Dudakları Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Dudakları Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınlar dudakları inceyse dolgun görünmelerini isteyebilmektedir. Çünkü ince dudaklarda sürülen ruj belli olmaz ve dudakların kendisini göstermesi imkansız olur. Bu sebeple dudakları büyük göstermek için çeşitli makyaj tüyoları bulunmaktadır. Bu tüyolar sayesinde dudaklarınızı incelikten kurtularak istediğiniz dolgunluğa ulaştırabilirsiniz. Dudakların dolgun görünebilmesi için çeşitli cerrahi operasyonlarda yapılabilmektedir. Dudaklara botoks yaptırma günümüzde sık sık karşılaşılan durumların başında gelmektedir. Ancak cerrahi bir operasyonla dudaklarınızın dolgun görünmesini istemiyorsanız evde kendiniz yaptığınız makyajla dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudakları Büyük Gösteren Makyaj Tüyoları

Dudakları kalın gösteren makyajı evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için gerekli yönlendirmelere uymanız yeterli olacaktır. Çok kısa süreler içerisinde arzu ettiğiniz büyük dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudakları büyük göstermenin tüyoları bulunmaktadır.

Dudakları Büyük Göstermek İçin Öncelikle Nemlendirici Sürün

Dudakları büyük göstermenin yolu öncelikle dudakları nemlendirmekten geçer. Kurumuş dudaklarda uygulanan makyaj iyi durmaz ve kendini belli edebilir. Bu sebeple nemlendirilmiş yumuşacık dudaklarla yapılan işlemler daha kolay yapılabilmektedir. Stick şeklindeki nemlendiriciler daha pratik bir uygulama imkanı sağlarken yuvarlak kaplarda bulunan nemlendiriciler dudakları daha yoğun bir şekilde nemlendirme sağlar.

Dudaklarınıza Baz Oluşturun

Göz bazları gibi dudak bazları pek bilinen ürünler değildirler. Ancak bazı firmaların dudak bazları gerçekten kalitelidir. Dudak bazı uygulamanın sebebi dudak rengini nötr hale getirmektir. Bu sayede dudak rengi kaybolacak ve rujun rengi ön plana çıkabilecektir. Dudak bazı olmayanlar bir kapatıcı yardımıyla kendilerine baz oluşturabilirler. Dolgun dudaklara sahip olabilmek için ruj renginin ön plana çıkarılması gerekir. Bu sebeple uygulamanın en önemli aşamalarından biri baz aşamasıdır.

Dudak Kalemi Kullanın

Dudakları dolgun göstermek isteyenlerin ellerinin altında bulunması gereken önemli malzemelerden birisi de dudak kalemidir. Dudak kalemi ile dudaklarınızın bittiği çizginin biraz üzerinden bir çerçeve çizilir. Ancak oluşturulan bu çerçevenin abartı olmaması oldukça önemlidir. Dudakları dolgun göstermek isterken hoş olmayan bir görüntüye neden olabilirsiniz. Bu sebeple dudak kaleminin abartılı bir şekilde kullanılmaması gerekir. Öte yandan dudak kalemi rengini seçerken dikkatli olmak gerekmektedir. Genelde dudak renginizin bir ton koyusu dudak kalemi tercih edilmesi iyi bir sonuç için yeterlidir. Ancak arzuya göre dudağınızla aynı renk bir dudak kalemi de kullanabilirsiniz.

Açık Renkli Rujlar Tercih Edilmelidir

Dudakları dolgun gösteren makyaj yapanların koyu renkli ruj tercih etmemesi gerekir. Çünkü koyu renkli rujlar dudakları olduğundan ince göstermektedir. Bu sebeple açık renkli veya orta koyulukta bir rujun tercih edilmesi gereklidir. Böylelikle dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudağı Belirginleştirmek İçin Pudra Uygulaması Yapılmalı

Dudaklar yuvarlak hatlara sahip olduğundan dolayı alt dudakta bir gölge bulunmaktadır. Alt dudağın altında bulunan bu gölgenin belirginleştirilmesi önemlidir. Belirginleştiğinde daha dolgun dudaklara sahip olabileceğinizden dolayı bu bölgede kontür pudrası uygulaması yapılmalıdır.

Üst Dudak Bölgesinde Aydınlatıcı Kullanılmalıdır

Üst dudak ile burun arasında bulunan kıvrımın aydınlatılması ile daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudaklarını dolgunlaştırmak isteyenler bu bölgeye aydınlatıcı sürmelidirler. Bu bölgeye sürülen aydınlatıcı dağıtılarak daha doğal bir görüntü elde edilebilmektedir.

Lipgloss Uygulamayı İhmal Etmeyin

Dudaklarınızın ortasını bir kalp gibi düşünerek tam ortasına parlak bir lipgloss uygulayın. Bu sizin dudaklarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bu sebeple seçilen lipglossun koyu renkli tercih edilememesi gerekmektedir.

Dudaklarını büyük göstermek isteyenler açık veya şeffaf lipgloss tercih etmelidirler. Bu yöntemlerin hepsini kısa bir süre içerisinde uygulayabilirsiniz. Oldukça kolay malzemelerle kısa süre içerisinde dudaklarınızı büyük gösterebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?