Her Ayakkabı Oje İle Boyanır Mı?

Her Ayakkabı Oje İle Boyanır Mı?

Ayakkabı günlük kullanımda sürekli hayatımızda olan bir eşyadır. Sürekli kullanılan ayakkabılarda bir takım deformasyonlar olabilir. Bazı ayakkabıları yenilemek kolay ve basit olsa da bazı ayakkabıları yenilemek ve temizlemek biraz zordur. Ayakkabı çeşitliliği çok fazladır. Ve tüm ayakkabıların yüzeyleri her zaman her yerde kullanmaya müsait değildir.

Ayakkabı boyama

Ayakkabı boyamak ayakkabıda oluşan deformasyonlara karşı bir yenileme yöntemidir. Bazı ayakkabıların kendine ait ayakkabı boyası bulunur. Rugan ayakkabıların tüylü yapısı gereği kendine özel boyaları vardır. Kışlık botlarda yüzeysel yapıları gereği kendilerine ait boyaları vardır. Boyama ve temizleme konusunda rugan ayakkabılar daha kullanışlıdır. Bazen bir bez ile temizlenirken bazen çizik yerleri oje ile kapatılabilir. Peki ya her ayakkabı oje ile boyanır mı? Maalesef hayır. Ayakkabının oje ile boyanması için ayakkabı yüzeyinin pürüzsüz olması gerekiyor. Rugan ayakkabılarda oluşan çizikleri gidermek için ayakkabı rengine uygun ojeyle çizikleri kapatabilirsiniz. Eğer ayakkabınız açık renkli ve fazla deformasyona uğramış ise oje ile tamamen yeni bir ayakkabı yaratabilirsiniz.

Oje ile rugan ayakkabılarınızı boyayamazsınız. Oje ile botlarınızı da boyamak mümkün değil. Erkek rugan ayakkabılarınızı, rugan topuklu ayakkabılarınızı ve rugan babetlerinizi oje ile boyayabilirsiniz. Ayakkabınızı oje ile boyadıktan sonra daha sonra oluşabilecek soyulmalara karşı ayakkabınızı mutlaka başka bir madde ile sabitlemelisiniz. Ayakkabınızda kuruyan oje herhangi bir darbeye karşı hemen soyulabilir. Ayakkabınızda oluşan çizikleri yok etmek için ojeyi kullanabilirsiniz. Fakat seçtiğiniz oje ile ayakkabı renginizin bire bir aynı olduğuna dikkat edin.

Oje ile rütuş

Oje ile ayakkabıda rötuş yapmak istiyorsanız önce ojeyi ayakkabınızın sağlam yerinde deneyin. Rengin aynı olduğundan emin olun. Eğer ayakkabınızda oluşan çizik açık renkliyse kullandığınız ojeyi bir kaç kat fazla sürebilirsiniz. Eğer ayakkabınızda oluşan çizik koyu renkliyse tek kat oje sürmeniz yeterli olacaktır. Ojeyi ayakkabınızda kullanıyorsanız üzerine mutlaka ayakkabı verniği kullanın. Bu ayakkabınızda ki ojenin soyulmasına engel olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?