Kısa Saç Topuz Modelleri 2018-2019

Kısa Saç Topuz Modelleri 2018-2019

Kısa saç topuz modelleri ile ayna karşısına harcadığınız vakitten tasarruf etmeye ne dersiniz? Biliyoruz ki; kadınlar günlerinin büyük bir kısmını ayna karşısında geçiriyor. Bu harcanan vakitten en büyük vakti ise saç yapımı alıyor. Özellikle özel günler için kuaförlere servet dökmek istemeyenler için oldukça faydalı bilgiler içeren bu yazımıza göz atmanızı öneririz.

Duştan sonra saçı şekil almayan kişiler için saç yapımı çile olarak nitelendirilebilir. Hele de günlük tempo ve koşuşturmada saça vakit ayırmak bir hayli zor olabiliyor. Bu nedenle sizler için kısa saç topuz modelleri araştırdık. Kısa saç topuz modellerini günlük kullanım için tercih etmenizin yanı sıra özel günlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kısa saç topuz modelleri ve yapılışlarını sizlerle paylaşarak, ayna karşısında harcadığınız vakti minimuma indiriyoruz. Bunun yanı sıra kuaföre harcadığınız paradan kar elde etmenize olanak tanıyoruz. O halde hazır mısınız?

Dağınık Çift Topuz

Apar topar evden çıkmanız gerekiyor ya da bugün saçınız için harcayacağınız vakti daha faydalı işlerde kullanmak istiyorsunuz gibi bu örnekleri çokça sıralayabiliriz. O halde hemen size güzel bir öneride bulunalım. Aşağıya bıraktığımız görselde ne yapmanız gerektiğini açıkça görebilirsiniz. Ama biz sizler için bir kez daha anlatıyoruz.

Bizce çok tatlı ve farklı bir tarz yaratan bu model için saçınızı ortadan ikiye ayırın. Ve saçlarınızı iç tarafa kıvırarak ensede iki tutam oluşturun. Bu tutamları burgu haline getirip tel tokalarla sabitleyerek, kolay ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Saçlarınızın sabit kalmasını istiyorsanız sabitleyici saç spreyinden destek alabilirsiniz.

Bu model özelliklede sıcak havalar için birebir. Biliyorsunuz ki; sıcak ve kavurucu yaz aylarında enseye salınan saçlar, ekstra terlemeye neden oluyor.

Ensede Salaş Topuz

Bu model öyle bir model ki; hem günlük hayatınızda kullanabilir hem de özel günlerde kullanarak şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Üstelik oldukça da basit.

Sanki çok uğraşılmış da yapılmış gibi duran bu topuz modeli ile oldukça şık görüneceksiniz. Saçlarınızın önünden iki tutamı burgu haline getirip arkada tel tokalarda birleştir. Kalan saçlarını tutam tutum bu burguların içine dola ve doladığı her tutamı tel tokayla sabitle. Bu saç modelini yaparken görselden faydalanabilirsiniz.

Asimetrik Topuz  

Özel davetlere giderken saçlarınıza sadece sizin sihirli parmaklarınız değsin istiyorsanız; bu saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısa saç ense topuz modeliile özel davetlerde farkınızı ortaya koyun.

Ünlülerin kırmızı halıda boy gösterirken de tercih ettiği bu saç modelini evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz. İlk olarak kulaklarınızın arkasından iki ince tutamı burgular halinde ortada tel tokayla sabitleyin. Art arda gerçekleştirerek enseye kadar tutturun. Son olarak ensede kalan son tutamı da burarak topuz modeli ile birleştir. Daha sonra saç spreyli ile işlemi tamamla. Aksi takdirde arkadan çıkan saçlar seni ve gününü zor durumda bırakabilir.

Kolay Örgü Saç Topuzu

Örgü her durumda imdadımıza koşuyor. Örgüden topuz yaparak, özel günlerinizi tamamlayabilirsiniz.  Oldukça basit bir örgüyle saçınızı topladığınızda bile sıra dışı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Kulak hizasında saçlarınızdan iki tutam alıp örün. Daha sonra ensede salaş bir topuz yaparak toplayın. Ördüğünüz bu iki tutamı topuzunuzun üzerine sabitleyerek oldukça şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Üstelik aynı kuaförlerden çıkmış gibi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hem de hiç bir ücret ödemeden!

Kısa saçlı olmak elbette bir tercihtir. Kimileri uzun saçla uğraşmak istemez, kimileri için ise uzun saça şekil vermek daha kolaydır.

Ama saçlarınız kısayken de harika modellere sahip olabilirsiniz. Özellikle kısa saç topuz modelleri   sizler için oldukça faydalı olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?