Sezon Sonu Kadın Pardesü Modelleri & Fiyatları 2018 – 2019

Sezon Sonu Kadın Pardesü Modelleri & Fiyatları 2018 – 2019

Kadın pardesü modelleri olarak sizlere başlangıçta nitelendirdiğimiz bu makale içerisinde genel olarak kadın pardesü modelleri, pardesü fiyatları ve pardesülerin genel olarak kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle pardesünün ne olduğunu bilmeyen okurlar var ise onlara kısaca hemen şöyle bir açıklayalım. Başı kapalı olarak nitelendireceğimiz insanlar tesettür alemi içerisinde bu modaya ayak uydurmaya çalışan kadınların kullanımları içerisinde oldukça yaygın bir şekilde görülmekte olan bir dış giysidir. Yani diğer insanların da üzerlerine giyecekleri montlar ve hırkalar gibi tesettür modasına dahil olan bu kadınların da sıklıkla üzerlerine giymekte oldukları giysilere pardesü denmektedir. Genel olarak uzun kollu olması ve boyundan ayak bileğine kadar boydan boya bir dış giysi olmasıyla birlikte kaban olarak bilinen giysinin bir uzun versiyonu olarak da düşünülebilir.

Alvina Pardesü Modelleri ve Fiyatları

Alvina kadın pardesü carly prestij 199 tl
Alvina kadın pardesü carly prestij 199 tl

Alvina tesettür elbiseler üreten bir firma olduğundan tesettür pardesü modelleri daha ön planda. Genel olarak koyu renkler ve desensiz işlemesiz ürünler üretiyor. Bel kemerli düz ve uzun modelleri burada bulmanız çok kolay. Gördüğüm kadarıyla en desenli modeli soldaki diyebilirim. Ayrıca fiyat olarak 4 marka arasında en ucuzu burası. Tüm fiyatları 199 liraya sabitlemişler. Şimdi hep beraber galerimizden diğer modelleri inceleyelim.

Armine Pardesü Modelleri ve Fiyatları

Armine yine ucuz diyebileceğim 2. firmadan diğeri. Fiyatları sabitlemek yerine modellere göre 10 aşağı 10 yukarı farklılık gösteriyor. Mesela sol taraftaki ürün 229 tl olarak fiyat belirlenmiş. Alvina’ya göre daha farklı modeller bulmanız mümkün. Topuğa kadar uzanan mdeller değilde biraz daha kısa pardesüler isteyen ve cebini düşünenler için güzel modelleri bulunuyor. Burada da belden kemerli ve kemersiz modeller var. Genel olarak klasik modeller.

İpekyol Pardesü Modelleri ve Fiyatları

ipekyol pardesü kemik düğme 359 tl
ipekyol pardesü kemik düğme 359 tl

Giyim sektöründe kalitesi ve modelleri ile artık yerini sabitlemiş bir firma olan İpekyol, pardesü modellerinde de kendini gösteriyor. Çok farklı modeller ile karşımıza çıkıyor. Renkler, desenle ve her şey cıvıl cıvıl, lakin fiyatlar orta ve üst kategoride diyebilirim. Bu ürünler için bu fiyatlar kesinlikle fazla değil. 400 liradan başlayıp 1500 liraya kadar pardesü bulmak mümkün. Kısa ve diz boyu pardesüler bulunuyor. Beyaz ve koyu renkler daha çok. Sadece bir pardesü olarak değil kendini göstermek isteyen bayanlar içinde birçok model var. Hep beraber İpekyol pardesü modelleri galerimize bakalım.

Kayra Pardesü Modelleri ve Fiyatları

Kayra kadın pardesü çiçek nakışlı 399 tl
Kayra kadın pardesü çiçek nakışlı 399 tl

Kayra hem tesettürlü hem tesettürsüz bayanlar için çok güzel modeller üretmeye devam ediyor.Solda gördüğünüz kolları işlemeli model genelde çoğu firmada bulunmuyor. Hem sadeliği hem gösterişi yakalamış nadir firmalardan. Fiyatları orta düzeyde, 300 ile 700 lira arası. Renkler mavi tonları ve krem tonlarında odaklanılmış ve genelde uzun modeller üzerinde durulmuş.

 

Bu pardesü modelleri arasında yer alan seçeneklere bakılacak olursa tesettür içerisindeki kadınlar her mevsim boyunca giyecekleri için buna göre daha sıcak ya da daha serin tutması açısından astarlı veyahut astarsız modeller de bulunmaktadır. Buna göre kadınlar armine pardesü modelleri arasından kendilerine ve mevsime uygun olacak şekilde bu çeşitlerin astarlı, astarsız olmasına dikkat ederler ve satın alma aşamasında ona göre tercihlerde bulunurlar. Sonraki kısımlarda çoğunlukla düğmeli olan bu kayra pardesü modelleri bazen fermuar seçenekleriyle müşterilere ulaşırken bazen de cırt cırt sistemiyle donatılmış olarak hizmete sunulan modeller ile karşılaşabilirler.

 

 

İşte bu noktada pardesülerin tam olarak en önemli kısmını oluşturan en ön kısım hakkında kadınların çoğunlukla tercih etmekte olduğu alvina pardesü modelleri fermuarlı ve düğmeli modeller olmaktadır. Yani aslına bakılacak olursa en sağlamı olarak görülen düğmeli modeller kadınlar tarafından daha çok tercih edilebilmektedir. Çünkü fermuar ve cırt cırt sistemi bozulmaya rağbet gösterebileceği için ileriye dönük alınan kararlarda çok güven vermeyebiliyorlar. Düğmeler ise kopsa bile yerine yenisi kolay bir şekilde dikilebileceği için daha çok ilgi görmektedir. Fermuar ileri geri aç kapa yaparken bi anda bozulursa öylece yakanız açık ortada kalabilirsiniz.

Sonraki kısımlarda kadınlar için değerlendirilecek olan ipekyol pardesü modellerine bakılacak olursa az önce de söylediğimiz gibi kış için farklı yaz için farklı pardesü modelleri ile hizmet vermeye devam eden şirketler olmalıdır. Çünkü kış için olan pardesü yaz geldiğinde aşırı terletecek ve hiç de mevsimine yakışır bir giysi seçeneği olmayacaktır. Yaz için özel üretilen pardesüler giymekte olduğunuz andan itibaren sizleri serin bir şekilde tutarak en sıcak havalar da bile aşırı terlemenizin önüne geçecektir. Bu yüzden sizler de tercih etme noktasında ona göre seçimler yaparak yaz için farklı kış için farklı pardesü modellerini elinizde bulundurmalısınız. Bu noktada üretici firmalara büyük iş düşüyor diyebiliriz.

Bunların dışında renk modası da pardesü modelleri içerisinde tesettüre giren kadınların kafasında farklı bir boyut oluşturarak bu noktada da her kadın kendi isteklerine göre özel seçeneklerde bulunabilirler. Şöyle ki dış giyim olduğu için pardesü modelleri renkler kısmında çoğunlukla koyu renkler tercih edilmektedir. Çünkü açık renkli bir pardesü modeli seçilecek olursa günlük hayat içerisindeki toz kir ile birlikte de bu giysiniz kir tutacaktır ve bir süre sonra şık görüntüsünü zedeleyecektir. Tabii ki hiçbir kadın da böylesine kötü bir görüntüye sahip olmak istemez. Hal böyle olunca işte dediğimiz gibi oldukça farklı şekilde çeşitlere ayrılıp nitelendirilebilen pardesü modelleri arasından kadınlar diledikleri gibi seçim yapabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?