Romantik Banyolar Yaratmak İçin 7 Yol

Romantik Banyolar Yaratmak İçin 7 Yol

Evde kullanılan dekorasyon ürünlerinin seçimi kusursuz bir görüntü için önemlidir. Kullanılan dekorasyon ürünleri salon, mutfak, yatak odası gibi alanlarda önemli olduğu kadar banyo gibi yerlerde son zamanlarda tercih edilmektedir. Birbirinden farklı birçok dekorasyon ürünü uygulayabileceğiniz banyo sitilleri vardır.

Banyo dekorasyonunda bütçenizi de göz önüne alarak birbirinden farklı stiller uygulayabilirsiniz. Özellikle romantik banyolar son zamanlarda dikkat çeken stillerden biridir.

1-Romantik Banyolarda Işık Miktarı Ve Aydınlatma

Romantik banyolarda ışık miktarı önemlidir. Dekorasyona karar vermeden önce banyonuzun aldığı ışık miktarı göz önüne alınarak ışıklandırma tercihi yapılmalıdır. Aydınlatma tercihi yapılırken loş aydınlatma veya sarı ışık tercih edilebilir. Farklı açılardan aydınlatma yaparak güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz.

2-Romantik Banyolarda Küçük Alanlar

Küçük bir alan söz konusuysa kullanılan ürünlerin açık renklerden oluşan modeller tercih etmelisiniz. Küçük alanlar için işlevsel, sade mobilyalar ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

3-Romantik Banyolarda Kullanılan Aksesuarlar

Kullanılan aksesuarları açık tonlarda kullanılabilir. Beyaz ve pembe tonları çok tercih edilen tonlardır. Klasik ve farklı aksesuarlar da kullanarak bir uyum sağlanabilir. Koyu tonlarda tercih edilen banyolarda ise farklı modellerde mumlar ve çiçekler tercih edilebilir.

4- Romantik Banyolarda Kullanılan Desenler

Romantik banyolarda en çok kullanılan desenler arasında çiçekli desenler yer almaktadır. Çiçekli havlular veya perdeler tercih edebilirsiniz.

5-Romantik Banyolarda Kullanılan Duvarlar

Romantik banyolarda duvarlar ağırlıklı kullanılan tonlardan tercih edebileceği gibi çiçek desenli duvar kağıtları, ahşap ürünlerden tercih edilebilir.

6-Romantik Banyolarda Kullanılan Cam Eşyalar

Büyük aynalar ve cam eşyalar en önemli aksesuarlar arasında yer alır. Kullanılan büyük aynalar da banyonuzun olduğundan daha büyük gözükmesine neden olacaktır.

7-Romantik Banyoların Ev İle Uyumu

Banyo tarzının belirlenme aşamasında eviniz ile uyum içinde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?