Netfor Bedava İnternet Nedir?

Netfor Bedava İnternet Nedir?

Yaklaşık olarak son bir aydır bedava internet hizmeti vereceğini belirten Netfor isimli hizmet birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Birçok internet kullanıcısı Netfor’un gerçekten bedava internet verip vermeyeceğini merak ediyor. Yapılan araştırmada teknik olarak bedava internet hizmeti verecek olan Netfor, bu hizmet karşılığında müşterilerinden para yerine başka karşılıklar isteyecek.

Netfor, ITR yani internet televizyon radyo medya aş tarafından uzun süredir projelendirilen bir uydu sistemi özelliği görüyor. Temel olarak bir uydu alıcısı modülü vererek aynı uydu alıcısı gibi çalışacak olan Netfor, TÜRKSAT kanallarını müşterilerine ücretsiz olarak sunacak.

Netfor Bedava İnternet Hizmeti Verecek Mi?

Netfor’un bedava internet hizmeti verip vermeyeceği konusundaki soruya hem evet hem de hayır diye cevap verilebilir. İlk verilen bilgilere göre Netfor uydu alıcısı ve üyelik için üyelerinden 400 TL gibi bir ücret talep edecek. Bu ücret karşılığında Türksat yayınlarını ve İnternet hizmetini müşterilerinin hizmetine sunacak.

Müşterilerin devamlı bir internet sahibi olabilmeleri için Netfor’un modüllerine yüklenene reklamlara tıklamaları gerekecek. Yani reklamlara tıklayarak ücretsiz internet kullanımı hakkı elde edilebilecek. Netfor internet kullanım bedeli yerine ücret değil reklamlara tıklanmasını isteyecek. Kısacası Adblock kullanmadan sürekli ve sınırsız reklamlara sahip olan Youtube içerikleri Netfor ile kullanıcıların evlerindeki televizyonlarına taşınarak kullanıcılara ücretsiz televizyon ve internet hizmeti verecek.

Netfor’un İnternet Hızı Ne Kadar Olacak?

Edinilen ve tahmin edilen bilgilere göre Netfor’un internet hızının 8 Mbit seviyesinde bir internet bağlantısı sunacağı düşünülüyor. İnternet hizmetinin uydu üzerinden yapılacak olması yağmur, kar ve kapalı havalarda internet bağlantılarında kopmaların olabileceği tahmin ediliyor.

Netfor Bir Reklam Platformu Olarak Mı Hizmet Veriyor?

Reklamların artık evlere bilboard şeklinde dönüştürülmesi ile verilmesinin projelendirildiği bu sistemde Netfor’un bir reklam platformu olduğu kolaylıkla söylenebilir. Kullanıcıların bu reklamlara tıklaması suretiyle de ücretsiz internet hizmeti verilecektir. Tabi burada öncelikli olan konu Netfor’un sunduğu reklamlardır.

Evde televizyon izlerken reklam araları verdiğinde kanal değiştiren birçok kişi Netfor’un bu hizmetinde artık ücretsiz internet kullanmak için reklamları değiştirmeden tıklayarak reklamları izlemeleri gerekecek. Netfor sunmuş olduğu bu hizmetleirn dıpşında uydu üzerinden data transferi de yapabilecek.

Aynı zamanda elektronik bir ortamda kargo hizmeti de sunabilecek. Gerekli izinlerin verilmesi şartı ile kanun ve mevzuatlar kapsamında elektronik posta yoluyla gerekli yerlere data transferi yapılabilecek. Netfor üzerinden tüm bu işlemlerin yanı sıra AVM hizmetlerinden de faydalanılabilecek. AVM sisteminde kredi kartı ile ya da reklamların izlenmesi ile kazanılacak olan bonuslar ile alış veriş yapılabilecek. Kullanıcılar televizyonlarından direk bir AVM’ye bağlanabilecek ve istedikleri ürünleri satın alabilecekler.

Netfor İle Para Kazanma İmkanı

Yapılan açıklamalara göre Netfor üzerinden açılan reklamlara tıklayarak hiçbir ücret ödemeden Netfor üyeliklerini devam ettirip Netfor bedava internet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Reklam kotasının üzerinde reklamlara tıklanarak fazla para kazanarak ekstra bir kazanç elde etmek de mümkün olacaktır.

400 TL ile alınacak olan Netfor uydu alıcısı Türksat yayınları ile verilecek reklamlara tıklanarak internet hizmetlerinin ücretsiz olacağı fazla tıklanma ile de ekstra para kazanma imkanı sunacaktır. Edinilen bu bilgiler Netfor yöneticileri tarafından verilen bilgilerdir. Netfor’un tam olarak ne zaman faaliyete geçeceği konusunda ise kesin bir bilgi yok henüz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?