Ev Dekorasyon Modelleri 2018

Ev Dekorasyon Modelleri 2018

Hayatımızın çok büyük bir bölümünü sürdürdüğümüz kapalı ortamlar için sizlere 2018 Ev Dekorasyon Modellerini derledik.

Özellikle de evimizde ve işyerimizde harcadığımız vakitlerin oranı hiçte azımsanacak gibi değil. Yaşamımızı sürdürdüğümüz bu ortamların dekorasyonu da psikolojimizi etkilemektedir. Bu nedenle sizlere hem evinizi hem de ruhunu aydınlatacak dekorasyon önerisinde bulunuyoruz: Turuncu ve X mavi…


Güzel ev dekorasyon sitelerini araştırarak, dekorasyon fikirleri edinmek istiyorsanız çok doğru yerdesiniz. Sizlere Ev dekorasyon önerileri ile dolu farklı ufuklara yelken açtıracak bir yazı hazırladık.

Sürekli vakit geçirdiğimiz ortamın dekorasyonu, havası, renkleri vs. insanın ruh dünyasını da şekillendirmektedir. Mesela kasvetli bir ortamda çalışıyorsanız; ruhunuz daralabilir, kendinizi sürekli yorgun ve mutsuz hissedebilirsiniz. Ya da cıvıl cıvıl renklerle dönenmiş bir dekorasyon daha huzur verici olabilir. Bununla birlikte çok eşya hem evi küçük gösterirken hem de gözü yormaktadır. Bu nedenle dekorasyon, kişinin günlük alacağı enerji miktarını da minimum düzeye indirmektedir.


Zıt Renklerin Birbirine Uyumu

Dekorasyonda renklerin aslında hem birbirine zıt hem de uyumlu olanı modern bir hava yaratmanın yanı sıra kişinin psikolojisini de olumlu yönde etkilemektedir. Özellikle de 2018 yılının trend renklerinden turuncu ve mavi dekorasyon alanında birbirine oldukça yakışıyor. Son zamanlarda da oldukça tercih ediliyor. Mavi ve turuncunun zıtlığı özellikle de modern dekorasyon sevenler için oldukça zevkli bir birliktelik sağlıyor. Bu zıtlığı mavinin açık tonları ve turuncunun koyulu-açıklı tonları ile farklı renk oyunlarıyla daha da hareketlendirip modernleştirebilirsiniz.

Ancak doğru yerlerde kullanılmayan renkler bırakın modern esintiyi daha rüküş ve iç karartan, göz yoran bir dekorasyona neden olabilir. Bu nedenle bu yıl turuncu mavi modaymış diyerek, her yeri bu renge boyamak yerine nokta atışı yapmanız daha doğru olacaktır. İşte size turuncu – mavi dekorasyonu için birkaç alternatif;

Ev Dekorasyon Modelleri Resimli

Eğer duvar renginizi koyu renkten yana kullanırsanız mesela mavi, eşyaları, koltuk, masa vs. ise turuncudan yana tercih etmeniz hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Eşyalarınızı iddialı bir şekilde patlatabilirsiniz.

Ev dekorasyon modellerinde iki rengi de kullanmak istiyorsanız; bir odanızı mavi diğer odanızı da turuncuya boyayarak hem renklerle harmanlanmış çarpıcı bir görüntü elde etmiş olursunuz hem de modernizm çizgisini yakalarsınız. Özellikle odanızın içerisinde farklı alanlar yaratmak istiyorsanız bu şekilde bir uygulama yapmanız doğru bir tercih olacaktır.

Duvarları turuncu renk olarak tercih ettiğinizde eşyaları mavi renk tercih ederek, oldukça şirin bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi renkler iç dünyayı yansıtır. Ve turuncunun hakim olduğu bir atmosferin iç karartması ihtimal dışı. Turuncu enerji verir, yeni başlangıçların simge rengidir, depresyon gibi psikolojik bozuklukların tedavisinde kullanılır.


Eğer bu iki rengi ana dekorasyon rengi olarak kullanmak size iddialı gelirse turuncu ve maviyi detaylarda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle de turuncu renkli vazolar, mavi renkli objeler ile içinizi ferahlatacak bir dekorasyona imza atmış olursunuz.

2018’de Hangi Dekorasyonlar Yükselişe Geçiyor?

2018’in diğer trend dekorasyonlarına baktığımızda ise kadife koltuklar ve duvar kağıtları geri dönüyor ve metal detaylar karşımıza çıkıyor. Bu yıl koyu renk ahşapların hakimiyeti sarabilir evinizin köşelerini. Koyu ahşabın sağladığı sıcaklık, eskinin cazibesi ve modernle lüksün karışımıyla ortaya çıkan mobilyalar evinizin havasını değiştirebilir.

Renklerle aranız iyiyse bu yıl cesur olmaktan kaçınmayın. Hem duvarları hem de mobilyaları renklerle hareketlendirmenin vakti zamanı geldi. Toprak kırmızısı, tütün, yeşil ve sarının en cesur tonlarıyla bu yıl dekorasyonlar daha canlı, daha hareketli..

Bu yıl renklerin moda olduğunu söylemiştik fakat beton renginin soğukluğu da bu yıl dekorasyonları kasıp kavuracağa benziyor. Geçtiğimiz sezon trend olan mermeri bu yıl uğurluyoruz. Daha ekonomik ve daha modern duran beton detayları mutfakta, yerlerde ve duvarlarda kullanarak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?