Temizliğin Simgesi 2019 Gelinlik Modelleri

Temizliğin Simgesi 2019 Gelinlik Modelleri

Nasıl bir gelinlik alacağına karar vermediysen modeli seçerken karar vermen için 2019 gelinlik modelleri arasından öne çıkan kombinleri senin için derledik.

Gelinlik modelleri bu yıl beyaz renk yerine renkli tasarımlar ile çeşitleniyor ve bizi “klasik gelinlik” anlayışının dışına çıkarıyor. Eski dönemler de kullanılan metalik detaylar ve geometrik çizgiler 2019 yılında da hala tercih ediliyor.

2019 sonbahar gelinliklerin de göze çarpan bazen uzun bir duvak, bazen omuz detayı, bazen abartılı katlarıyla gelinliğin etek kısmı olan tüller, bazı markalarda karşımıza transparan bir görüntü meydana getiriyor.

Renkli gelinlik giymek cesaret ister. Buz mavisi ilk sırada olmak üzere mavi tonları ile sarı ve mor hatta kırmızı tonları, beyaz ve nude gelinliklere alışılmışın dışında birer seçenek oluşturuyor. “İlla beyaz gelinlik” diyorsan beyaz gelinlik üzerine renkli fiyonklar ve askılar ile oluşturulan gelinlikleri deneyebilirsin.

Geçen senelerde düğün dekorasyon modaları arasında öne çıkan geometrik tasarımlar bu yıl gelinliklere yansıdı. Geometrik çizgiler, desenli gelinlik modellerinde çiçek ve dantel figürlerine güzel bir alternatif getiriyor.

2019 gelinliklerin de duvak modelleri sadeleşme yolunda. Çünkü danteller, klasik işlemeler duvaklardan çekiliyor. Yerine, işlemesiz, ince tülden yüzü örten, önü ve arkası yere kadar uzun, sade duvaklar gündemde.

2019 gelinlik tasarımlarında derin V yaka tasarımlar göze çarpmakta. İnce ya da kalın askılarla bütünleşen derin dekolteli tasarımlar bel bölgesini daha ince göstermekte. Işıltılı gelinliklerden giyecek olanlar aksesuarlarını minimum seviyede tutmalı ki gelinlik gölgede kalmasın.

2019 Gelinlik Modelleri Kapalı

Tesettürlü gelinlik modellerin seçilmesi diğer modellere göre daha zor ve daha çok zaman almakta. Tesettürlü gelinlikler genellikle straplez modellerin kapatılması ile oluşturulmuş şekilde. Bundan dolayı dikilen model, her bedene uymuyor ve kötü durabiliyor. Straplez bir gelinliği daraltmak ya da genişletmek çok kolay iken tesettürlü gelinlik üzerinde işlem yapmak çok zaman alabiliyor. Tesettürlü gelinlikler bundan dolayı çok kiralanmamakta ve kişiye özel dikim yapılmakta.

Bazı modeller de ise straplez gelinlik bolero ile kapatılır ya da gelinliğe uygun bir kumaş üst bölüme ek yapılır. Ancak direk omuzdan başlayarak, aşağı doğru inen modeller tasarlanıyor ve tasarım üzerine biraz kafa yorunca ortaya güzel tasarımlar çıkıyor. Balık modellerin tesettür gelinlikler için uyarlanması çok beğenildi. Bel kısmından gelen modeller bileğe doğru giderek dar kesim bir hal aldı ve sade bir görünüm kazandırdı.

Seçiminizde dikkat edilmesi gereken detaylara bakarsak fiziği, duruşu ve düğün salonu mekanıdır.

Bir de düğün günü başörtünüzün nasıl olacağı sorusu büyük konu. Bu nedenle tesettürlü gelinlerin başı mutlaka sade olmalı.

2019 Kabarık Gelinlik Modelleri

2019 gelinlik modelleri arasında kabarık model olan gelinlik modelleri için sizlere farklı renk ve tasarımlara sahip modelleri bulduk. Hepsi de büyük işçilik isteyen ve muhteşem tasarıma sahip gelinlik modelleri. Kabarık olarak bilinen gelinlik modelleri Prenses model olarak da adlandırılmaktadır.

Çiçeklerle Süslenmiş Kabarık Gelinlik Modeli

Çok güzel bir tasarıma sahip ve oldukça şık bir duruşu olan renk tonları ve güllerle süslenmiş olan gelinlik modeli göğüs kısmında oldukça estetik bir bir göğüs dekoltesi yapılarak oluşturulmuş.

Uzun kuyruklu ve kabarık gelinlik

Herkes kuyruğumu konuşsun ve abartılı bir model olsun diyorsanız bu modeli denemelisiniz. Straplez olan gelinlik modelinin üst kısmı tamamen dantel işlemesi olarak hazırlanmış ve kollar da bol bir tarz da tasarlanmıştır

Parlak prenses gelinlik modeli

Dantel işlemeli ve parlayan bir gelinlik modeli olan bu model de el işçiliği her detay da göze çarpmakta.2019 gelinlik modellerinin içerisinde en çok tercih edilen model bu model.

2019 Dantelli Gelinlik Modelleri

Klasiklerden uzak duramayan ama modaya da uygun olsun diyenler için dantelli gelinlik modeli çok uygun. Dantel detayları gelinlik modellerini bir adım öne taşıyarak güzel bir görünüş sağlar En çok beğenilen ve tercih edilen modeller arasında Fransız güpürleri yer alıyor.

NEW YORK, NY – APRIL 13: A model walks the runway at the Amsale Tribute Spring 2019 runway show at Gramercy Park Hotel on April 13, 2018 in New York City. (Photo by Slaven Vlasic/Getty Images for Amsale )

Fransız güpürleri çok güzel ve sade durmaktadır. Dantelli gelinliklerde de diğer gelinlik modellerinde de öncelikle dikkat edilmesi gereken konu nasıl bir vücuda sahip olduğunuzdur.

Dantelli gelinlik modelleri diğer gelinliklere göre ağır ve gösterişli bir havaya sahip olduğu için gelin adayları gelinlik seçimlerinde dantel detaylarını istiyor. Gecenin en dikkat çeken çifti gelin ve damat olduğu için gelinliklerin de göz kamaştırıcı güzellikte olması bekleniyor.

A Kesim Gelinlik Modelleri 2019

A kesim, vücudun üst bölgesini sararak göğüsleri topladıktan sonra belden aşağıya doğru A harfi şeklinde görüntü veren modeldir.

A kesim gelinlik kullanımı rahattır, her bedene uyum sağlayabilen özelliği ile en çok tercih edilen çeşittir. Ayrıca boyu kısa olan kişilerin bacak boyunu uzun gösterir.

A Kesim Gelinlikleri Kimler Tercih Etmeli

Tüm vücut tipindeki kişilere uyan ve zor durumlarda hayat kurtaran bu model orta boylu ve minyon tipli kişiler için uygundur. Basen, kalça ve bel bölgesi kilolu olanların kesinlikle bu modeli seçmesi gerekir.

A Kesim Gelinlik Çeşitleri Hangileri

Göze hitap eden bir etek kesimi olan A model gelinlikler, son günler de prenses kesim gelinliklerin sırlamasını aldı. A kesim gelinlik giyeceğim ancak hangi modelini alsam diyenler için listeledik.

A Kesim Askılı Gelinlikler

A Kesim Kuyruklu Gelinlikler

A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlikler

A Kesim Truvakar ve Uzun Kollu Gelinlikler

A Kesim İçin Hangi Duvak Modelleri Tercih Edilmeli?

Düğününde kendini prenses gibi hissetmek isteyen gelin adaylarının tercihi uzun duvaklardan yana olmalı. A kesim duvak modeli olarak dirsek hizasında ya da parmak ucunda biten bir duvak sade ve güzel bir görünüm sunacaktır.

A Kesim Kayık Yaka Gelinlikler

A Kesim Straplez Gelinlikler

A Kesim V Yaka Gelinlikler

A Kesim Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

Kır düğünü mekanında evlenmek isteyenler A kesim gelinliğin kumaşında ince hareketli kumaşlar, tüller seçmelidir.

Eğer az sayıda davetli eşliğinde evleneceksen kumaşı ağırlaştırıp, taş işlemeler, organzeler, parıltılı detaylar katabilir, V yaka A kesim ya da kayık yaka seçebilirsin.

Davet ve önemli organizasyonlarda sırtı açık bir A kesimi dantelle kullanabilirsin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?