Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları 2018-2019

Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları 2018-2019

Mutfak dolabı modelleri kapsamında yapılacak incelemeler ve hazır mutfak dolapları hakkında genel bilgilerden bahsetmeden önce öncelikle sizlere tüm detayların anlatılması önem arz etmektedir. Makalemiz bütününde sonraki kısımlarda hazır mutfak dolaplarının fiyatları ve şekillendirmeleri hakkındaki bilgilere de geçilerek sizlere bunlar hakkında tüm bilgiler verilecektir. Öncelikle hazır mutfak dolapları olarak değil de normal mutfak dolapları ve bunların evimizin dizayn ve tasarımı içerisindeki rolünden bahsedilecek olursa şöyle ki mutfakların derli toplu durması açısından vazgeçilemez ve kullanılması gerekli olan tasarımlardan birisidir. Çünkü genel olarak ev hanımları ev içerisindeki dekorlara ve güzel bir şekilde renk uyumları ile birlikte yapılmış ev ve daha özele inilecek olursa oda düzenlemelerinde aşırı özen göstermektedirler. Şöyle ki dolaplar olarak ele alındığında mutfak dolapları evlerimiz içerisinde odalardan biri olan mutfakta tüm tabak çanakları ve eşyaları derli toplu tutabildiği için tercih edilebilir. Ve bununla birlikte dolapların yapımında kullanılan malzemeler, dolapların sağlamlığı ve bunlara ek olarak hazır mutfak dolapları renkleri ile ev içerisinde hoş bir uyum yakalanmaya çalışılır. Şimdi de bu dolaplara ait özel bilgilere geçerek yazımıza devam edelim.

Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları

Koç Taş Mutfak Dolapları ve Fiyatları

Koçtaş çok başarılı mutfak dolapları üretiyor. En azından Türkiye standartlarında bir kalitesi var ve istekleri karşılıyor.

İkea firmasına göre malzeme ve işçilik çok daha iyi. Ben biraz şaşırdım şahsen bu fiyatlara bu kalitede mutfak dolapları da gayet başarılı.

Kulplar paslanmaz çelikten üretilmiş. Kapakların hepsi plastik sunta ile imal edildiğinden su teması veya buhar temasında şişmesi çok zor.

Renkler bence çok güzel ve eğlenceli. Artık farklı tarzlara yönelmek daha neşeli bir mutfağa sahip olmak isteyenler için süper. Tabi normal standart renklerde mevcut.

Hepsinde ankastre mevcut. Evyeler ekstra ücrete tabi tutuluyor.

İkea Mutfak Dolapları ve Fiyatları

Öncelikle fiyatlar ve modeller aşağıda. İkea çok kısıtlı bir mutfak dolabı koleksiyonuna sahip.

Fiyatlar çok pahalı değil fakat aslında malzemeye göre normal. Çünkü genel olarak sunta kullanılmış.

Sitesinde ürünlerin altında ayarlanabilir ayaklar bile yere göğe sığdırılmamış fakat bunu yapmayan sokak arası marangoz bile kalmadı artık. Bu sizin açınızdan değil zaten kurulum açısından gerek bir olaydır. Yinede bunlara rağmen ikea mutfak dolapları tercih edilebilir.

 

Videomuzu İzleye bilirsiniz….

Hazır mutfak dolapları fiyatları 2018 2019 yılı içerisinde aslına bakılacak olursa otomatik olarak kurulu şekilde gelmediği gibi hazır deniyor fakat bunun sebebi her dolabın tek tek eklenerek yapılması değil de bir bütün halinde yapılmasıdır. Yani bu yüzden genel olarak bu mutfak dolaplarına hazır mutfak dolapları denilerek piyasa içerisinde müşterilerin hizmetlerine sunulmaktadır. Hazır mutfak dolapları evlerimizde mutfaklara yaptırılmadan önce biz müşteriler olarak vermemiz gereken bazı kararlar bulunmaktadır. Öncelikle bu hazır mutfak dolaplarının yapımında kullanılacak malzemenin ne olduğu, çoğunlukla sağlamlık açısından en önemli seçim rolünü oynamaktadır. Çünkü bu tarz şeyler evlerimiz içerisinde bir defaya mahsus olarak yaptırılacağı için uzun ömürlü olması istenir. Uzun ömürlü olabilmesi için de bu şekilde ilk başta seçim konusunda sağlam malzemeler seçilerek buna göre yapılacak işlemler planlanır ve hazır mutfak dolapları uygulanmaya sokulur.

Sonraki kısımlarda bu bağlamda en kaliteli kullanılabilecek malzeme çeşidi olarak herkesin de düşünebileceği gibi mdf malzeme çeşidi ile hazır mutfak dolapları oluşturulmaya başlanır. Mdf isimli dolap malzemesinin nelerden oluştuğu ve yapısında nelerin bulunduğuna bakılacak olursa şöyle ki bu malzeme çeşidi bazı karışımlar oluşturularak sağlanır. Bizim dilimizde de kullanılan odun lifi ile birlikte farklı çeşitte yapışkanlar ile birleştirilerek bir karışımlar oluşturulur. Ve onun ardından kuvvetli makineler ile sıkıştırılarak dolap ham maddesi haline getirilmektedir. İşte bir de bunun dışında kullanılmakta olan malzeme olarak lam malzeme çeşidi de hazır mutfak dolapları üzerinde kullanılarak müşterilerin tercihlerine göre seçim fırsatına sunulmuştur. Müşteriler kendi istek ve arzularına göre bu mutfak dolaplarına kullanılabilecek malzeme çeşidini seçerek sonraki aşamalarda fiyat uygunlaştırması adımına geçerler.

Genel anlamda hazır mutfak dolapları fiyatları 2018 2019 yılları içerisinde ne şekilde fiyatlandırıldıklarına geçilecek olursa ölçüleri üzerinden fiyatlandırılma işlemleri yapılarak müşterilere net bir fiyat sunulur. Şöyle ki fiyatın belirlenmesi aşamasında kullanılmakta olan malzeme de bir nebze fiyatta katkı bulundurmaktadır. Böylece sonuç olarak net bir fiyat elde edilerek onun üzerinden satışa sunulur. Fiyatlandırmalar yapılırken mutfak dolaplarının yapılacağı düz duvarın ölçüsü ile birlikte bununla birlikte kullanılabilecek olan menteşeler ve dolap kulpları ile birlikte ortalama fiyat olarak 300 liraya mutfak dolabı bulabileceğiniz gibi kalitesi arttıkça 1500 liraya bile dolap bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?