Taze ve Canlı Gösteren Makyaj Teknikleri

Taze ve Canlı Gösteren Makyaj Teknikleri

Makyaj yüz hatlarımızı belirginleştirmekte ve yüzümüzdeki kusurları kapamada en önemli yardımcımızdır. Makyaj yapmada doğru yöntemleri kullanarak kendimizi çok daha genç gösterebiliriz. Yanlış bilinen yöntemlerde bizi soluk ve bitkin gösterebilir bu açıdan doğru makyajın püf noktaları bilinmelidir.

Gün içerisinde iş ya da başka koşturmacıların stresiyle göz altı morlukları ya da torbaları olabilmektedir. Zamanla genetik faktörler ya da yaşlanmanın etkisiyle yüzümüzde kırışıklıkla olabilmektedir. Bu gibi sıkıntıların giderilmesi doğru makyajla aslında çok kolaydır. Öncelikle makyaj yapmadan önce yamamız gereken cildimizi tamamen temizlenmesidir. Güzelce temizlenmiş bir cildin gözenekleri açılacak ve cilt daha canlı görünecektir. Yüzümüzü ılık su ile temizlemeliyiz ve canlı olması açısından nemlendiriciler ile nemlendirmeliyiz. Böylece gözeneklerimiz açılacaktır. Canlılık katması açısından yüzümüzü gül suyu ile de temizleyebiliriz.

Fondöten kullanacaksak yüzü sıcak ve canlı göstermek adına sarımsı tonlar tercih etmeliyiz. Fondöteni yüzümüze nemli bir süngerle uygulamalıyız. Göz farı kullanırken ise toz şeklinde ürünleri değil daha çok likit ve krem tarzı ürünler tercih edilmelidir. Toz şeklinde olan ürünler yüzü daha yaşlı gösterebilmektedir.

Gözlerimiz büyük ise göz kalemi gözleri daha canlı gösterecektir. Eğer küçük gözlere sahipsek gözümüzün dışına çekeceğimiz göz kalemi yüzümüzü daha güzel gösterecektir. Kirpikler içinde kullanılacak güzel bir maskara ve kirpiklerin kirpik kıvırıcıyla kıvrılması canlı ve etkileyici bir bakış yakalamamızı sağlayacaktır. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için yumuşak dokulu ürünler daha güzel bir hava katacaktır. Son olarak gözaltı morluklarında kullanılacak cildimizle uyumlu kapatıcılar bizi canlı gösterecektir. Küçük makyaj teknikleriyle daha büyüleyici ve canlı görünebiliriz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?