Kayısı Ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Kuru kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve yüksek C vitamini içeriği ile cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Cilt tarafından çok çabuk emilen kayısı yağı hassas ciltlerde

Kayısı Maskesi Nedir?

Kırmızı elma kabuğu ve kabaca doğranmış kayısı karışımının cilde tazelik ve canlılık veren mükemmel bir maske olduğunu buldum. Kayısının kırmızı elma kabuğu ile uygulanması, üzerinde çalıştığım cilt hastalığını çözmedi ancak yan sonuç olarak cilt tazeliği, canlılık ve cildin güzel görünümü için kullanılabilecek başarılı bir yüz maskesi ortaya çıktı. Bu maske için kullanacağınız malzemeler: sert, asidik olmayan, orta boy bir kırmızı elma ve dört adet sert kayısı Orta boy bir kırmızı elmanın kabuğu ince bir şekilde soyulur. Maske için kullanılan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuğudur. Dört adet sert (yumuşak olmayan) kayısı, her biri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında, soyulmuş (kabuklu). Kayısının çekirdeğinin etrafındaki yumuşak plasenta kullanılmamalıdır. İnce soyulmuş kırmızı elma kabuğu ve dört adet soyulmuş, kalın etli kayısı (1,5 cm) küçük bir kapta çok az suyla karıştırılır ve kapağı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kaynatılır. Ezilirken çatal yardımıyla güzelce ezilir. Yulaf lapasının çok cıvık olmamasına özen gösterilir. Beş dakikalık yulaf lapası hazırlığı sırasında çok sıvı olmayan bir kıvam elde etmek için biraz su ekleyin ve çatal veya kaşıkla iyice püre haline getirerek homojen hale getirin. Beş dakika sonra soğuması gerekir. Ilık olduğunda iki parmak yardımı ile alına, buruna ve yüze uygulanır, fazla bastırmadan çok hafif beslenir. En az yirmi dakika en fazla otuz dakika tutulur. Daha sonra yüz sadece su ile yıkanır ve havlu ile kurutulur. Bu işlem haftada bir kez uygulanır. Ayda üç defadan fazla uygulanmaz. Her zaman taze hazırlanmış olmalıdır. Not: Doktorunuz tarafından size ilaç reçete edildiyse, kullandığınızdan emin olun. Uygulamayı burada bir destekçi olarak kullanın. Öncelikle kullanacağınız bitkiye alerjiniz olup olmadığını bilmelisiniz. Bu konuda doktorlarınızın fikrini alın. Rahatsızlığınız ne olursa olsun, doktora gitmeden ve teşhis koymadan buradaki bilgilerle kendi kendinize ilaç tedavisine kalkışmayın.

Elma Kayısı Maskesi Yapanlar

Kırmızı elma kabuğu ve kabaca doğranmış kayısı karışımının cilde tazelik ve canlılık veren mükemmel bir maske olduğunu buldum. Kayısının kırmızı elma kabuğu ile uygulanması, üzerinde çalıştığım cilt hastalığını çözmedi ancak yan sonuç olarak cilt tazeliği, canlılık ve cildin güzel görünümü için kullanılabilecek başarılı bir yüz maskesi ortaya çıktı. Bu maske için kullanacağınız malzemeler: sert, asidik olmayan, orta boy bir kırmızı elma ve dört adet sert kayısı Orta boy bir kırmızı elmanın kabuğu ince bir şekilde soyulur. Maske için kullanılan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuğudur. Her biri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında, soyulmuş (kabuklu) dört sert (yumuşak olmayan) kayısı. Kayısının çekirdeğinin etrafındaki yumuşak plasenta kullanılmamalıdır. İnce soyulmuş kırmızı elma kabuğu ve dört adet soyulmuş, kalın etli kayısı (1,5 cm) küçük bir kapta çok az suyla karıştırılır ve kapağı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kaynatılır. Ezilirken çatal yardımıyla güzelce ezilir. Yulaf lapasının çok cıvık olmamasına özen gösterilir. Beş dakikalık yulaf lapası hazırlığı sırasında çok sıvı olmayan bir kıvam elde etmek için biraz su ekleyin ve çatal veya kaşıkla iyice püre haline getirerek homojen hale getirin. Beş dakika sonra soğuması gerekir. Ilık olduğunda iki parmak yardımı ile alına, buruna ve yüze uygulanır, fazla bastırmadan çok hafif beslenir. En az yirmi dakika en fazla otuz dakika tutulur. Daha sonra yüz sadece su ile yıkanır ve havlu ile kurutulur. Bu işlem haftada bir kez uygulanır. Ayda üç defadan fazla uygulanmaz. Her zaman taze hazırlanmış olmalıdır. Not: Doktorunuz tarafından size ilaç reçete edildiyse, kullandığınızdan emin olun. Uygulamayı burada bir destekçi olarak kullanın. Öncelikle kullanacağınız bitkiye alerjiniz olup olmadığını bilmelisiniz. Bu konuda doktorlarınızın fikrini alın. Rahatsızlığınız ne olursa olsun, doktora gitmeden ve teşhis koymadan buradaki bilgilerle kendi kendinize ilaç tedavisine kalkışmayın.

Kayısı Maskesi Yerli Malı

kayısı maskesi tarifi3 kayısı

2 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı zeytinyağıKayısının kabuğunu soyarak; Bir rondodan geçirin ve iyice seyreltin. Diğer malzemeleri ekleyip karıştırın. Bu karışımı yıkanmış yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin ve yıkayın. Kayısı maskesi güneş lekelerini iyileştirmede de etkilidir. Haftada iki kez kullanabilirsiniz.

Kuru kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve yüksek C vitamini içeriği ile cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Cilt tarafından çok çabuk emilen kayısı yağı hassas ciltlerde

Elma Maskesi Kadınlar Kulübü

1. Tarif

malzemeler

bir elmanın yarısı

1 yemek kaşığı ılık süt

1 yumurta sarısı

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi (isteğe bağlı ancak tavsiye edilir)

üretme

Elmayı blender veya robottan geçirip püre haline getirin.

Oda sıcaklığındaki sütü ekleyin.

Yumurta sarısını ekleyin ve iyice karıştırın.

Karışımın biraz cıvık olduğunu görürseniz, yumuşattığınız yulaf ezmesini bir gece suda bekleterek ekleyebilirsiniz.

Karışımı yüzünüze yayın.

10-15 dakika bekletin ve yıkayın.

Yüzünüzü havluyla kurulayın.

2. Tarif

malzemeler

bir elmanın yarısı

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı unüretmeElmayı bir mutfak robotunda karıştırın.

Bal ve limon suyunu ekleyip karıştırmaya devam edin.

Ardından unu ekleyin.

Yüzünüze uygulayın, 15 dakika bekletin ve yıkayın.

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum Tavsiye

Blemish Age Defence Serum, ölü deri hücrelerini ciltten uzaklaştırarak cilt bariyerini güçlendirir. Bu sayede yüzeysel kırışıklıklar azalır, günlük peeling etkisi yapar, cildi yeniler ve kirleri yok eder. Cilt yenilenip onarılırken, sebum dengesi ile kusurlar azalır, canlanır ve gözenekler sıkılaşır. Bu serum ile güneş kremi kullanmayı unutmayın.

Bu yazımızda gözenek sorunu yaşayan kişiler için gözenek sıkılaştırma yöntemlerini paylaşacağız. Bu konuyu cilt sıkılaştırıcı serumlar, cilt sıkılaştırıcı serum kullananlar, gözenek sıkılaştırıcı tonik, gözenek sıkılaştırıcı serum gibi başlıklar altında inceleyeceğiz.

Bu yazımızda gözenek sorunu yaşayan kişiler için gözenek sıkılaştırma yöntemlerini paylaşacağız. Bu konuyu cilt sıkılaştırıcı serumlar, cilt sıkılaştırıcı serum kullananlar, gözenek sıkılaştırıcı tonik, gözenek sıkılaştırıcı serum gibi başlıklar altında araştırdık ve faydalı olacağını umuyoruz. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Kuru kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve yüksek C vitamini içeriği ile cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Cilt tarafından çok çabuk emilen kayısı yağı hassas ciltlerde

Eczanede Satılan Gözenek Sıkılaştırıcı

Gözenek sıkılaştırıcı krem ​​eczane. Okaliptüs bitkisinin köklerinden elde edilen Baykal tozu ile ciltteki fazla sebumu yok eder ve cildi matlaştırır. Ayrıca sivilce kremleri yüzdeki istenmeyen yağlardan kurtularak sivilce oluşumunu da önleyebilir.

Gözenek sıkılaştırıcı kremler ile cilt yaşlanmasını geciktirin. Sağlıklı ve genç görünmeniz için Recete.com yeterli.

Gözenek büyümesi sorunu kadınlarda en sık görülen cilt problemlerinden biridir. Özellikle yağlı ciltlerde çok daha fazla görülen bu sorun ciltte portakal rengi bir görünüme neden olur. Bazı yanlış cilt bakım ürünleri kullanmak gözenek genişlemesi sorununu tetikleyebilir. Örneğin, karma bir cilt tipiniz varsa yağlı ciltler için bir cilt bakım ürünü kullanın. Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler kategorisinde; Tonikler, kremler, sütler ve temizleme jelleri gibi birçok cilt bakım ürünü bulunmaktadır. La Roche Posay Effaclar Duo gözenekleri besler ve sebumun dengelenmesine yardımcı olur. La Roche Posay Effaclar Siyah Nokta Önleyici Set, tıkanmış gözeneklerin azalmasına ve parlaklığın kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Gözenek sıkılaştırıcı tonik Perricone MD Yoğun Pore Minimizer, gözeneklere karşı gözenek sıkılaştırıcı bir toniktir. Gözenek sıkılaştırıcı krem ​​Institut Esthederm Osmoclean Nazik Derin Gözenek Temizleyici, benzersiz vakum teknolojisi ile gözenekleri derinlemesine temizler. Gözenek sıkılaştırıcı ürünleri dermoeczanem.com'dan uygun fiyatlarla ve cazip kampanyalarla sipariş edebilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırıcı tonikler piyasada birçok farklı marka tarafından yapılmaktadır. Bu konuda tavsiye vermek elbette kolay değil; Ancak uygulamasının cildinizdeki olumlu etkilerini kısa sürede görebilmek için güçlü ve etkili formüle sahip gözenek sıkılaştırıcı bir tonik seçmeye özen göstermelisiniz. Gözenek sıkılaştırıcı tonikler, cilt tiplerinin farklı ihtiyaçlarına göre farklı formülasyonlarla yapılmaktadır. Bu nedenle seçim yaparken cilt tipine uygun tonik çeşidini seçmeye özen gösterilmelidir. Gözenek sıkılaştırıcı tonikler cilt tipine göre seçilmez ise akneye yatkınlık, tahriş, kızarıklık, siyah nokta ve toniğin cilt tarafından zayıf emilimi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Aynı zamanda eczanede satılan ürünlerin daha güvenilir olduğu unutulmamalıdır. Ancak tercih edilen tonik ürün cilt tipine uygun olmalıdır. Doğal maddeler, parabenler, sabun vb. içeren bitki özlerinden elde edilir. Hiçbir bileşen içermeyen gözenek sıkılaştırıcı tonik ürünleri güvenli tonik seçenekleri olarak kabul edilir.

Yüze Kayısı Sürülür Mü?

Kayısı yağı bal veya süt ilave edilerek kullanılabilir. Cildinize sürmek için kayısı yağına 1 yemek kaşığı bal ve süt ekleyebilirsiniz. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Yaklaşık 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ayrıca içeceklerinize az miktarda kayısı yağı ekleyip bu şekilde tüketebilirsiniz. Özellikle su ve çay gibi içeceklerle birlikte tüketilmesinde bir sakınca yoktur. Kayısı yağı kullanırken aşırıya kaçmamaya çalışın. Bu kullanışlı ürünü düzenli kullanırsanız daha doğru olacaktır. Düzenli ve ölçülü olarak kullanılan kayısı yağı, daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir.

Kayısı çekirdeği yağı her yaş kullanabilir 2) Evet kayısı çekirdeği yağını yüzün her bölgesine uygulayabilirsiniz 3) Sıcak günlerde dışarı çıkarken kayısı çekirdeği yağı sürmeyin.

Kayısı Ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Kırmızı elma kabuğu ve kabaca doğranmış kayısı karışımının cilde tazelik ve canlılık veren mükemmel bir maske olduğunu buldum. Kayısının kırmızı elma kabuğu ile uygulanması, üzerinde çalıştığım cilt hastalığını çözmedi ancak yan sonuç olarak cilt tazeliği, canlılık ve cildin güzel görünümü için kullanılabilecek başarılı bir yüz maskesi ortaya çıktı. Bu maske için kullanacağınız malzemeler: sert, asidik olmayan, orta boy bir kırmızı elma ve dört adet sert kayısı Orta boy bir kırmızı elmanın kabuğu ince bir şekilde soyulur. Maske için kullanılan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuğudur. Dört adet sert (yumuşak olmayan) kayısı, her biri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında, soyulmuş (kabuklu). Kayısının çekirdeğinin etrafındaki yumuşak plasenta kullanılmamalıdır. İnce soyulmuş kırmızı elma kabuğu ve dört adet soyulmuş, kalın etli kayısı (1,5 cm) küçük bir kapta çok az suyla karıştırılır ve kapağı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kaynatılır. Ezilirken çatal yardımıyla güzelce ezilir. Yulaf lapasının çok cıvık olmamasına özen gösterilir. Beş dakikalık yulaf lapası hazırlığı sırasında çok sıvı olmayan bir kıvam elde etmek için biraz su ekleyin ve çatal veya kaşıkla iyice püre haline getirerek homojen hale getirin. Beş dakika sonra soğuması gerekir. Ilık olduğunda iki parmak yardımı ile alına, buruna ve yüze uygulanır, fazla bastırmadan çok hafif beslenir. En az yirmi dakika en fazla otuz dakika tutulur. Daha sonra yüz sadece su ile yıkanır ve havlu ile kurutulur. Bu işlem haftada bir kez uygulanır. Ayda üç defadan fazla uygulanmaz. Her zaman taze hazırlanmış olmalıdır. Not: Doktorunuz tarafından size ilaç reçete edildiyse, kullandığınızdan emin olun. Uygulamayı burada bir destekçi olarak kullanın. Öncelikle kullanacağınız bitkiye alerjiniz olup olmadığını bilmelisiniz. Bu konuda doktorlarınızın fikrini alın. Rahatsızlığınız ne olursa olsun, doktora gitmeden ve teşhis koymadan buradaki bilgilerle kendi kendinize ilaç tedavisine kalkışmayın.

Kayısının Cilde Faydası Var Mı?

Kuru kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve yüksek C vitamini içeriği ile cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Cilt tarafından çok çabuk emilen kayısı yağı hassas ciltlerde de kullanılabilir ve lekelere karşı etkili bir doğal çözüm sunar. Ayrıca cilt elastikiyetini artırarak kırışıklık oluşumunu geciktirir.

Kayısıdaki beta-karoten, E vitamini ve C vitamini gibi antioksidanlar cildinizi hava kirliliği, sigara dumanı, güneş yanığı ve cilt kanseri gibi çevresel faktörlerin neden olduğu hasarlardan koruyabilir. Özellikle C vitamini, cilde sıkılık ve elastikiyet veren kolajen oluşumuna yardımcı olur. Böylece yaşa bağlı kırışıklıkları önleyebilir.

Yapılışı kolay ve cildinize uygulayabileceğiniz kayısı maskesi tarifini sizlerle paylaşarak yazımı bitirmek istiyorum. Birkaç kayısıyı çekirdeklerinden ayırın. Robotunuzda karıştırın. Bu püreye biraz bal karıştırın. Eğer püreniz koyu kıvamlıysa fazla cıvık olmaması için yeterince süt kullanabilirsiniz. Maskemiz hazır olduktan sonra cildinizin her yerine uygulayın. Bir süre sonra ılık suyla yıkayın.

Elma Ve Kayısı Maskesi Ne Işe Yarar?

Sevgili okuyucu, doğal bir ürünün belli bir kısmını çöpe atarsak, o konuda hiçbir şey bilmiyoruz demektir. Doğa kesinlikle atık üretmez. Örneğin elma veya portakalın kabukları çöp değildir. Elma kabukları üzerine yaptığım araştırmadan sonra hiç beklemediğim bir sonuçla karşılaştım. Elmanın cildi mükemmel şekilde besleyen, tazelik ve parlaklık veren aktif maddelere sahip olduğunu gördüm. Bu seni esnek yapar. Kozmetikle ilgili çalışmalar pek ilgilenmediğim konulardır. Kırmızı elma kabuğunun bir cilt rahatsızlığı için etkili olup olamayacağını araştırmaya başladım. Çünkü elmadaki digalaktosil digliseritler gibi bazı aktif madde gruplarının bir cilt hastalığına karşı çalıştığını biliyordum. Bazı meyve kabukları, kimyasal adı farnesen olan bir aktif bileşen içerir. Farnesen, alfa farnesen ve beta farnesen olmak üzere iki izomeri vardır. Koku alırken, ona eşsiz yeşil elma kokusunu veren bu aktif bileşendir. Kabuğunda farnesen bulunan meyvelerin kabukları hasar gördüğünde açığa çıkan farnesen havadaki oksijen ile temas ederek hasarlı bölgenin kararmasına neden olur. Sonuç olarak, meyve hasarlı bölgede çürümeye başlar. Farnesen, içerdiği meyvenin kabuğunu (derisini) dayanıklı hale getiren bir maddedir. Araştırmam sonunda kırmızı elmanın kabuğundaki etken madde gruplarının kendi kendine çalışamayacağını gördüm. Etkili olması için farklı bir promotör (fonksiyon arttırıcı) ile kullanılması gerekiyordu. Biz bu caddede araştırma yapmaya devam ederken sıra kayısıya geliyordu. Kırmızı elma kabukları ve kalın soyulmuş kayısı karışımının cilde tazelik ve canlılık veren mükemmel bir maske olduğunu buldum. Ancak kayısının kırmızı elma kabuğu ile birlikte uygulanması araştırdığım cilt durumunu çözmedi ancak yan sonuç olarak cilt tazeliği ve cilt canlılığı için kullanılabilecek başarılı bir yüz maskesi ortaya çıktı. Kabukları atmayın Ne elma ne de portakal kabuğu atılmayı hak etmez. Portakal kabuğundan reçel yapabilirsiniz. Hiçbir şey yapamıyorsanız, evinizdeki soba, fırın veya radyatöre koyduğunuzda hoş kokuyu tüm evinizi kaplar. Araştırmalarıma elma üzerine yıllar önce başladım. Elma kabuklarında cilde parlaklık ve tazelik veren etken maddeleri nasıl kullanabiliriz? Bu amaçla elma kabuklarını tek başına kullanmak yeterli değildi. Bu faydalı aktif bileşenlerin cildimize uygulandığında etkilerini ortaya çıkarabilmesi için ikinci bir promotöre ihtiyaç vardı. Çalışmalarımın sonunda en uygun destekleyicinin kayısı olduğunu gördüm. GÜNÜN ŞİFASI Doğal Cilt Maskesi Hem kadınlar hem de erkekler için uygulaması kolay olan Elmalı Kayısı Cilt Maskesi için kullanacağınız malzemeler: 1 adet sert, ekşi olmayan orta boy kırmızı elma 4 adet sert kayısı Orta boy kırmızı elmanın kabuğu ince kabuk. Yaklaşık 1,5 cm kalınlığında 4 (yumuşak olmayan) kayısının kabuğunu soyun. Kayısı çekirdeğinin etrafındaki yumuşak plasenta kullanılmamalıdır. İnce soyulmuş kırmızı elma kabuğunu ve etli (1,5 cm) kayısıları küçük bir kasede çok az suyla yıkayın ve kısık ateşte 5 dakika ezin. 5 dakika sonra karışıma biraz su ekleyerek kıvamını koruyun. Çatal veya kaşıkla iyice ezin. Isındığında iki parmağınızla çok hafif besleyerek alın, burun ve yüze uygulayınız. En az 20 dakika en fazla 30 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra sadece suyla yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Bu işlem haftada bir kez uygulanır. Ayda üç defadan fazla kullanmayınız Uyarı: Burada yer alan bilgiler kesinlikle bir hastalık teşhisi amaçlı değildir. Tıbbi bir durumunuz varsa, bir doktora danışmalısınız.

Cilt Lekelerine Kayısı Maskesi

Kırmızı elma kabuğu ve kabaca doğranmış kayısı karışımının cilde tazelik ve canlılık veren mükemmel bir maske olduğunu buldum. Kayısının kırmızı elma kabuğu ile uygulanması, üzerinde çalıştığım cilt hastalığını çözmedi ancak yan sonuç olarak cilt tazeliği, canlılık ve cildin güzel görünümü için kullanılabilecek başarılı bir yüz maskesi ortaya çıktı. Bu maske için kullanacağınız malzemeler: sert, asidik olmayan, orta boy bir kırmızı elma ve dört adet sert kayısı Orta boy bir kırmızı elmanın kabuğu ince bir şekilde soyulur. Maske için kullanılan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuğudur. Her biri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında, soyulmuş (kabuklu) dört sert (yumuşak olmayan) kayısı. Kayısının çekirdeğinin etrafındaki yumuşak plasenta kullanılmamalıdır. İnce soyulmuş kırmızı elma kabuğu ve dört adet soyulmuş, kalın etli kayısı (1,5 cm) küçük bir kapta çok az suyla karıştırılır ve kapağı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kaynatılır. Ezilirken çatal yardımıyla güzelce ezilir. Yulaf lapasının çok cıvık olmamasına özen gösterilir. Beş dakikalık yulaf lapası hazırlığı sırasında çok sıvı olmayan bir kıvam elde etmek için biraz su ekleyin ve çatal veya kaşıkla iyice püre haline getirerek homojen hale getirin. Beş dakika sonra soğuması gerekir. Ilık olduğunda iki parmak yardımı ile alına, buruna ve yüze uygulanır, fazla bastırmadan çok hafif beslenir. En az yirmi dakika en fazla otuz dakika tutulur. Daha sonra yüz sadece su ile yıkanır ve havlu ile kurutulur. Bu işlem haftada bir kez uygulanır. Ayda üç defadan fazla uygulanmaz. Her zaman taze hazırlanmış olmalıdır. Not: Doktorunuz tarafından size ilaç reçete edildiyse, kullandığınızdan emin olun. Uygulamayı burada bir destekçi olarak kullanın. Öncelikle kullanacağınız bitkiye alerjiniz olup olmadığını bilmelisiniz. Bu konuda doktorlarınızın fikrini alın. Rahatsızlığınız ne olursa olsun, doktora gitmeden ve teşhis koymadan buradaki bilgilerle kendi kendinize ilaç tedavisine kalkışmayın.

Kayısı Maskesi Yapanlar

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden olan ve özellikle Akdeniz iklim kuşağında yetişen kayısının faydaları saymakla bitmez. Kurutulmuş veya olgunlaşmış yemeniz önemli değil. Her türlü kayısı cildinizi güzelleştirmeye ve gençleştirmeye yardımcı olur. Kayısı püresi ile cildiniz için bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Sağlığımız ve cildimiz için birçok faydası vardır.

Kuru Kayısı Maskesi

Kayısıyı iyice yıkadıktan sonra kabuğunu soyun ve çıkarın. Her şeyi iyice birleştirin ve yüzünüze yayın. Maskenin kıvamı daha ince tarafta olmalıdır. Tamamen kurumasını bekleyin. 40 ila 45 dakika sürebilir. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu tarif için konserve portakal suyu yerine taze sıkılmış portakal suyu kullanmayı deneyin.

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden olan ve özellikle Akdeniz iklim kuşağında yetişen kayısının faydaları saymakla bitmez. Kurutulmuş veya olgunlaşmış yemeniz önemli değil. Her türlü kayısı cildinizi güzelleştirmeye ve gençleştirmeye yardımcı olur. Kayısı püresi ile cildiniz için bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Sağlığımız ve cildimiz için birçok faydası vardır.

Diğer İçerikler

Kuru kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve yüksek C vitamini içeriği ile cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Cilt tarafından çok çabuk emilen kayısı yağı hassas ciltlerde
Safra Kesesi Taşı Alınmazsa Ne Olur? Safra Kesesi Taşı Neden Büyür?
Safra Kesesinde TaşıSafra kesesi, karında karaciğerin hemen altında bulunan küçük armut biçimli bir organdır. Karaciğer tarafından
Devamını Oku
Korunmasız cinsel ilişkilerde hamileliği önlemek için kullanılan ertesi gün hapı ağızdan alınan bir ilaçtır. Düzenli alım gerektirmeyen ve sadece cinsel ilişkiden sonra kullanılan hapın etken maddesi sayesinde yumurta hücresi
Ella Hap Nedir? Ertesi Gün Hapının Başarılı Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Ella Hap Nedir?Hormon bazlı ertesi gün hapı yumurtlamayı geciktirir veya döllenmiş yumurtanın rahme yerleşmesini engeller. Ella Ha
Devamını Oku
Kuru kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve yüksek C vitamini içeriği ile cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Cilt tarafından çok çabuk emilen kayısı yağı hassas ciltlerde
Hamilelikte Cinsellik Nasıl Olmalı? Gebelikte Cinsellik Kaçıncı Ayda Başlar?
Hamilelikte Cinsellik Nasıl Olmalı?Hamilelik sırasında ortaya çıkan fizyolojik ve psikolojik nedenlerle birçok kadın bebeğine zara
Devamını Oku
Yorumlar
Sizin Yorumunuz
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumlar
0 Yorum
Çerez Politikası Kadında Moda olarak internet sitemizde çerez kullanmaktayız. Bu Çerez Politikası ("Politika") Kadında Moda tarafından yönetilen https://www.kadindamoda.com adresli internet sitesi için geçerli olup çerezler işbu Politika'da belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kabul Ediyorum