Kilo Vermenin En Keyifli Hali!

Kilo Vermenin En Keyifli Hali!

Malumunuz yaz geldi ancak henüz deniz sezonu açılmadı. Bilindiği üzere denizler karalara göre daha geç ısınıp daha geç soğur. Bunun nedeni suyun tüm sıvılar gibi geç ısınıp geç soğuyan bileşik olmasıdır. Evet, bu kadar coğrafi bilginin ardından gelelim, esas konuya. Deniz sezonu açılmadan son bir gayretle fazla kilolardan, bölgesel yağlardan kurtulmak için birçok insan evde kilo vermenin yollarını aramaya başladı.

Kilolarımız ‘ben 10 kilo vermek istiyorum’ deyince vücuttan atılmıyor. Bunun için yapılması gereken birçok eylem var. ancak biz kilo vermenin en kolay yolunu anlatacağız. Peki kilo vermenin en kolay yolu ne?

Yazlık kıyafetlerin, mayo – bikinilerin içinden taşan bölgesel fazlalıklar can sıkıcı bir hal alabiliyor. Açık renkli, ince, tiril tiril kıyafetlerin içinde insanlar daha fit ve formda görünmek istiyor. Bu doğrultuda yapılan birçok eylem var. Saatlerce aç kalmak, yanlış beslenme tarzı, hızlı kilo verdiren diyetler gibi.. Bunlara ek olarak zayıflamak isterken sağlığı tehlikeye sokmakta eklenince, kilo vermek korkutucu bir hal alabiliyor. Peki size keyif alırken kilo verebileceğinizi söylesek, ne düşünürdünüz? Evet yanlış görmediniz kilo vermek ile keyif almayı aynı cümle içerisinde kullandık.

Kilo Vermek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Türk kültürünün olmazsa olmazlarından bir tanesidir Türk kahvesi. Kahve altının yanın kahvaltının hemen ardından güne başlamak için tüketilen Türk kahvesinin birçok faydası vardır.

Haydaaaa! Az önce kilo vermenin en kolay yollarından bahsediyorduk ne ara Türk kahvesinin faydalarına geldik dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü kilo vermek tam da bu noktada Türk kahvesi ile birleşiyor. Evet, Türk kahvesinin kültürel boyutunu bir kenara bırakıp bizi ilgilendiren kısma geçeceğiz. Türk kahvesi ile kilolarından nasıl kurtulabileceğinize yazının devamından ulaşabileceksiniz.

Türk kahvesi bildiğiniz üzere zihne ve çalışma rutine destek verir. Bununla birlikte enerji verir. Ancak buradaki püf nokta kahveyi ‘şekersiz’ tüketmek. Çünkü şekerli olarak tükettiğiniz kahve size yılda 1 kilo olarak geri döner.

Türk kahvesi içerken, yavaş ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün. Nasıl mı? Her sabah ılık su bardağı sudan sonra hafif bir kahvaltı yapmalısınız. Her diyette iseniz rutinin diyetinize devam edebilirsiniz. Akabinde ise öğün olarak bit parça bitter çikolata eşliğinde Türk kahvesi tüketin.

Düzenli olarak içtiğiniz şekersiz Türk kahvesi sizin gün boyu enerjik ve tok kalmanızı sağlıyor. Bu şekilde 1. aydan sonra kilo verdiğinizi siz kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Türk kahvesiyle kilo veriyorum zaten diyerek homini gırtlak yemek yemeye devam ederseniz, kilo vermek şöyle dursun. Kilo bile alabilirsiniz. Unutmayalım ki; Türk kahvesi sağlıklı beslenenlerin zayıflama yolundaki yakın arkadaşıdır.

Türk Kahvesinin Diğer Faydaları

Türk kahvesinin zayıflatıcı yönünü anlattık. Şimdi sırada güzellik yönünde! İçtiğiniz kahvenin telvesini bal ile harmanlayıp yüzünüze ve selülitli bölgenize peeling yapabilirsiniz.

Eh madem bu kadar Türk kahvesinden bahsettik, o halde diğer faydalarını da anlatmadan yazımızı sonlandırmayalım. Öyle değil mi?

Tam bir antioksidan deposu. Üstelik konsantrasyon yeteneğini arttırır. Sabah saatlerinde içilen bir fincan şekersiz Türk kahvesi zihinsel fonksiyonları destekleyerek konsantrasyon kabiliyetini ve ezber gücünü artırıyor. Bir parça bitter çikolata ile tüketildiğinde bu oran daha da artıyor.

Ömrü uzatıyor. Alzheimer hastalığına kalkan oluyor. Düzenli olarak tüketilen kafein, bilişsel faaliyetlerdeki azalmayı geciktiriyor.  Kalp dostu 1 fincan Türk kahvesi kalp sağlığına iyi geliyor. Şeker hastalığı riskini azaltıyor. Vücuttaki yağ yakımını uyarıyor. Adrenalin hormonu salgılayarak kalp ve dolaşım sisteminin uyarılmasını böylece daha fazla enerji yakılmasını sağlıyor. Karaciğer yağlanması konusunda da oldukça faydalı. Üstelik iltihabı azaltıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?