Karın Germe Kaç Ayda Iyileşir? Karın Germe Riskli Mi?

Karın germe ameliyatından sonra evde olduğunuzda, en azından ilk bir veya iki gün için birinin size yardım etmesi önemlidir. Hareket kabiliyetiniz biraz sınırlı olduğu için size ağrı kesici ve destek verecek birine ihtiyacını

Karın Germe Nasıl Yapılır?

İdeal, güzellik ve estetik fikirleri toplumsal kültür yapısına ve yaşa göre farklılık gösterse de karın bölgesi için ince bir bel, sıkı ve diri bir mide hemen herkes tarafından kabul edilmekte ve beğenilmektedir. Günümüz sosyal yaşam tarzı, modaya yakınlığı, gençliğin, incelik ve zarafetin takdir edilmesi, estetik kavramının toplumda benimsenmesi karın bölgesinin estetik önemini artırmaktadır.

Karın germe ameliyatı, son yıllarda tıpta yaşanan gelişmelere bağlı olarak çeşitli nedenlerle karın bölgesinde aşırı yağlanma, deri fazlalığı, sarkma ve benzeri sorunları olan kişilere uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Özellikle kadınlarda ve hamilelik sonrası dönemde sık görülen ve her iki cinsiyette de meydana gelen karın bölgesindeki sarkma ve sarkmalar basit, estetik olarak yapılan bir operasyonla gerdirilip düzeltilebilir. Bu sayede sarkmış cilt giderilir, fazla yağ alınır ve karın bölgesi düzleştirilir, özellikle göbek altı kısmındaki çatlaklar giderilir.

Çeşitli teknikler kullanılır. Lazer yöntemi ile ameliyatsız karın sıkılaşması sağlanır. Cilt altındaki bağ dokusundan kolajen salınımı artar.

Karın germe hastanede yapılması gereken bir ameliyattır. Total ve mini karın ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Karın germe için hangi işlemin uygun olduğu ve size yapılacak işlemin detayları doktorunuzla yapacağınız görüşme ile belirlenecektir.

Karın Germe Kaç Ayda Iyileşir?

Karın germe ameliyatından sonra evde olduğunuzda, en azından ilk bir veya iki gün için birinin size yardım etmesi önemlidir. Hareket kabiliyetiniz biraz sınırlı olduğu için size ağrı kesici ve destek verecek birine ihtiyacınız olacak. Kanaatimizce karın germe ameliyatından sonra bir gece hastanede kalmak yeterlidir. Bu elbette hastanın özel durumuna bağlı olarak değişebilir.

Karın germe ne kadar sürede iyileşir sorusuna geldiğimizde en önemli ve en çok merak edilen konu budur. Öncelikle bu durum kişiden kişiye ve operasyonun boyutuna göre değişir. Hastalar ortalama 1-2 hafta içinde iyileşir ancak ameliyattan 6 ay sonra ağır spor ve aktivite yapamaz hale gelir. Ayrıca kadınların ameliyattan sonra bir süre hamile kalmaması gerekir. Genel olarak kişinin kilo almaması gerektiğini söyleyebiliriz. Bütün bunlar dikkate alınırsa, iyileşme süreci uygun ve daha hızlı olacaktır. Aksi takdirde bu sürecin insanlar için biraz zorlayıcı ve sancılı geçebileceğini söyleyebiliriz. Karın germe ne kadar sürede iyileşir? Sorunun cevabı ne kadar dikkatli olduğunuza bağlı.

Ameliyatsız Karın Germe Mümkün Mü?

Ameliyatsız karın germe, bölgedeki yağ hücrelerinin ısıtılması veya dondurulması esasına dayanan bir operasyondur. Bu işlem, doğumdan sonra karın bölgesinde kilo kaybı ve ciltteki sarkma nedeniyle oluşan sorunları düzeltmek için yapılır. İç organlarımızın çoğunu koruyan karın bölgesi de bölgesel yağlanmanın en fazla olduğu bölgelerden biridir.

Merhaba, sizi muayene etmeden size bir tedavi yöntemi önermem maalesef mümkün değil. Abdominoplasti cerrahi bir işlemdir, Thermage ise ameliyatsız bir germe işlemidir. Önce karnınızın alt kısmındaki yağ yüzdesini ve derinin deformasyonunu görmeliyim. Yağ oranınız çok yüksekse öncelikle liposuction ve kombine karın germe yapmalıyız. Ancak bölgede hafif bir sarkma varsa ameliyatsız sorunu giderebiliriz. Thermage uygulaması ile ciltteki kolajen üretimini uyarmak için radyo frekans dalgaları kullanıyoruz ve maksimum 6 ay içerisinde ciltte gözle görülür bir sıkılaşma ve pürüzsüzleşme sağlayabiliyoruz. Doğru yöntemi belirlemek ve etkili bir tedavi planı oluşturmak için muayene olmanızı isterim. Sağlıklı günler dilerim.

Karın germe ameliyatından sonra evde olduğunuzda, en azından ilk bir veya iki gün için birinin size yardım etmesi önemlidir. Hareket kabiliyetiniz biraz sınırlı olduğu için size ağrı kesici ve destek verecek birine ihtiyacını

Ameliyatsız Karın Germe Nasıl Olur?

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction vücudun istenmeyen yağların biriktiği her bölgesine yapılabilir. Ülkemizde genetik nedenlerle kadınlarda en sık görülen bölgeler kalça, karın, bel, bacak iç ve dış bölgeleri, dizler, sırt, kollar, göğüsler ve yanaklardır. Erkeklerde jinekomasti denilen meme büyütme, simit denilen bel bölgesi ve çene sıklıkla yapılır. BodyTite boneler yüz için, Facetite boyun için, Necktite selülit için, Selutite vücut için farklı ölçülerde kullanılmaktadır.

Yağ aldırma yöntemleri son zamanlarda popüler olan lazer lipoliz, lazer liposuction, vaser lipoliz, vaser liposuction gibi yöntemlerdir. Kalıcı çözümlerdir. Uygun kişilerle başarılı sonuçlar alınır.

Karın Germe Riskli Mi?

Abdominoplasti olarak da bilinen abdominoplasti, bir plastik cerrahi türüdür. Karın ve karın estetiği alanlarında kullanılan ameliyatlar arasında en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle hamilelikten sonra karın bölgesindeki kaslar ve deri eski haline dönemez. Bu da karında deformasyonlara neden olur ve sarkık karın bölgesi estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme neden olur. Aşırı kilo alımına neden olan gebeliklerde ve ikiden fazla doğum yapan kadınlarda deformite derecesi çok daha yüksektir. Hamilelik sonrasında karın duvarındaki bağ dokusunun gevşemesi, karın duvarının şişkinleşmesi, karında şişkinlik, dolgunluk ve çatlaklar oluşması ile istenmeyen bir görünüm oluşur. Egzersiz ve beslenme gibi kendi kendine uygulanan yöntemlerle bu görüntüyü tamamen yok etmek ve karın bölgesinin eski görünümüne kavuşması çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Tek bir ameliyatta bu sorunu çözen karın germe, sarkmış ve sarkmış karın derisini onararak bu bölgede yoğunlaşan fazla yağları alarak kişinin kısa sürede düz bir karına sahip olmasını sağlar. Her ameliyatta olduğu gibi, karın germe ameliyatından sonra ortaya çıkabilecek bazı komplikasyon riskleri vardır. Kanama ve enfeksiyon bunlardan en önemlileridir. Bu nedenle operasyondan sonra doktor tarafından reçete edilen ilaçlar kullanılmalı, sarsıntılı hareketlerden kaçınılmalı, bandajlar düzenli olarak yenilenmelidir.

Karın germe ameliyatından sonra evde olduğunuzda, en azından ilk bir veya iki gün için birinin size yardım etmesi önemlidir. Hareket kabiliyetiniz biraz sınırlı olduğu için size ağrı kesici ve destek verecek birine ihtiyacını

Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları

Yaşlanma faktörü, hareketsiz bir yaşam tarzı veya hamilelik nedeniyle bazı durumlarda karın kasları (rektus kasları) gerilir ve ayrılır. Böyle bir durumda üst karın (hastalar buna karın bölgesi diyor) öne eğilirken veya yemek yedikten sonra dışarı çıkma eğilimi gösterir. Çünkü karın duvarı bağırsakları yeterince destekleyemez ve yeterince gerginlik oluşturamaz. Tam karın germe ameliyatı sırasında yapılan diastasis recti onarımı (karın kası onarımı) ile bu durum düzeltilir. Karın germe ameliyatı sırasında cilt gerdirilmeden önce kas ve fasya onarımı (diastasis recti onarımı) yapıldığı için karın germe ameliyatı yaptıranların yorumları; Ameliyat sonrası yemeklerden sonra karın çıkığının kaybolması yönünde gider.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Jinekomastide özellikle yalancı jinekomastide egzersiz her zaman önerilir. Ancak gerçek jinekomastisi olanlar için ameliyat veya ilaç tedavisi etkili tedavi için en iyi seçeneklerdir.

Mini karın germe ameliyatı olacak kişiler dikkatli seçilmelidir. Gerçekten uygun hastalar için mini karın germe ameliyatı, ameliyat izinin daha kısa olması, göbeğin pozisyonunun değişmemesi ve sosyal hayata hızlı dönüş gibi avantajları ile çok iyi bir seçenektir. Ancak bilinmelidir ki doğum yapmış kadınların sadece küçük bir yüzdesi mini karın germe için uygun adaylardır.

Abdominoplasti, aşırı kilo kaybı sonrası oluşan sarkık fazla derinin kesilerek karın görünümünün düzleştirilmesi ve cildin yeniden birleştirilmesini amaçlayan bir işlemdir. Prosedür ayrıca gergin bir karın görünümü ve hissi yaratmak için alttaki karın kaslarının cerrahi olarak sabitlenmesini içerebilir. Karın germe ameliyatı olan kişilerin yorumları genellikle işlemin beklenenden daha az zahmetli olduğunu ve iyileşmenin hızlı olduğunu göstermektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Abdominoplasti, etkili ve başarılı bir plastik cerrahi operasyonudur. Abdominoplasti denir. Özellikle kadınlarda hamilelik sonrası karında yağ birikir. Ayrıca karın içindeki bağ ve kaslar deforme olduğu için karın germe bu bölgeyi eski haline getirecektir. Kadınların karınları hamilelikten sonra sarktığı için estetik olarak güzel görünmezler. Özellikle ikiden fazla doğum yapmış kadınlarda deformiteler oldukça yüksek olabilir. Hamilelikten sonra karın duvarındaki bağ dokusu gevşer. Karında şişkin bir görünüm ortaya çıkar. Karın duvarı öne doğru çıkıntı yapar. Çatlaklar belirir ve optik olarak istenmeyen bir görüntü belirir.

Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları

Devlet karın germeyi karşılamıyor, sağlık sigortası karın germe için ödeme yapmıyor. Karın germe ameliyatı estetik bir işlem olduğu için karın germe yapan devlet hastaneleri de ücretli karın germe ameliyatı yapmak zorundadır. Ameliyattan sonra göbek fıtığı da görülürse, sağlık sigortanız fıtık onarımı için ödeme yapabilir.

Her zaman söylediğimiz gibi karın germe bir kilo verme yöntemi değildir. Ancak karın germe ameliyatı sırasında yapılan liposuctionda bir miktar yağ ve cilt dokusunun yanı sıra önemli miktarda yağ kaybı olur. Karın germe sonrası sonuçları etkileyen bir diğer faktör de karın germe sonrası diyetidir. Karın germe ameliyatı sonrası diyet yapan hastalarda hızlı yağ kaybı nedeniyle daha başarılı sonuçlar alınması kaçınılmazdır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Karın bölgesinde meydana gelen ve estetik açıdan insan psikolojisini olumsuz etkileyen estetik cerrahi müdahalelerin ortadan kaldırılması için kullanılan estetik cerrahi müdahaleye halk arasında karın germe ve tıbbi terminolojide karın germe denir. Ameliyat sonrasında vücudun fiziksel silüetini düzeltmeyi başaran ameliyat türü, diğer tüm cerrahi müdahaleler gibi belirli riskler içermektedir. Cerrahınızın size detaylı olarak anlatacağı bu riskler, normal yaşam tarzınızla da yakından ilgilidir. Hayatınızda sigara ve alkol tüketimi, egzersiz eksikliği veya egzersiz eksikliği operasyonun başarısını etkiler. Pantolon, etek, elbise gibi her türlü giysinin duruşunu etkileyen çıkıntılı göbek çıkıntısı bu operasyondan sonra büyük oranda kaybolur. Bel çizgisini belirginleştiren ve ameliyat öncesine göre daha düz bir karın vaat eden ameliyat, kasık bölgesinin hemen üstünden ve göbeğin altından yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir. Sezaryene göre daha uzun olan bu kesi mini karın germe ameliyatı için yeterlidir. Üst karın da gerildiğinde göbeğin pozisyonu değişir.

Karın Germe Ameliyatı Izle

Karın bölgesinde tüm diyet ve egzersiz çabalarına rağmen alınamayan fazlalıklar olan kişilerde hem erkekler hem de kadınlar tarafından uygulanan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Abdominoplasti, sezaryen doğumlardan sonra veya B. çoğul gebelikler gibi aşırı kilo alma durumlarında tercih edilen bir estetik cerrahi şeklidir ve vücudu deforme olan kişilerde yapılır. Bu gibi durumlardan sonra kendiliğinden normal ve gergin durumuna dönmeyen karın derisi ve kas yapısına sahip kişiler kolaylıkla eski formlarına kavuşabilirler. Abdominoplasti, kronik hastalığı olmayan ve anesteziye uygun hastalara önerilir. B. Diyabet gibi kanın pıhtılaşmasını engelleyebilen kronik hastalıklar bu tür ameliyatların yapılmasında önemli bir engeldir. Yaraların iyileşmesi, çeşitli komplikasyonların önlenmesi ve cerrahi müdahalenin başarılı olması için hastanın böyle bir rahatsızlığı olmaması önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Dışarıdan, operasyondan sonra mükemmel bir silüet elde edeceksiniz. Karın germe ameliyatının en başarılı sonuçlarından biri, yeni ve kusursuz görünümünüzle gelen özgüven sayesinde daha mutlu ve pozitif bir insana dönüşmenizdir. Dengeli bir yaşam sürdürerek ve diyetinizi istikrarlı ve faydalı bir çizgide tutarak yeni imajınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Karın germe, kısa vadede yeni bir hamilelik süreci düşünmeyen kadınlar ve istediği kiloya kısmen ulaşmış erkekler için uygun bir ameliyat şekli olduğundan, bu pozisyonun korunması sonucun kalıcılığı açısından önemlidir. Tüm medikal operasyonlarda olduğu gibi abdominoplasti (karın germe) ameliyatının da tam teşekküllü bir hastane şartlarında ve alanında uzman doktorlar tarafından yapılması her şeyden önce gelir. Karın germe bir kilo verme yöntemi olmadığı için kilo kontrolü yapmanız ve çok sık kilo almamanız önerilir. Ameliyat sonrası iş ve sosyal hayata dönüş kişinin vücut yapısına ve iyileşme hızına bağlı olarak 3-4 hafta sürer. İyileşme sürecinin hemen ardından ağır cisimleri kaldırmamak ve yoğun fiziksel aktivitelerden uzak durmak da sağlıklı bir iyileşme dönemi için büyük faydalar sağlar.

Karın Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Büyük karın germe ameliyatları genellikle 2-4 saat içerisinde tamamlanır. Mini karın germe ameliyatlarında bu süre yaklaşık 1-2 saattir. Genel karın germe ile kasık bölgesinin yukarısındaki iki kalça kemiği arasındaki kesi açılır. Göbek bağının diğer dokularla bağlantısını kesmek için ikinci bir kesi yapılır. Mini karın germe ile göbek deliği pozisyonu değişmezken, genel karın germe ile göbek deliği pozisyonu değişebilir. Deri dokusu, alttaki kasları tanımlamak için geniş bir alan üzerinde, kaburgalara doğru her yönden gerilir ve sabit konumundan kaldırılır. Ortaya çıkan karın kasları ortada bir araya getirilir ve dikiş atılarak yeni oluşan hallerinde sabitlenir. Bu işlemlerden sonra üst kısımdaki deri aşağı doğru çekilir ve iyice gerilir. Göbek yeni yerine yerleştirilerek dikilir ve sabitlenir. İşlem sırasında içeride oluşan istenmeyen kan ve ödemlerin giderilmesi için ameliyat bölgesine bir dren yerleştirilir. Bu tüpler yaradaki kan ve sıvının dışarı atılmasını sağlar. Karın germe ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılır. Mini karın germe ameliyatlarında da lokal anestezik kullanılır. Ancak lokal anestezide germe ve çekme işlemlerinin farkında olunması, ağrı hissedilmese bile hastada hassasiyete neden olabileceğinden tercih edilmemektedir.

Diğer İçerikler

Salat-ı Tefriciye namazının Türkçe anlamı "Allah'ım! Rabbimiz Muhammed'e salât ve selâm eyle! O öyle bir insandır ki, onunla düğümler çözülür, dertler giderilir, ihtiyaçlar giderilir, dilekler yerine getirilir, güzel son
Salatı Tefriciye Nedir Nasıl Okunur Türkçe?
Salatı TefriciyeSalat-ı Tefriciye gibi salat-ı selamlar peygamberimizin makbul dualarıdır. Birçok ulema kitaplarında bu duayı vurg
Devamını Oku
Zatürrenin yaşına, hastalığına ve ciddiyetine bağlı olarak ayaktan mı yoksa yatarak mı tedavi edileceğine karar verilir.
Zatürre Hastalığı Kaç Günde Geçer?
Zatürre Nedir?Tıpta denildiği gibi zatürre; akciğer dokusunun iltihabıdır. Bakteri, virüs ve mantar gibi çeşitli mikropların neden
Devamını Oku
Karın germe ameliyatından sonra evde olduğunuzda, en azından ilk bir veya iki gün için birinin size yardım etmesi önemlidir. Hareket kabiliyetiniz biraz sınırlı olduğu için size ağrı kesici ve destek verecek birine ihtiyacını
Parasetamol Nedir? Parasetamol Uyutur Mu?
Parasetamol Nedir?Soğuk algınlığının neden olduğu semptomları ortadan kaldırmak için tıp uzmanları tarafından verilen parasetamol
Devamını Oku
Yorumlar
Sizin Yorumunuz
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumlar
0 Yorum
Çerez Politikası Kadında Moda olarak internet sitemizde çerez kullanmaktayız. Bu Çerez Politikası ("Politika") Kadında Moda tarafından yönetilen https://www.kadindamoda.com adresli internet sitesi için geçerli olup çerezler işbu Politika'da belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kabul Ediyorum