Koreliler Yüzlerini Nasıl Beyazlatıyor?

Koreli kadınların sağlıklı ve ışıltılı görünümünün arkasında, Kore cilt bakımı ve kozmetik ürünlerindeki bitkisel veya doğal içerikler bulunmaktadır. Meyve özleri, bitki özleri ve doğal yağlardan yapılan ürünlerle yüzünüze ba

Kore Cilt Bakımı

Koreli kadınlar pürüzsüz ciltlerine önem verirler. Bu nedenle haftada iki kez cilde zarar vermeyen ve çizmeyen kese veya yıkanabilir maske uygularlar. Gün içerisinde gözeneklerde biriken kiri, makyaj kalıntılarını, fazla yağı ve ölü deri hücrelerini yok eder.

Kore kozmetikleri günümüzün kozmetik trendlerinde çok popüler. Öyle ki Kore markaları kaliteli ve etkili ürün seçenekleriyle hem ülkemizde hem de dünyada büyük ilgiyle karşılanmaktadır. Kore markalarının güzellik ürünleri arasında tonikler, serumlar, maskeler ve nemlendiriciler gibi birçok ürün öne çıkıyor. Birçok farklı marka, kadın cilt tipleri için geliştirdikleri ürünlerde öne çıkmaktadır. Ama önce, Kore kozmetiklerinin K-Beauty'nin neden bu kadar popüler olduğunu ve onları diğer cilt bakım ürünlerinden farklı kılan şeyin ne olduğunu görelim.

Kore nemlendiriciler, temizleme köpükleri, tonikler ve maskeler gibi birçok farklı ürün seçeneği Kore cilt bakımı kategorisine aittir. Scinic Köpüklü Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik, gözeneklerin görünümünü etkili bir şekilde azaltır ve cildi arındırır. Ağır makyajınızı çıkarmak istiyorsanız özel geliştirilmiş makyaj temizleme mendilleri ile görüşün. Cilt koruması sağlayan ve makyaj kalıntılarını gideren bitki bazlı bileşenlerle yapılan temizleme ürünleri cilt bakım rutininizi tamamlar. Sakinleşmenize, cilt bariyerini güçlendirmenize, nemli ve canlı bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak ürün yelpazesi, kullandıktan sonra değerlendirebileceğiniz ürünlerle taçlanıyor. Watsons, cilt bakımında Kore esintileri arayanlar için hazırladığı Kore cilt bakımı kategorisinde ihtiyacınız olan tüm ürünleri sizlerle buluşturuyor. Artık Collagen By Watsons, Scinic, Frudia, Pure Beauty gibi markaların ürünlerini inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

Koreliler Yüzlerini Nasıl Beyazlatıyor?

Koreli kadınların sağlıklı ve ışıltılı görünümünün arkasında, Kore cilt bakımı ve kozmetik ürünlerindeki bitkisel veya doğal içerikler bulunmaktadır. Meyve özleri, bitki özleri ve doğal yağlardan yapılan ürünlerle yüzünüze bakım yaparsınız.

Kore cilt bakımı rutininde kapsamlı ve eksiksiz bir yüz temizleme rutini iki aşamadan oluşur. Bu aşamalardan ilkini gerçekleştirmek için öncelikle yüzünüzü yağ bazlı bir yüz temizleyici kullanarak temizlemelisiniz. Böylece cildinizdeki yağ kalıntılarını gevşetebilirsiniz. Yağ bazlı yüz temizleyiciyi doğrudan kuru yüzünüze uygulayabilir ve ardından yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz.

İki aşamalı yüz temizleme rutininin ikinci adımında bu sefer su bazlı bir yüz temizleyici kullanmanız gerekiyor. Bu sayede cildinizdeki son kir ve yağ kalıntılarını da temizleyebilirsiniz. Seçeceğiniz ürün jel, losyon veya köpük şeklinde olabilir. Temizleme ürününü zaten nemli olan yüzünüze nazikçe masaj yaparak ve yüzünüzü tekrar durulayarak uygulayabilirsiniz.

Koreliler Yüzlerine Ne Kullanıyor?

Pirinci pişirdikten sonra kalan suyla yüzünü yıkayan Koreli kadınlar, bu yöntemin kendilerini gençleştirdiğine ve güneşin zararlı ışınlarından koruduğuna inanıyor.

Kore cilt bakım ürünlerinin başarısı ve tüm dünyada konuşulan Koreli kadın cilt bakım sırlarının başarısı K-Beauty adı verilen felsefeye dayanmaktadır. Çünkü Kore'de cilt bakımı yüzlerce yıl öncesine dayanan ortak bir kültürün parçası. Kore cilt bakım rutini, günümüzün dermokozmetiği teknolojisini doğal kaynaklı ve güvenilir bileşenlerle birleştiren ürünlerden oluşur. Cilt sorunlarına kısa süreli ve geçici çözümler üretmek yerine cilt sağlığını ve doğal bariyeri korumayı amaçlayan formülasyonlar geliştirilir. Bu, 10 adımlı bir bakım rutini oluşturur.

Koreli kadınların sağlıklı ve ışıltılı görünümünün arkasında, Kore cilt bakımı ve kozmetik ürünlerindeki bitkisel veya doğal içerikler bulunmaktadır. Meyve özleri, bitki özleri ve doğal yağlardan yapılan ürünlerle yüzünüze ba

Güney Korelilerin Yüzleri Neden Pürüzsüz?

Kore cilt bakımı rutininde kapsamlı ve eksiksiz bir yüz temizleme rutini iki aşamadan oluşur. Bu aşamalardan ilkini gerçekleştirmek için önce yüzünüzü yağ bazlı bir yüz temizleyici kullanarak temizlemelisiniz. Böylece cildinizdeki yağ kalıntılarını gevşetebilirsiniz. Yağ bazlı yüz temizleyiciyi doğrudan kuru yüzünüze uygulayabilir ve ardından yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz.

Altıncı aşama, cildinizin ihtiyaçlarına ve sorunlarına göre dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir adımı içerir: besleyici serumlarla destek. Cildin belirli bir bölgesindeki cilt problemini tedavi etmeyi amaçlayan serumlar, cildin doğal bariyerini etkin bir şekilde güçlendirir ve nem seviyelerini dengeler. Serum kullanmayı tercih ediyorsanız, cildinizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını dikkate alan bir ürün seçmelisiniz. Örneğin çok kuru ve pullu bir cildiniz varsa yoğun nem desteği sunan bir serum tercih edebilirsiniz.

Kore Cilt Bakımı Kaç Adım?

Kore cilt bakım rutini 10 farklı adımdan oluşur. Bu rutin 10 adımdan oluşsa da Koreli kadınlar ciltlerinin bakım ihtiyaçlarını fark etmede ve ona yönelik bir bakım rutini oluşturmada oldukça başarılılar. Listelediğimiz tüm güzellik önerilerini kişisel bakım rutininize dahil edebileceğinizi veya cilt tipinize uymadığını düşündüğünüz maddeleri uygulamadan çıkarabileceğinizi belirtmek isteriz.

Koreli kadınların sağlıklı ve ışıltılı görünümünün arkasında, Kore cilt bakımı ve kozmetik ürünlerindeki bitkisel veya doğal içerikler bulunmaktadır. Meyve özleri, bitki özleri ve doğal yağlardan yapılan ürünlerle yüzünüze ba

Kore Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır

Kore cilt bakımı rutininde kapsamlı ve eksiksiz bir yüz temizleme rutini iki aşamadan oluşur. Bu aşamalardan ilkini gerçekleştirmek için öncelikle yüzünüzü yağ bazlı bir yüz temizleyici yardımıyla temizlemelisiniz. Böylece cildinizdeki yağ kalıntılarını gevşetebilirsiniz. Yağ bazlı yüz temizleyiciyi doğrudan kuru yüzünüze uygulayabilir ve ardından yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz.

Tonikler, gözeneklerinizi derinlemesine temizlemenizi ve cildinizi beslemenizi sağlayan antiseptik losyonlardır. Yüz temizleyiciler ve peeling ürünleri kullanarak cildinizi tamamen temizledikten sonra temiz bir pamuğa cilt tipinize uygun bir tonik koyup yüzünüzü silebilirsiniz. Bu sayede cildinizin doğal bariyerini güçlendirebilir ve pH dengesini koruyabilirsiniz.

Koreli kadın maskeleri tüm dünyada ünlüdür. Özellikle kağıt yüz maskelerinin Kore cilt bakım ürünlerinde özel bir anlamı vardır. Haftada 2 veya 3 kez uyguladıkları kağıt maskeler sayesinde kuruluk, kırışıklık gibi sorunları önlemeyi hedefliyorlar. Ve başarılı olduklarına inanıyoruz!

En Iyi Kore Cilt Bakım Ürünleri

Buradaki ana bileşen, cildi iyileştirici ve yatıştırıcı özelliklere sahip küçük yeşil bir bitkiden elde edilen bir bitki özü olan Centella Asiatica Özü'dür. Derinlemesine temizleyici ve matlaştırıcı kaolin kili içerdiğinden aşırı kuru hariç tüm cilt tipleri için mükemmel bir maskedir. Duruladıktan sonra nemlendirmeyi unutmayın! Bir kavanoz Ulta Beauty alın!

Cilt bakım rutininizi sadece Kore cilt bakım ürünleri ile oluşturmanıza gerek yok. Ancak batılı markaların bazı ürünlerine çok sık rastlamıyoruz ve bazı ürünler Kore'ye özel, rutin gibi bazı ürünler cildiniz için en iyi sonucu verecektir.

Farklı doğal formüller içeren, besleyici ve zengin dokulara sahip kozmetik ürünler cildinizin ışıldamasını sağlayacaktır. Cildin güzelliğini ortaya çıkarır ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Kore güzelliği sunan kozmetikler günlük bakım ihtiyaçlarınızı karşılar. Böylece cildinizin ihtiyacı olan bakımı belirli aralıklarla kolayca uygulayabilirsiniz. Kore kozmetik ürünleri ile cilt bakımı rutinlerinizden sonra kusursuz bir güzelliğe ve cilt dokusuna sahip olabilirsiniz. Farklı seçenekler ve avantajlar sunan ürün gamı ​​uygun fiyat seçenekleriyle Watsons'ta!

Kore Cilt Bakımı Ekşi

Araştırmalarım sonucunda öğrendiklerimi sizlerle paylaşayım. Kore'deki cilt bakımı işi gerçekten delilik düzeyinde. Roadshop dedikleri cilt bakım ve makyaj mağazaları her köşe başında. Bunlar ucuz olanlar.

İşte rutinimiz. Makyajlarını iki adımda çıkarırlar. Önce yağlı bir ürünle temizleyip ardından köpük temizleyici kullanıyorsunuz. Ardından tonik işlemi. Kore'de farklı isimleri var. Parlatıcı veya yumuşatıcı gibi. Tam tonik diyemesem de tonik basamağında yani yıkandıktan sonra kullanılır. Tonik ve ardından esans veya serumdan sonra göz ürünleri. Yine, belirli bir sorunu hedefleyen esans veya serum türleri vardır. Sonra emülsiyon, sonra krema. Ürün yelpazesi geniş gibi duruyor ama en fazla 10 dakikamı alıyor. Emülsiyon kullanmıyorum, kremam biterse krem ​​almıyorum ve daha hafif olduğu için emülsiyona devam ediyorum.

Kore Cilt Bakım Ürünleri Kullananlar Kadınlar Kulübü

3. Sana Hadanomy Aqua Plasenta Nem Temizleme Köpüğü Yıkama; en sevdiğim temizleyicilerden biri. Boş üç şişem var. Cildi kurutmayan, hafif göz makyajını kolayca çıkaran ve nemlendirici maske olarak da kullanılabilen harika bir şey. Her cilt tipi kullanabilir. Japon cilt bakım ürünleri satan bir mağazaya girdiğimde görevli kıza sordum ve bu ürünün en iyi temizleyici olduğu konusunda ısrar etti. Peki anladım diyorum. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Yenilikçi formüllerinden doğal içeriklerine kadar Kore kozmetik ürünleri, özellikle son yıllarda sektöre hakim olmaya başladı. Temel prensip çok basittir: bakım adımından bağımsız olarak cildi mümkün olduğunca neme doyurmak. Canlı, dolgun, pürüzsüz ve genç görünen bir cildin nemlendirilmiş demek olduğunu düşünen Koreliler yanılmıyorlar. Ancak Koreli kadınların (ve genellikle erkeklerin) cilt bakım rutinlerine ortalama 45 dakika ayırdığını biliyor muydunuz? Ne yaparsın? Cilde iki aşamalı bir temizlik rutini uygularlar; Maske, esans veya tonik, serum, nemlendirici ve göz çevresi bakımı adımlarının hiçbirini atlamazsınız.

1.Meishoku Organik Gül Nem Köpüğü Serumu; Toniğin aksine, harika bir ürün, bitince satın alacağım. Bir kere ürün çok ilginç, hayatımda böyle bir şey kullanmadım. Serum saç köpüğü şeklindedir. Avucunuzun içinde bir pompayı sıkmak tüm yüz için yeterlidir. Yüze homojen olarak uygulanır. 2 dakika bekleyip ona masaj yapın. Bunu uyguladıktan sonra yüzünüze herhangi bir nemlendirici uygulamanıza gerek yoktur. Cildiniz sabaha kadar yumuşacık oluyor ve sabah uyandığınızda güne parlak ve güzel bir ciltle başlıyorsunuz. Herkese tavsiye ederim. tüm cilt tipleri için uygundur. Gül kokusundan hoşlanmıyorsanız çok da tatmin olmazsınız.

Güzellik ve bakım tutkularıyla neredeyse kanaat önderi olan Koreli kadınlar, cilt bakım rutinlerine sayısız ürünü dahil ediyor. K-Beauty markaları ile uyguladığınız, yükselişi hiç durmayan 6 temel adım rutini, kusursuz bir cilt için adeta bir garantidir.

Koreliler kusursuz ve parlak bir cilt tonuna takıntılıdır. Bambu Özleri ve Niasinamid ile zenginleştirilmiş Tony Moly Pandas Dream White Magic Moisturizer, cilt ile temas ettiğinde hafif sulu bir formüle dönüşerek mat cildi nemlendirmeye ve aydınlatmaya yardımcı olur. İçeriğindeki niasinamid tamamen koyu lekeleri hedefler.

Kore Cilt Bakımı Markaları

Kore cilt bakım ürünlerinin bu kadar popüler olmasının en anlaşılır nedeni, etkili ve benzersiz sonuçlar vermesi, kısacası işe yaramasıdır. Farkı yaratan sonuçların Kore cilt bakım ürünlerinden gelmesi tesadüf değildir: cilt bakımı Kore'de kültürün ve günlük yaşamın önemli bir parçasıdır. Koreli kadınlar dünyadaki en yüksek cilt bakım standartlarına sahiptir. Bu nedenle, Koreli cilt bakım markaları şiddetli bir rekabete ve sonsuz bir rekabete itiliyor.

Kore Cilt Bakımı Yapanlar

Günlük cilt bakımı bir rutin haline gelmelidir. Özellikle güzelliğine ve bakımına değer veren kadınlar bu rutinleri ihmal etmemelidir. Çünkü güzellik denilince akla ilk gelen makyaj, saç ya da yüzünüze yakışan modaya uygun kıyafetler değildir. Güzellik, sağlıklı ve bakımlı bir ciltle başlar. Cilde ne kadar dikkat edilirse, gelecekte size en pürüzsüz şekli o kadar çok verecektir. Bir düşünün, nemli bir cilt, yumuşak bir görünüm, pürüzsüz ve kusursuz bir yüz daha sağlıklı olmaz mıydı? Evet kesinlikle öyle. Bu nedenle hangi ürünü kullanırsanız kullanın önce cildinizin ihtiyaçlarını karşılayın. Cilt yapınıza uygun olmayan ürünleri ne kadar sıklıkla kullanırsanız kullanın, yine de olumlu tepkiler almıyorsanız bakım rutininizi oluşturun. Bu nedenle hem cilt temizleme ürünleri hem de nemlendiriciler cildinizin ihtiyacı olan bakımı mutlaka sağlamalıdır.

K-Beauty bakımını daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ama bundan sonra bu bakımı bir alışkanlık hatta bir yaşam felsefesi haline getireceğinizi bilmenizi isteriz. Bilirsiniz, Koreli kadınların her zaman merak edilen güzellik sırları ve K-Beauty bakımı ile bu sırlara kolayca ulaşabilirsiniz. Kore kozmetiği de diyebileceğimiz bu bakım ile adım adım kendi güzellik rutininizi oluşturabilirsiniz. Koreli kadınların en büyük özelliği, Kore markalı kozmetiklerin doğal içeriklerden oluşması ve bu kozmetik ürünlerinde Uzakdoğu'nun cilt dostu yağlarının kullanılmasıdır. Ülkemizdeki cilt ihtiyaçlarının tamamıyla doğal nem ve bakımını sağlayan bu ürünleri Korendy Türkiye'de kolayca bulabilirsiniz. 10 adımlı rutin Güney Kore'de test edilmiş ve faydaları kanıtlanmış olsa da, bu 10 adımı her gün uygulamanız gerekmez. Bunun yerine cildin ihtiyacına göre seçim yapabilirsiniz. Özellikle 5. 6. ve 7. basamak cilt problemleri için gereklidir. Diğer adımlar, temel bir cilt bakımı rutini olarak gereklidir.

Kore Cilt Bakım Rutini Onedio

Önerdiğimiz ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz! Bu içerikten satın almaya karar verirseniz, Onedio sitedeki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerle ilgili satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

Bu kan akışını arttırır, gözenekleri açar ve cildin nefes almasına yardımcı olur.

Koreli kadınların güzelliğinin tüm dünyaya yayıldığını hepimiz biliyoruz. Koreli kadınların nasıl bu kadar güzel olabildiğini merak etmiyoruz. Daha fazla merak etmeyesiniz diye Güney Kore'de ünlü olan 15 makyaj youtuberını derledik. Gerçekten çok tatlılar, onları gördüğünüzde aşık olabilirsiniz. ????

Cam Cilt Bakımı

Glass Skin, K-Beauty sayesinde hayatımıza giren çok adımlı bir cilt bakım rutinidir. Bu bakım rutininde kullanılan ürünlerle sonunda camsı, parlak, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt hedeflenir. Kore'den çıkan ve sosyal medyayı sallayan bu güzellik trendine nasıl ayak uyduracağınızı mı düşünüyorsunuz? Endişelenmenize gerek yok, tüm Glass Skin adımlarını sizin için araştırdık ve şimdi ürün önerilerimizle karşınızdayız.

Bu rutine başlamak için en önemli şey, makyajsız olsanız bile cildinizi tamamen temizleyecek bir temizleme ile cilt bakımı rutininize başlamaktır. Yüzünüzü en yoğun cilt temizleyici ile 3-5 dakika ovalayarak, cildinizin yağlardan ve makyaj kalıntılarından tamamen arındırılmasını sağlamalısınız. Yüzünüze sürdüğünüz ürünü bol su ile temizledikten sonra temiz bir havlu ile tampon hareketleriyle kurulamalısınız.

Diğer İçerikler

Gaz ve gaz şikayetiniz varsa, durumu hafifletmeye yardımcı olması için gaz üreten gıdalardan kaçının. Doktorunuzun kontrolünde nohut, bezelye ve fasulye tüketiminizi sınırlayabilirsiniz.
Hamilelik Belirtileri - 1 Haftalık Hamilelik Nasıl Anlaşilir?
Hamilelik BelirtileriHamilelik sırasında önemli hormonal değişiklikler meydana gelir. Bunlar çeşitli semptomları tetikler. Bazı ka
Devamını Oku
Koreli kadınların sağlıklı ve ışıltılı görünümünün arkasında, Kore cilt bakımı ve kozmetik ürünlerindeki bitkisel veya doğal içerikler bulunmaktadır. Meyve özleri, bitki özleri ve doğal yağlardan yapılan ürünlerle yüzünüze ba
İsilik Nasıl Geçer? İsilik Evde Nasıl Tedavi Edilir?
İsilik Nasıl Geçer?Döküntü, doğumdan itibaren vücudun tüm yüzeyinde etkili olan ve yaşam boyu çok önemli işlevleri olan ekrin ter
Devamını Oku
Atopik egzamalı her 10 çocuktan 1'inde gıda alerjisi vardır ve bu da semptomları daha da kötüleştirebilir. Genel olarak, tetikleyici olarak gıda alerjisi olanlar, şiddetli egzaması olan küçük çocuklardır.
Egzamaya Ne İyi Gelir? Egzamayı Tetikleyen Gıdalar Nelerdir?
Egzamaya Ne İyi Gelir?Birden fazla nedenle görülebilir; Bununla birlikte, egzamanın kesin nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Eg
Devamını Oku
Yorumlar
Sizin Yorumunuz
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumlar
0 Yorum
Çerez Politikası Kadında Moda olarak internet sitemizde çerez kullanmaktayız. Bu Çerez Politikası ("Politika") Kadında Moda tarafından yönetilen https://www.kadindamoda.com adresli internet sitesi için geçerli olup çerezler işbu Politika'da belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kabul Ediyorum