Perde Modelleri 2017 Tasarımları

Perde Modelleri 2017 Tasarımları

Bir evde evin dekorasyonunu tamamlayan ve eşyaları ortaya çıkaran, evi güzel gösteren unsurlardan biridir perde. Perde seçimi yapılırken kullanılan odanın kullanım amacı, salon mu, yatak odası mı, çocuk odası mı ne olduğu önemlidir. Çünkü her odanın ambiyansına göre farklı seçim yapmak gerekir. Perde modelleri arasından, hangi alanda kullanacağınızı belirledikten sonra bir seçim yapabilirsiniz.

2017 yılında perde modellerine baktığımızda salon perdelerinde, spor modeller, klasik ve şık modeller göze çarpmaktadır. Salon tülleri kendinden kabartmalı, simli, simsiz, düz ve sade modeller olarak bulunmaktadır. Salon perdeleri genelde yanki model denen bir tarz şeklinde uyarlanmaktadır.

Güneşliklerde stor güneşlikler kullanılmakta ve daha asil bir görünüm oluşmaktadır. Farklı zevklere hitap edebilmek açısından zebra perde modelleri de sıkça karşımıza çıkmaktadır. Güneşlik ve tül perdenin tek perdede, tek fonksiyonla uygulandığı zebra perdelerde oldukça kullanışlı perdelerdir. 2017 salon perdeleri çoğunlukla kırık beyaz ve beyaz renklerinde tercih edilmektedir, perdelerin üzerine renkli fon perdeler uygulanmaktadır.

Yatak Odası ve Çocuk Odası Perdeleri

2017 Perde Modelleri arasında yatak odaları için bolca seçenek bulunmaktadır. Yatak odası perdeleri düz modeller olabileceği gibi, daha gösterişli ve yatak örtüleri ile kombin yapılmış modeller olabilmektedir. Stor güneşlik, şık tüller ve üzerine desenli, çizgili ve renkli fon perdeler göze çarpmaktadır. Yine yatak odalarında da yanki tarzı kullanılmaktadır.

Çocuk odaları için ise daha sevimli ve çocukları mutlu edecek perde çeşitleri uygulanmaya çalışılmaktadır. Çocuk perdeleri daha çok zebra modeller olarak tasarlanmıştır. Desenli, renkli, isteyenler için sade ve tek renk pembe ya da mavi olabilmektedir. Desen çalışmaları olarak Miki fare, Denizci Objeleri, Temel Reis, Barbie Bebek, Arabalar, Winks gibi çocuk filmlerini konu alan desenler tercih edilmektedir. Çocuk odalarında da isteğe göre fon perde uygulaması kullanılmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?