Gaz Yapmayan Bebek Maması Hangisi?

Gaz Yapmayan Bebek Maması Hangisi?

Bebeği olan annelerin anne sütü yetmediğinde kullandıkları mamalar bazen gaz yapabiliyor. Bu durumda ise gaz yapmayan mamakabız yapmayan mama ve gaz yapmayan emzik seçmek önemli bir konu oluyor. Hangi mamanın gaz yapıp yapmadığını anlamak aslında çok zor bir konu değil.

Yetişkin insanlarda bağışıklık sistemi nasıl aynı değilse bu durum bebekler için de geçerli bir durumdur. Piyasada bulunan birçok bebek maması markası da kendi ürünlerinin gaz yapmayan özellikte olduğunu öne sürer ve aslında bu gerçek değildir. Hatta öyle ki bir bebeğin severek yediği mamayı başka bir bebek kabul etmeyebilir. Diğer yandan bu mamalar kimi bebek tarafından kolayca sindirilebilirken kimisinde kabızlığa bile yol açabilir. Peki hangi mama gaz yapmaz?

Gaz Yapmayan Mama Çeşitleri

Bebeğinizin sağlığı elbette ki çok önemli. Oluşan gaz ile çektiği sancıyı çekmesini istemezsiniz. Uykusuz gecelerin başlıca sebebi de çoğu anne bilir ki gazdır. Bebelac mama kullanıyor ve gaz probleminden şikayet ediyorsanız Aptamil kullanmayı deneyebilirsiniz veya tam tersi olarak Aptamil kullanıyorsanız mamayı değiştirip Bebelac alabilirsiniz.

Genellikte gaz şikayeti olmayan mama ise Similac’tır. Bu mamayı yedirdikten sonra sadece rutin olarak bebeğinizin karnını omzunuza koyarak gazını alabilirsiniz. Ayrıca aşırı gaz problemi ile karşılaşıyorsanız gaz yapmayan biberon ve çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz diğer mama çeşitleri ise şunlardır;

  • Sma bebek maması
  • Golden goat bebek maması
  • Aptamil mama
  • Hipp mama
  • Humana mama

Bebeğiniz için en uygun olan mamayı deneyerek öğrenmeniz mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?