Tırnak Bakımı ve Son Moda Tırnak Modelleri

Tırnak Bakımı ve Son Moda Tırnak Modelleri

Bakımlı tırnaklar her zaman dikkat çeker ve ön plandadır. Günlük hayatta belki de en çık kullandığımız organların başında gelmektedir; eller! Bu nedenle bakımın ilk adımı da ellerde başlamaktadır.

El ve ayak bakımı karşı cinsin de ilk dikkat çektiği noktalardan bir tanesi oluyor. Sen de bu fikre katılıyor ancak bakımlı tırnaklara sahip olamıyorsan; yazımızdan faydalanabilirsiniz. Sizler için bakımlı tırnakların püf noktalarını araştırdık. ‘Tırnak bakımı nasıl yapılır?‘ sorusunun cevabını yazımızda derledik. İşte detaylar…

Sağlıklı Tırnaklar; Basit Tüyolardan Geçer!

Tırnakların çok hassas ve çabuk kırılıyorsa; bu bir sağlık sorunudur ve sağlık sorunu olarak ele alınmalıdır. Kalsiyum takviyesi almak, bol su içmek ve meyve-sebze ağırlıklı beslenmek sorunun çözümü için oldukça etkili bir yöntemdir. Buna ek olarak, eğer tırnak yeme, kemirme gibi alışkanlıkların varsa kendini psikolojik olarak motive etmelisin. Acı oje gibi ürünlerin de faydasını görebilirsin.

Tırnak Törpüleme

Tırnakları törpüleme tarzı da, tırnak sağlığının bir devamıdır. Örneğin tırnaklar küt kesildiği ve törpülendiği zaman eşyalara, kıyafetlere hatta saça bile takılma olasılığı çok fazladır. Yine de kütten vazgeçemiyorsanız; tırnaklarını hafif bir şekilde oval yapabilirsiniz. Oval yaptığınız belli bile olmayacaktır.

Tırnakların Nefes Almasını Sağla!  

Ojelerini 2-3 günde bir silmeniz ve 1-2 gün oje sürmeyerek, tırnaklarınızın nefes almasını sağlamalısınız. Üstelik oje silmek için kullandığınız ürün aseton içerse de içermese de yıpratıcı olmaktadır. Tırnakların deforme olmasına, incelmesine ve kağıt gibi soyulmasına yol açmaktadır. Bu tarz problemlerle karşılaşmamak için ojeleri çıkardıktan sonra mutlaka ellerini sabunla yıkamalı ardından da el kremi kullanmalısınız.

Manikür

Tırnaklara manikür yaparken en çok yapılan hatalardan bir tanesi de; tırnak etlerini (kütikülleri) kesmek. Kütikülleri kesildiğinde daha fazla kalınlaşır ve daha abuk büyürler. Bu nedenle yapılacak en doğru hamle; sıcak suyun içerisine bebek yağı damlatıp etleri yumuşatmak. Ardından da tahta bir itme çubuğuyla etleri geri itmek. Bununla birlikte sık sık el kremi kullanmakta tırnak bakımı için olmazsa olmaz.

Tırnakların çabuk uzaması için;

Tırnak bakımı kadar tırnakların uzama hızı da oldukça önemli. Tırnaklarının hızlı uzamasını isteyenler için en önemli taktik; su ile sık sık temas ettirmektir. Tırnaklar ne kadar çok suya değerse o kadar hızlı uzar. Ancak hızlı uzaması için gereğinden fazla suya değdirmekte tırnakların incelip kırılmasına yol açabilir. Bu sebeple sık sık bulaşık yıkıyorsan, bulaşık suyuna limon suyu eklemeli, daha sonra ise nemlendirici ile tırnaklarına masaj yapmalısın. Tırnak uzatmanın tek formülü su değil tabi ki; zeytin yağı ve badem yağı gibi yağlardan da destek alabilirsiniz.

Tırnak Modelleri 2018-2019

Tırnaklar çiçek açtı

Soğuk ve kasvetli kış günlerinden yaza geçiş; tırnaklara da yansıdı. Tırnaklarda yaz renkleri hakimken; üzerindeki çiçek motifleri ve asimetrik detaylar göze çarpıyor. Bu tarz tırnak modelleri 2018-2019 yılına damga vurdu, vurmaya devam ediyor.

French asla popülerliğinden ve asaletinden ödün vermeyen, her daim, her kıyafetle kullanılabilen bir kurtarıcı adeta!

Bu sene düz renkler yerini çiçekli, asimetrik gibi detaylara bıraktı. Düz renkler kullanılmıyor mu ya da modası geçti mi? Elbette hayır! Düz renklerde oldukça sık tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Ama düz renk sürdüğünüz ojeye farklı bir renk ile detaylandırmanız; tırnaklarınıza farklı bir hava katacak. Hatta ojeyi yarım bile sürebilirsiniz. Ojeti dipten değilde ortadan başlayarak tırnak ucuna kadar sürüp ortasından bir kalın şerit, üstünden de bir ince şerit geçerek, tırnaklarınızla sanat yaratabilirsiniz. Ya da dümdüz ojenizi sürüp tek tırnağınıza farklı bir motif kullanabilirsiniz.

Bu sene oval tırnaklar, küt tırnaklara göre daha sık kullanılmaktadır. Kimi tercihini küt tırnaktan yana kullansa da oval tırnağa olan talep giderek artmaktadır. Bu artışta önemli rol oynayan bir diğer nokta ise; çiçek açan tırnaklar oluyor. Oval tırnağın yanı sıra uçları gittikçe sivrileşen tırnaklar da oldukça revaçta!

Ojenizin üzerine farklı renk bir oje ile yapacağınız modelin yanı sıra; bir elinizdeki tırnaklardan bir ya da bir kaçını seçerek, taşlarla, boncuklarla ve/veya simlerle süsleyebilirsiniz. Tırnaklarınızla fark yaratan güzelliği elde etmeniz oldukça kolay.

Tırnaklarınızın güzel görünmesi ve bakımlı olması özgüveni de arttırmaktadır. Tırnakları pis, bakımsız, biçimsiz olan kadın ya da erkekler ellerini saklamak için türlü çabalara girebilirler.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?