Biraz sonra sizlere aktaracağımız yöntem ile uyku saatleriniz bile düzene girecek. Sadece makyaj ve dış görünüm diyip geçmekle olmuyor tabi ki. Herkes güzelliğini ön planda tutmak ister. O yüzden erkeklerde hiç iç güzellik vay efendim kişiliği iyi olsun gibi palavralar sıkmasın. En ucuz ve en basit doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri adeta baş tacınız olacak ve uygulamaktan zevk alacaksınız.

Kirpiğin Yapısına Bilimsel Bakış


Göz kapaklarımızın ve yüzümüzün en önemli bileşenlerinden birisidir. En büyük görevleri ise bu yaşadığımız tozlu kentlerde gözümüzü koruyarak bizlere ekstra bir kalkan oluşturmaktadır. Oluşumları anne karnında başlar ve daha sonraları kadınların doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri bulmaya iterler. Toplam sayıları genelde 500-600 arasındadır ve saçla aynı yapıya sahiptirler. En ilginci ise alt kirpikler tek sıra halinde dizilmişken üst sıradakiler iki sıraları hatta bazı insanlarda üç sıralı olmaktadır.

Kirpik Uzatma Yöntemleri

  • Günde en az iki kere kirpik tarağı ile taramalısınız. Aynı saçlarınızda olduğu gibi bu işlem onları güçlendirecek ve daha dayanıklı hale getirecektir. Eğer fırçaya bir damla E vitamini yağı ekleme şansınız varsa bu etki dökülmeleri azaltarak kirpik köklerini sağlamlaştırmaktadır. Ayrıca düzenli olarak yapıldığında da birbirleriyle denk ve gür bir şekilde uzamasına yarar.
  • Bir pamuk yardımı ile zeytinyağı sürmenin de doğal yollarla kirpik uzatma yöntemi olarak yaygın olarak kullanılıyor. Saçlarını beslemek ve uzamasına yardımcı olmak için çoğu saç stilistinin kullanıldığı bilinmekte. Bu yöntemi 3 hafta boyunca veya istediğiniz sonuçları görene kadar uygulayabilirsiniz.
  • Ellerimize sürdüğümüzde nemlendiren, besleyen ve dış etmenlere karşı koruyan vazelin de kirpiklere uygulandığında inanılmaz sonuçlar doğuran bir tekniktir. Fakat bu yöntemi yatmadan önce denemeyi unutmayın. Uykudayken de vücudun kendini beslemesi ile birleştiğinde daha yararlı olmaktadır.
  • Ne yazık ki iş koşuşturması ve farklı nedenlerden dolayı da beslenmemize dikkat etmemekteyiz. Oysa kii doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri buna dikkat ederseniz kat kat daha iyi sonuç vermektedir. Özellikle B, D ve E vitaminlerini içeren besinleri tüketmeniz halinde oluşan sonuçları kendi gözlerinizle göreceksiniz.
Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri
Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Saçlarınız gibi kaşlarınızın da uzaması için sağlıklı olmaları gerekmektedir.Kirpiklerinizin dökülmesinden şikayetçiyseniz veya maskara gibi makyaj malzemelerinden dolayı zarar gördüğünü düşünüyorsanız tekrar toparlanmaları için beklemeniz gerekmektedir.Uzamaları zaman almaktadır.Peki doğal yöntemlerle kirpik uzatmanın yolları nelerdir?

Vitamin H
Hızlı şekilde saç büyümesini destekleyen Vitamin H,kozmetik ürünlerinde ve gıdalarda bulunan B-kompleks vitaminidir.Suda erir ve tahıl,kuruyemiş,yumurta sarısı,muz,bira mayası gibi ürünlerde bulunur.Günlük beslenmenize bu besinleri de ekleyerek doğal yollarla kirpiklerinizi besleyerek uzatabilirsiniz.

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri
Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

 

Zeytinyağı ve Hint yağı
Hint yağı özellikle çok güçlü bir formüle sahiptir.Kafa üzerindeki saçsız bir bölümde dahi saçları yeniden çıkaran bu yağ sayesinde kirpikleriniz de güçlenecektir.Küçük bir aplikatör fırça yardımıyla zeytinyağı veya hint yağını kirpiklerinize uygulayınız.

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri
Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Vazelin
Hint yağı veya zeytinyağı gibi ürünler ile aynı etkiye sahip olan vazelin,kozmetik sektörünün ana maddelerinden biridir.Kirpiklerinizin hızla uzamasını istiyorsanız bu formülden de yararlanabilirsiniz.Yatmadan evvel her gece aplikatör yardımıyla vazelini kirpiklerinize sürün.15-20 dakika sonra yıkayabilirsiniz.Birkaç hafta sonra kirpiklerinizin hem gürleştiğini hem de uzadıklarını göreceksiniz.

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri
Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?