Peçete Katlama Şekilleri Ve Örnekleri

Peçete Katlama Şekilleri Ve Örnekleri

Farklı Peçete Katlama Şekilleri

Nasıl ki bir moda tasarımcısının farklı teknikler kullanarak kumaşa şekil vermesi bir sanatsa… Yâda origami sanatçısının kâğıtları katlayarak onlara can vermesi bir sanatsa, peçete katlamakta tamamen bir sanat işidir. Hayalleri zorlayabilir istediğiniz konsepte (düğün, nişan, doğum günü) uygun ve istediğiniz şekilde peçeteler hazırlayabilirsiniz.

Evimize gelen misafirlerimizi en güzel biçimde ağırlayarak, yapabildiğimiz en güzel yemekleri yaparak, masamızı en güzel biçimde donatmaya çalışırız çoğu zaman. Masanın düzeni ve birbiriyle uyumu en az yiyeceklerin görüntüsü ve tadı kadar önemlidir. Masanızın olmazsa olmazlarından olan peçetelerin görünümü(ister kâğıt olsun isterse kumaş ya da bez),şekli ve rengi masa düzeninin tamamlayıcı öğelerindendir. Hazırlayacağınız masanızı farklı peçete katlama örnekleri ile taçlandırmanız mümkün. Eğer misafirinize ne kadar çok değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız onun zevklerine hitap edecek, kişisel özelliklerini yansıtacak renkte ve şekilde farklı peçete katlama Şekilleri ile hazırlık yapmanız imkânsız değil.

Farklı Peçete Katlama Örnekleri

Yemeğe özel bir misafirin geliyor ve siz her zamankinden daha fazla özen göstermek mi istiyorsunuz. Evde yapımı oldukça basit ve maliyeti oldukça düşük olan, sofranızın şıklığına şıklık katacak farklı peçete katlama örnekleritam da size göre. Mesela peçetelerden gül yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ve bir o kadar da şık görünüme sahip. Üçü bir arada peçete katlama tekniği de çatal, bıçak ve kaşığınızı içine koyarak şık bir sunum elde edebileceğiniz örneklerden bir tanesi.

Peçeteye fiyonk şeklini vermeniz ve tavşan yapmanız, akordeon haline getirmeniz, origamik katla sistemini kullanmanız mümkün. Yılbaşı için yeşil pauntiyeli bir peçete ile çam ağacı, yine yeşil peçetelerin üzerine yıldızlar koyarak süsleyebileceğiniz bir ağaç yapabilirsiniz. Sevgililer gününe özel sevgilinize güzel bir yemek ve masa hazırlayıp kalp şeklini verdiğiniz peçetelerle güzel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?