Propifenazon Ne İşe Yarar? Propifenazon Antienflamatuar Mı?

Minoset, analjezik ve antipiretik grubuna aittir. Aktif maddesi parasetamoldür. Tablet ve çocuk şurubu şeklinde ticari olarak mevcuttur. Tablet formunda her tablet 500 mg parasetamol içerir.

Propifenazon Ne İşe Yarar?

Minoset analjezik ve antipiretik ilaçlara aittir. Aktif maddesi parasetamoldür. Piyasada tablet ve pediatrik şurup şeklinde satılmaktadır. Tablet formunda her tablet 500 mg parasetamol içerir. Başka bir tablet formu olan Minoset PLUS, 250 mg parasetamol, 150 mg propilfenaron ve 50 mg kafein içerir. Pediatrik şurup formu çocuklar için uygundur.Her porsiyon (5 ml) 150 mg parasetamol içerir. Ağızdan alınır. • Aktif maddeler: 250 mg parasetamol, 150 mg asetofenon, 50 mg kafein • Yardımcı maddeler: mikrokristalin selüloz, hidroksipropil metilselüloz, esma spreng (formaldehit kazein, sığır), mısır nişastası, talk Toz, magnezyum stearat, susuz kolloidal silikon dioksit

Propifenazon Antienflamatuar Mı?

Minoset, analjezik ve antipiretik grubuna aittir. Aktif maddesi parasetamoldür. Tablet ve çocuk şurubu şeklinde ticari olarak mevcuttur. Tablet formunda her tablet 500 mg parasetamol içerir. Başka bir tablet formu olan Minoset PLUS, 250 mg parasetamol, 150 mg propifenazon ve 50 mg kafein içerir. Pediatrik şurup formu çocuklar için uygundur ve her porsiyonu (5 ml) 150 mg parasetamol içerir. Minoset bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Aktif bileşen parasetamol, hafif ila orta şiddette ağrı ve ateşi hafifletir. Bununla birlikte, Minoset ağrıya veya ateşe neden olan hastalığı değil, yalnızca semptomları tedavi eder. Tablet ve çocuk şurubu şeklinde ticari olarak mevcuttur. Bir başka tablet formu olan Minoset PLUS, propifenazon, kafein ve parasetamol içerir ve daha etkilidir. Baş ağrısı, sersemlik veya uyuşukluk, mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, hazımsızlık, mide ağrısı veya gaz yaygın yan etkilerdir. Parasetamol, uzun süreli kullanımda ve yüksek dozlarda karaciğer hasarına neden olabilir. Bu nedenle Minoset'i doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Propifenazon Nedir

Propifenazon, benzer analjezik ve antipiretik etkilere sahip bir fenazon türevidir. Propifenazon ilk olarak 1931'de patentlendi ve birincil baş ağrısı bozukluklarının tedavisi için parasetamol ve kafein içeren bir kombinasyon formülasyonu olarak pazarlandı.

Propifenazon Içeren Ilaçlar

VERMİDON PLUS tablet

Endikasyon bilgisi: İlacın aktif maddesi parasetamol, propifenazon, kafeindir. VERMIDON PLUS Tablet ateş, titreme, boğaz ağrısı, soğuk algınlığına bağlı vücut ağrıları ve ağrıları ve grip enfeksiyonları gibi semptomların giderilmesinde kullanılır.

ÇÖZÜM kasesi

Endikasyon bilgisi: İlacın etken maddesi parasetamol (300 mg), propifenazon (100 mg) ve kafeindir (50 mg). DERMAN damgası, hafif ve orta şiddette ağrı ve ateşte ağrı

MINAMOL PLUS tablet

ALJIL tableti

PAROL PLUS tablet

PANALGINE 300 mg 20 tablet

Diğer İçerikler

Minoset, analjezik ve antipiretik grubuna aittir. Aktif maddesi parasetamoldür. Tablet ve çocuk şurubu şeklinde ticari olarak mevcuttur. Tablet formunda her tablet 500 mg parasetamol içerir.
Siyatik Ağrısı Neden Olur? Siyatik Ağrısına Yürüyüş Iyi Gelir Mi?
Siyatik Ağrısı Neden OlurVücudun en önemli sinirlerinden biri olan ve belden topuğa kadar uzanan siyatik sinirine baskı veya hasar
Devamını Oku
Ateşi düşürmeye yönelik başka bir yaklaşım, sıralı ateş düşürücülerin kullanılmasıdır. Sıralı ateş düşürücülerin yan etkilerinin önemsiz olduğu vurgulansa da, sıralı ateş düşürücülerin kullanımı ancak tek bir ateş düşürücünün
Calpol Nedir? Calpol Kiloya Kaç Mg?
Calpol Nedir?Calpol, bebeklerde ve çocuklarda hafif ila orta şiddette ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan, şurup süspan
Devamını Oku
Minoset, analjezik ve antipiretik grubuna aittir. Aktif maddesi parasetamoldür. Tablet ve çocuk şurubu şeklinde ticari olarak mevcuttur. Tablet formunda her tablet 500 mg parasetamol içerir.
Yağlı Ciltler Için Hangi Ürünler Kullanılmalı?
Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakım ÖnerileriLa Roche-Posay Effaclar Gel, yağlı ve akneye meyilli ciltler için mükemmel bir yüz temizlem
Devamını Oku
Yorumlar
Sizin Yorumunuz
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumlar
0 Yorum
Çerez Politikası Kadında Moda olarak internet sitemizde çerez kullanmaktayız. Bu Çerez Politikası ("Politika") Kadında Moda tarafından yönetilen https://www.kadindamoda.com adresli internet sitesi için geçerli olup çerezler işbu Politika'da belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kabul Ediyorum