İlkbahar – Yaz Saç Kesimleri 2018

İlkbahar – Yaz Saç Kesimleri 2018

Her geçen zaman bizleri hem çok eskiye götürürken, hem de yepyeni esintiler getiriyor.  Peki bu yaza damga vuracak saç modellerine hazır mısınız? Cesur bir stile kavuşmak isteyen ya da radikal bir değişiklik istemeyenler için birbirinden farkı modelleri sayfamızda derledik. İşte tarzınızı hareketlendirecek saç kesim modelleri

Kat Kat Katla!

Geçtiğimiz yıl bir hayli ilgi gören ve popülerleşen, lob kesim dediğimiz omzun hemen üstündeki saç kesimi bu sene de oldukça tercih ediliyor. Lob bir kesimi hareketlendirecek katlarla saçlarınıza farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Yandan tercih edeceğiniz uzun perçem, yüzünüzün daha yumuşak hatlı olmasına olacak tanıyacaktır. Üstelik saçlarınızı öne atarak kurutabilir ya da maşa ile hafif dalgalar vererek, kolayca şekillendirebilirsiniz.

Asimetrik Küt Saç

Küt saçlara bu yıl radikal bir dokunuş geliyor. Bir tarafı daha uzun, diğer tarafı daha kısa olan asimetrik kesimler, havanızı değiştirebilir. Şıklığı ve tarzı simgeleyen asimetrik saç modellerini tercih edebilmeniz için ilk olarak yüz hatlarınızı tanımanız gerekir. Saçlarınız karakterinizi de yansıtacağı için böyle radikal bir değişiklik yapmadan önce ii düşünmek gerekir.

Mesela saçlarınız kıvırcık ve kendinize çok vakit ayıramıyorsanız; asimetrik saç kesiminden uzak durmanız faydalı olabilir. Ovel yüz hatlarına sahipseniz; muhtemelen aimetrik saç kesimi size yakışacaktır. Çeneniz hafif kalkık, elmacık kemikleriniz çıkık ve çeneniz sivri ise bu saç kesimi size bambaşka bir hava katar. Ancak geniş ve keskin yüz hattına sahipseniz; küs saç kesimi sizin için risk teşkil edecektir.

Prenses Perçemler

Saçlarınızın ortasından iki yana inen orta boydaki perçemler, saçınız topluyken de dağınıkken de size farklı bir stil sunacak. Perçemlerinize sprey sürerek kurutun ve parmaklarınız ile istediğiniz şekli verin. Bu model özellikle cesurca kakül kestirebilen, yuvarlak yüz hattına sahip kadınlar için oldukça şık duracak.

Her kadının hayatı boyunca aklından en az bir kere ‘perçem kestirmeli miyim?’ diye geçirmiştir. Ancak perçemler de saç modelleri gibi yüz tipiyle orantılı. Yüz tipinize uyacak perçemleri tercih ederek, stilinize hava katabilirsiniz.

Rapunzel

Kısa saç modellerinin yükselişte olduğunu söylemiştik. Ancak uzun saç aşıkları da üzülmesin, saçlarınız uzunken de modayı yakından takip edebilirsiniz. Bu sezon dümdüz, ortadan ayrılmış saçlar da 2018’in popüler saç modelleri arasında yer alıyor.

Bu şekildeki saç, yüzünüzü aşağı doğru çekeceği için yuvarlak ya da kare yüz şekline sahip olanlar rahatlıkla tercih edebilir. Çünkü biliyoruz ki; bazı kadınlar kırıklarını dahi aldırırken acı çekiyor. O halde uzun saçlılar; bu yıl sizin yılınız olsun!

Dalgalı Küt Saç

Kısa küt saçlar, kesinlikle yaz sıcağının vazgeçilmezi oluyor. Yazın uzun saça şekil vermek daha meşakkatli ve yorucu bir durum olduğu için yükselen trend küt saçları, dalgalarla hareketlendirebilirsiniz.

Üstelik düz küt kesim saçlarınız perçem illüzyonu yaratabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olabilecek en büyük araç bir adet maşa ve bir saç sabitleme spreyi.

Pixie Kesim

Pixie kesim için ilk olarak radika değişikliklerden hoşlanır mısınız? sorusuna olumlu cevap vermeniz gerekmektedir. Eğer bu soruya olumlu cevap verebiliyorsanız; kısacık pixie saçlar da tam size göre olacaktır.

Kadınsı görünümün uzun saçlarda saklı olduğu algısını çok geride bıraktık. Çünkü kısa pixie saç sitilleri hem kadınsı ve çarpıcı bir görünüm yaratır hem de çok farklı görünmenizi sağlar. Her saç modelinde olduğu gibi hem yüz şekliniz hem de saçlarınızın yapısı bu saç modelini tercih etmenizde yol gösterici olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?