2017 Dantelli Nikah Elbise Modelleri

2017 Dantelli Nikah Elbise Modelleri

Dantel kadınların zarafetidir. Kökeni Fransa’ya dayanan “dentelle” yani dantel hiç kuşkusuz kadınların zarafeti olan ve Venedik’e oradan İspanya’ya ve dünyaya yayılan özellikle giyim sektörünün en çok kullanılan kumaşlarından biridir. Fransız dantelinin moda dünyasında daha çok kullanılmasının nedeni öncelikle bu topraklarda ortaya çıkmış olması ve moda dünyasını yönlendirmiş olmasıdır.

2017 dantelli nikah elbisesi modelleri gelinlikler başta olmak üzere nikah ve düğünlerinde vazgeçilmez tasarım malzemelerinden biri olacaktır. Eğer, zayıf bir fiziğe sahipseniz dantelli nikah elbiseleri tam size göredir. Ancak kilolu bir fiziğe sahipseniz dikkat etmeniz gereken unsurlar var. Kilonuzu ön plana çıkarmayan minimal boydaki dantelli elbiseleri tercih etmeniz doğdu bir seçim olacaktır aynı zamanda etek kısmının kloş ve kabarık değil vazo ya da çan şeklinde olması sizi daha ince ve zarif gösterecektir.

Zayıf fiziğe sahip olanlar ise büyük boy dantel nikah elbiselerini tercih edebilirler.

Vücut yapınıza yakışacak nikah elbiselerini tercih ederken renk olarak da beyazı tercih etmeniz doğru olacaktır. Nikah elbiselerinin vazgeçilmez rengi beyaz sizi masum ve asil gösterecektir. Şayet tercihiniz beyaz nikah elbisesi olmayacaksa beyaza yakın olan fil dişi, kırık beyaz, bej gibi renkleri de seçebilirsiniz.

Bu özel günde kendinizi daha özel ve güzel hissetmek istiyorsanız tercihlerinizi doğru yapmanız çok önemlidir. Giyeceğiniz elbiseye ek olarak kullanacağınız aksesuarların uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 2017’de özellikle 1930’larda sıkça kullanılan dantelli şapkalar nikah elbiselerinin vazgeçilmez aksesuarı olacaktır ayni şekilde dantelli eldivenlerde fazlasıyla tercih edilecek gibi görünüyor.

Moda dünyasının en çok beğenilen modacılarından ve Fransız giyim sektörüne büyük katkıları bulunan Elie Saab ve Zuhair Murad’ında her dönem tasarımlarında kullandıkları dantelli elbiseler 2017’de de en çok beğenilen ve sevilen trendlerden olacak. Dantel sadece nikah elbiselerinde değil kına gecesi kıyafetlerinde ve tesettür modellerinde de kullanılan ve her dönem modası geçmeyen zarafetin sembolü olmaya devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?