Transparan Pudra Nasıl Kullanılır?

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere pudralar makyajın son adımını oluşturuyor. Çoğu zaman kapatıcı özelliği için kullandığımız pudralar artık unutmadığımız son dokunuşlardan biri olmuştur. Cildimize göre bir çok pudra tonu olmakla beraber günümüzde önerilen ve özellikle tercih edilen pudralardan biri de transparan pudradır.

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır?

Transparan pudra tanıma ve açıklamaya ihtiyaç duymayan, anlaşıldığı üzere şeffaf bir pudradır. Yani kapatıcı ve değiştirici özeliği olmayan bir malzemedir. Daha önceleri çok fazla tercih edilmeyen transparan pudralar şimdilerde öne geçmiş durumda. Yüze sürüldüğünde görünmeyen bir ürün olduğundan dolayı çok dikkat çekmemiş bir malzeme. Fakat onu özel yapan da bu özelliğidir.

Fondoten kullanan makyaj severler bu konuda daha iyi değerlendirme yapabilirler. Çünkü özelikle yaz aylarında yaptığımız makyajlar havanın sıcak olmasından kaynaklı, akma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. İşte burada pudra devreye giriyor ve cildin dış etkenlerden etkilenmesini azaltıyor. Fakat pudralar bir kat daha makyaj görüntüsü oluşturduğu için bazen gözü yorabiliyor.

Transparan pudraların diğerlerinden farkı ise bir tabaka daha oluşturmak yerine sabitleme özelliğinin ön planda olmasıdır. Çünkü transparan pudra uygulandığında renk değişimi yapmak yerine alt dokuyu sabitliyor, cildin daha pürüzsüz bir görünümde olmasına yardımcı oluyor. Bununla beraber yüzümüzdeki gerek fondöten gerekse diğer kapatıcılar sonrasında, özellikle yağlı ciltlerde karşılaştığımız, parlamaya engel oluyor.

Transparan pudraları bir pudra fırçası yardımıyla kullanabiliriz. Fırçaya aldığımız pudrayı yavaş ve yuvarlak hareketlerle yüzümüze uygulayabiliriz. Tek seferde tüm yüze aynı şekilde uygulamak yerine yüzümüzün parlayan kısımlarına daha özenle uygulayabiliriz. Bunun yanında sıkıştırılmış pudra şeklinde olanları da vardır. Aynı şekilde pudra fırçasıyla kullanabiliriz. Ya da makyaj süngeri ile de uygulamak mümkündür. Gün içerisinde makyaj tazelemek için istediğimiz zaman kullanabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?