Odanızın Dekorasyonunu Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 7 Şey

Odanızın Dekorasyonunu Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 7 Şey

Evimizin yeniden dekore edilmesi söz konusuysa, bütçenize zarar vermeden az masrafla dekorasyonda yenilik yapabilmeniz içim birkaç ipucu vermek istiyoruz. İşte küçük dokunuşlar ile büyük değişiklikler yaparak masrafları hatırı sayılır derecede azaltabileceğiniz ipuçları:

 1. Değişen ihtiyaçlar konusunda gerçekten açık olun. Büyük bir fark yaratmak için tüm odayı değiştirmenize gerek yoktur, bu nedenle odayı tamamen kaldıracak birkaç küçük değişiklik seçin. Geride durun ve en büyük etkiyi neyin yaratacağını düşünün. Aksesuarlar ile odanın havası değişiyor mu?
 2. İstediğiniz yere koyun. Bu eski eşyalardan yeni şeyler yaratmakla ilgilidir. Örneğin, eski bir sandalyeyi yeniden örtün veya eski çam mobilyalarını boyayın. Mobilyaya yepyeni bir görünüm kazandırmak ve maksimum etki yaratmak için dolapların içine duvar kâğıdı yerleştirmek de harika bir fikir ve beceridir.

  We love the bold lines throughout this converted loft space – from the chequered, wood floor to the original beams. #interior #renovation #loft

  A photo posted by Country Living UK (@countrylivinguk) on

 3. Bir projeye başlamadan önce bir ruh hali tahtası oluşturun. Bu odanın genel görünümünün nasıl göründüğünü ve hissedeceğini bilmenize yardımcı olacaktır. Odak noktası bulun; Hangi ruh halini yaratmaya çalışıyorsunuz?
 4. Aydınlatmanız hakkında dikkatli düşünün. Aydınlatma ruh ve güzel bir enerji yaratıyor. Oda unutulmuş bırakılmış farklı bölümlerini vurgulamak için kullanın.
 5. Daha az olması gerektiğini unutmayın ve ok fazla mobilya sıkıştırmaya çalışmayın. Odadaki diğer güzel şeylerden uzaklaşan yığılmayı yaratın.
 6. Aynalar, ışığı çevrelemek ve daha büyük bir oda hissi vermek için harika bir yoldur.

  Boy aynası
  Boy aynası
 7. Küçük bir alana sahipseniz, daha büyük bir alan yanılgısı yaratmak için yere indirilebilen ayakları olan mobilyalardan birini seçin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?