Pratik Saç Modelleri ve Yapılışları

Pratik Saç Modelleri ve Yapılışları

Kolay saç modelleri bir kadının hayatını kurtaran, zaman tasarrufu sağlayan aynı zamanda şıklığını taçlandıran en önemli bilgilerden bir tanesidir. İster kısa olsun, ister uzun olsun pratik saç modelleri yapımına her kadının ihtiyacı vardır.

Alelacele dışarı çıkmanız gerektiğinde saçlarınız size külfet olmasın diye pratik saç toplama modellerini, günlük pratik saç modelleri ve yapılışlarını anlatacağız. Günlük hayatının koşuşturması nedeniyle bazen aynaya bile bakmaya vaktimiz olmuyor, kendimizi ihmal ediyoruz, kişisel bakımımıza bile özen göstermiyoruz.

İşte tam da bu aşamada yeni yazımız yardımınıza koşuyor. Birbirinden harika günlük saç modellerini sizler için araştırdık. Araştırmalarımızın arasında, topuzdan doğal modellere, saç toplamadan şekillendirmeye kadar pek çok içerik mevcut.

En pratik ve en şık saç modellerine buyurun hep birlikte bakalım!

Dağınık At Kuyruğu

Dağınık at kuyruğu pratik olduğu kadar hayat kurtarıcı bir özelliğe sahip. Biz size birkaç alternatifli kullanabileceğiniz at kuyruğundan bahsedeceğiz. Dümdüz saçınızı ister sıkı ister gevşek at kuyruğu olarak toplayabilirsiniz. Ancak saçlarınızda hafif bir dalga vererek saçlarınıza yaptığınız at kuyruğu daha romantik bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Hafif dalgalı toplamanın ise farklı farklı yolları bulunuyor. İster sıkı toplayın ister gevşek, ister alttan biraz bollaştırın. Ama saçınızı topladıktan sonra, bir tutam saçınızdan alın ve tokanızın olduğu yere dolayın. Bu şekilde daha hoş bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Prenses Kurdelesi

Saçlarınızın iki yanından da bir tutam alın ve aşağıdaki görseldeki gibi toplayın. Görselde adım adım saçınızı nasıl yapabileceğinizi gösterdik. Adım adım anlatmadan önce saçın yapılmış halini göstersek ‘nasıl yapıldı acaba’ der miydiniz? Çok hoş duran bu model aslında oldukça da basit. Üstelik çok şirin ve güzel bir saç modeline sahip olmanıza da aracılık ediyor.

Yarım Topuz

Saçlarınızın üstten bir tutam ayırın ve önce at kuyruğu şeklinde toplayın. Azıcık krepe attıktan sonra kendi etrafında sarıp sarmalayın. Günlük saç modelleri arasında ve yapımı oldukça basit olan bu model; havalı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Üstelik son zamanlarda giderek popülerleşiyor. Trend bir saç modeline sahip olmak için bu modeli yakalayabilirsiniz.

Ense Topuzu

Topuz dediysek öyle aklınıza hemen sadece günlük kullanım gelmesin. Elbette günlük hayatta da kullanabilirsiniz. Bana kalırsa elbise ile bu anlattığımız topuz modeli birbirine oldukça yakışıyor. Ama bu modeli özel günlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bunun için kuaföre gitmenize gerek yok. Tek ihtiyacınız; kendinizsiniz. Saçlarınızı ensenizden üç tutam ayırıp gevşek bir şekilde örün. Ve ensenizden toplayarak örgünüzü bollaştırın. Bu şekilde ensenizde tıpkı kuaförlerin yaptığı gibi bir topuz elde edebilirsiniz. Aşağıdaki görselde adım adım ense topuzunun nasıl yapıldığına erişebilirsiniz.

Dağınık Topuz

Eh topuz dedik, topuzdan devam edelim o halde. Şimdi dağınık topuz deyince de insanın aklına düğünler, nişanlar, özel günler geliyor. Şıkır şıkır elbiseleri taşıyabilecek dağınık topuz modelleri aklınızda sıralanmış olabilir. Ancak biz günlük hayatta kullanabileceğiniz dağınık topuzdan bahsediyoruz.

Aşağıda bırakmış olduğumuz görselde adım adım dağınık topuz modelimizi anlattık. Alelacele dışarı çıkmanız gerekiyor ve saçlarınız korkunç durumda ise; telaşlanmayın. Hemen bir dağınık topuzla hazırlığınızı kolayca tamamlayabilirsiniz.

Kurdele Topuz

Kurdele topuz modeli ile kolay ve en çabuk yoldan şıklığı yakalayabilirsiniz. Kadınların hazırlanması çok zor derler. Hazırlanmayı zorlaştıran en büyük sebeplerden bir tanesi de saçları bir şekle sokmak olarak görülebilir. Bu pratik bilgileri bilmeyenler saça şekil vermenin vakit alan bir iş olduğunu düşünebilir. Kendilerinde oldukça haklılar. Ancak kendilerince! Saça şekil vermek düşündüğünüzden daha kolay.

Aşağıya bırakmış olduğumuz görseldeki kurdele topuzu günlük hayatınızda sıklıkla kullanabilirsiniz. Bu şekilde vakitten de tasarruf etmiş olursunuz.

Örgü Topuz

Özellikle kısa saça sahip olup topuz yapamayanlar için harika bir saç önerimiz var. Bunun için balık sırtı örgü örmeyi biliyor olmanız gerekiyor. Eğer biliyorsanız; kolayca aşağıdaki şahane topuza sahip olabilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız, en yakınınızda örgü işleriyle haşir neşir olan birini bulun ve saçlarınızı ona emanet edin

Burada en önemli detay; örgüyü tersten yapıyor olmanız. Enseden örmeye başlayın en tepede ise toplayın. Aslında zor gibi gözükse de örgü örmeyi bilenler için oldukça basit bir yöntemdir.

Gördüğünüz gibi vakit tasarrufu yaparak, birbirinden şık saç modellerine ulaşmak mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?