Dubleks (dublex) Ev Projesi Örnekleri

Dubleks (dublex) Ev Projesi Örnekleri

İnşaattan Önce Araştırılan Ev Projesi Örnekleri

Dubleks (dublex) ev projesi örnekleri inşaat öncesinde bir fikir sahibi olmak için araştırılan en önemli konulardan biridir. Bir insan bütün hayatını geçireceği evi planlarken ya da çizimini yaparken elbette ki sağlam bir araştırma yapması gerekiyor. Öncelikle sizin istediğiniz planlara benzerlerine bakılır ve fikirler oluşur. Daha sonrasın da ise bütçe ve maliyet gibi planlarda eklenerek son durum oluşmaya başlar.

Bir profesyonelin elinin değdiği 1+1 ev projesi örnekleri sizlere çok iyi bir rehber olarak işinizi kolaylaştırmaktadır. Belki de sizin göremediğiniz bir detayı fark ederek sizi eziyet ve fazla paradan kurtaracaktır. Üstelik belki de sizin hayaliniz olan bir başka bir firmanın veya kişinin planındadır. Böylece de düşlerinizde ki konutun kağıda dökülmüş halini görebilirsiniz.

Ev Projesi Örnekleri Bileşenleri

dubleks ev projesi 1 arka
dubleks ev projesi 1 arka

2+1 ev projesi örnekleri kuşbakışı şeklinde çizilmiş, ölçekli ve bir bakışta bütün evi gözümüzde canlandırabildiğimiz ister elde çizilebilen ve ya dijital ortamda oluşturulur. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte inşaat sektörü de bir hayli hızlandı ve bütün plan ve projeler bilgisayar ortamına geçti. Hal böyle olunca internet ortamında da rahat bir şekilde ulaşılmaya başladı. Böylece işkence gibi olan tozlu arşivlerde dolaşmaktan kurtulmuş olundu. Ev projesi örnekleri bir takım özellikleri belirtmek zorundadır. Oda kenarlarında kaç metre oldukları yazar ve metrekare hesabını kolaylaştırır. Evin kaç oda kaç salon olduğu da yine plan üzerinde belirtilir.

 

 

 

dubleks ev projesi 2 arka
dubleks ev projesi 2 arka

Boş mekanların içine yine kuşbakışı bir şekilde mobilyalar yerleştirilerek müşterilere eşya olmasında durumunda nasıl gözükeceğini ve ne kadar boş alan kalıyor diye referans olur. Hatta üstüne üstlük kapıların açılma yönleri ve kapı uzunlukları ile birlikte ne kadar yer kestiklerini gösteriyor. İnsanın yaptığı işlerden hiç biri bir diğerine benzemez. Hal böyle olunca da bu alanda da birçok farklı model vardır. Bazıları hafif bir açıyla kağıda dökmeyi sever. Her bir çizerin tekniği farklıdır ama ortak özellikleri de bulunmaktadır. Ortak noktaları ise bu kadar zor olan bu işin bitirilebilmesi ve düzgün yapılabilmesi için verdikleri emek ve uzmanlıklarıdır.

 

 

dubleks ev projesi 3
dubleks ev projesi 3

Apartman dairelerinin ve küçük katlı binaların birçoğu birbirine benzemektedir. Fakat Ev projesi örnekleri araştırmanızda dikkat meniz gereken şey de müstakil evlerdir. Standartların dışına kolay çıkılabildiği için çok farklı ve çeşitli örnekler mevcuttur. İşin içine büyük bahçeler de girebileceği için incelenebilecek çok sayı da plan vardır. Ev projesi örnekleri her tür ev için farklılaşmakta. Herkesin büyük bir özlemle oturmak istediği müstakil evler de işinin ehli çizerlere çizdirilerek bahçesindeki en küçük taşa kadar tasarlanır ve müze misali sergilenmektedir. Bu tarz evlere niyetlenmeden önce yapılacak araziyi de kapsayacak bir şekilde maliyet hesabı yapılarak ona göre örneklere bakılmalıdır.

 

 

dubleks ev projesi 4
dubleks ev projesi 4

Birçok insan müstakil evlerinde şehrin o kuru, kaba görüntüsünden kaçmak ve doğayla bir bütün halde zaman geçirmek için çabalamaktadır. Siz de eğer bu kategoride iseniz şanslı bir birey sayılmaktasınız. Ev projesi örnekleri bularak inceleyen her geleceğin ev sahibinin dikkat etmesi gereken diğer bir havadis de balkon gösterimleridir. Bazı durumlarda bu iş o kadar ciddidir ki balkon, bahçe boyutları yanlışlıkla birkaç metre yanlış yazıldığında tartışmalar bile çıkmaktadır. Bu kadar mühim olan çizimlerin mutlaka 5 mm hassasiyete kadar kontrol edilmesi şarttır. Hayati önem taşıyan kanalizasyon, su elektrik gibi elzem hatların nereden gelip nereye gideceğini, eve hangi noktadan girileceği tam bir titizlik ile oluşturulmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?