Sinek Isırığına Ne İyi Gelir? Sivrisinek Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Sivrisinek ısırıklarına ne iyi gelir? Sorusu olanlar için kesin çözüm olarak elma sirkesine de yer verebiliriz. Çünkü elma sirkesinin bileşimini inceleyecek olursak, antiseptik ve mantar önleyici maddeler içerdiğinden sivrisi

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Diş macunu, karbonat, elma sirkesi ve limon suyunun sivrisinek ısırıklarına iyi geldiği birçok yerde söylenmektedir. Ancak bu ürünler özellikle hassas cildi çok çabuk kurutabilir ve hatta cilt kızarıklığını yoğunlaştırabilir. Bu nedenle, bu ürünleri kullanırken çok dikkatli olunmalıdır.

En popüler yöntemlerden biri ısırığın şişlik ve kızarıklığa neden olduğu bölgeye kolonya sürmek olsa da sivrisinek ve böceklerin ısırdığı bölgeye bu tür maddelerle dokunmamak daha doğrudur. Sinek tarafından ısırılan bölgeyi beyaz sabunlu su ile yıkayıp ardından oksijenli su, tuzlu su veya limon sürmek kaşıntıyı daha çabuk geçirmede ve şişmeyi önlemede etkilidir. Ancak ağır vakalarda doktor tarafından reçete edilen ilaçlar kullanılmalıdır. Burada da sivrisinek ısırıklarının bilinen tedavi yöntemleri arasında yer alan ve evde rahatlıkla kullanabileceğiniz jel ve krem ​​müstahzarları sivrisinek ısırıkları için sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

- Poşet çaylar: Poşet çaylar da kaşıntı ve sivrisinek ısırıklarına iyi gelen bir diğer yöntemdir. Sivrisinek ısırığı üzerine bir poşet çay konulmalı ve yarım saat bekletilmelidir. Bu sayede sivrisinek ısırıklarının olumsuz etkilerinden kurtulmak mümkün olacaktır.

- Sivrisinekleri kovmanın en etkili yöntemlerinden biri fesleğendir. Fesleğen ısırığın bulunduğu bölge için de çok önemli faydalar sağlar. Bazı fesleğen yaprakları ezilmeli ve ısırılan bölgeye sürülmelidir. Fesleğen yoksa taze nane ve adaçayı gibi bitkilerin yaprakları da kaşıntıya iyi gelir.

Sinek Isırığına Ne Iyi Gelir Evde?

Sivrisinek ısırıklarına ne iyi gelir? Sorusu olanlar için kesin çözüm olarak elma sirkesine de yer verebiliriz. Çünkü elma sirkesinin bileşimini inceleyecek olursak, antiseptik ve mantar önleyici maddeler içerdiğinden sivrisinek ısırıklarına karşı son derece iyidir. Bir pamuk top kullanarak sivrisineklerin ısırdığı bölgeye biraz elma sirkesi sürmek kaşıntı ve tahrişi giderecektir.

Sinek Isırığı Izi Nasıl Geçer?

Sivrisinekleri kovmanın en etkili yöntemlerinden biri olan fesleğen, ısırığın olduğu bölge için de faydalıdır. Birkaç fesleğen yaprağını ezin ve ısırılan bölgeye sürün. Fesleğeniniz yoksa adaçayı, taze nane vb. kullanın. Bitkilerin yaprakları da kaşıntıya iyi gelir.

Kaynar olmayan sıcak suya sirke döküp ısırılan bölgeyi bu karışıma koymak işe yarayabilir. Bir kova suya bir çay kaşığı sirke işe yarayabilir. Su ile karbonat benzer bir çözüm olabilir. Ayrıca bölgedeki bakterileri öldürmek ve rahatlama sağlamak için kaşıntılı bölgeye limon suyu da sürebilirsiniz. Ancak böcek ısırığının ciltte açık yarası olmadığı durumlarda bu yöntemler kullanılabilir. Cildiniz aşırı derecede hassassa, tahriş olmuşsa veya ısırmadan sonra açık bir yara varsa bir doktora görünün.

Sinek Isırığı Için Ne Yapmalı?

Diş macunu, kabartma tozu, elma sirkesi ve limon suyunun sivrisinek ısırıklarına iyi geldiğine dair birçok iddia var. Ancak bu ürünler özellikle hassas cildi çok çabuk kurutabilir ve hatta cilt kızarıklığını yoğunlaştırabilir. Bu nedenle, bu ürünleri kullanırken çok dikkatli olunmalıdır.

Temiz bir pamuğu elma sirkesine batırıp ısırılan bölgelere uygularsanız hem ağrı hem de kaşıntının geçtiğini göreceksiniz. Bir bardak suya bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı pamuk yardımıyla ısırılan bölgeye sürün. Kaşıntıyı büyük ölçüde giderir.

Sivrisinek Isırığına Hangi Krem Iyi Gelir?

Kaşıntı kremleri; Egzama, alerji, mantar ve böcek ve sinek ısırıklarına karşı iyileştirici özelliği vardır. Kaşıntının seyri duruma göre değişebilir. Bazı kişilerde hafif seyrederken bazılarında daha şiddetli olabilir. Kaşıntı kremleri günlük iş rutininizi bile bozabilen bu hastalığa çok iyi gelir. Kaşıntı‌ Krem‌ ‌Fiyat çeşitli sebeplerden dolayı değişiklik gösterebilir. Kaşıntı önleyici kremlerin fiyatlarını etkileyen en önemli faktör krem ​​miktarıdır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, çeşitli gram formlarında kullanıcılara sunulan kremlerden birini seçebilirsiniz. Kaşıntı kremleri uygulama alanına göre değişiklik gösterir. Ayak ve sivrisinek kovucu gibi türleri olduğu gibi farklı içerik özlerine sahip kaşıntı kremleri de vardır. Bu çeşitlilik ile fiyat farklılıkları da göze çarpmaktadır. kremler; Egzama, alerji ve sivrisinek ısırıkları gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Size en uygun kaşıntı kremini istiyorsanız cimri.com'u ziyaret edin, fiyatları karşılaştırın ve en ucuz ürünü kolayca bulun.

Sivrisinek Kaşıntısına Ne Iyi Gelir

Isırığın şişlik ve kızarıklık yaptığı bölgeye kolonya sürmek en bilinen yöntemlerden biri olsa da sivrisinek ve böceklerin ısırdığı bölgeye bu tür maddelerle dokunmamak daha doğrudur. Sinek tarafından ısırılan bölgeyi beyaz sabunlu su ile yıkayıp ardından oksijenli su, tuzlu su veya limon sürmek kaşıntıyı daha çabuk geçirmede ve şişmeyi önlemede etkilidir. Ancak ağır vakalarda doktor tarafından reçete edilen ilaçlar kullanılmalıdır. Burada da sivrisinek ısırıklarının bilinen tedavi yöntemleri arasında yer alan ve evde rahatlıkla kullanabileceğiniz jel ve krem ​​müstahzarları sivrisinek ısırıkları için sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Sivrisinek ısırıkları genellikle 1-2 gün içinde geçer. Bağışıklık sistemi zayıflamış hastalarda ve çocuklarda kızarıklık ve şişlik daha uzun sürebilir. Eczanelerde satılan ve cilt yüzeyine uygulanan topikal antihistaminik kremler ve kaşıntı önleyici merhemler sivrisinek kaşıntısı için kullanılabilir. Kaşıntı ve iltihabı azaltmak için sivrisinek ısırığı bölgesine buz da uygulanabilir. Sivrisinek ısırması durumunda ısırılan bölgeyi kaşımak kızarıklık ve kaşıntının artmasına neden olur. Bunun nedeni, kaşınmanın cildin iltihaplanmasını arttırmasıdır. Ayrıca aşırı kaşıma ciltte tahrişe ve kanamaya neden olabilir. Bu enfeksiyon riskini artırır. Bu nedenle özellikle bir çocuğu sivrisinek ısırmışsa, tırnaklarını kesmeye özen göstermek ve onları çizmemeleri konusunda uyarmak gerekir.

Bebeklerde Sivrisinek Isırığına Iyi Gelen Krem

Sarımsak: Isırıklardan kaynaklanan kaşıntı ve şişliği gidermek için doğal bir yatıştırıcıdır. Sarımsak kokusu, sivrisinekleri bebeğinizden uzak tutacak ve şişkinliğin iyileşmesine yardımcı olacaktır. Bu bitkinin bir dişini ezebilir, ısırılan bölgeye uygulayabilir, birkaç dakika bekledikten sonra hafif nemli bir bezle bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Limon: Limonu ikiye bölün, ısırılan bölgeye nazikçe uygulayın, biraz bekleyin ve ardından tekrar nemli bir bezle temizleyin. Limonun iltihap önleyici ve anestezik özellikleri bebeğinizin cildi için iyidir.Buz: Isırılan bölgenin iltihaplanmasını önlemeye yardımcı olan etkili bir tedavidir. Birkaç buz küpünü temiz, yumuşak bir bezle bebeğinizin cildine nazikçe sürün. Ancak cildin yüzeyinde çok fazla tutmamaya dikkat edin. Bebeklerin vücut cildi hassas olduğu için cilt yüzeyi tahriş olabilir.

Aloe Vera: Bu bitki jeli cildin etkilenen bölgesine uygulandığında bebeğinizdeki kaşıntı ve şişliği azaltacaktır. Antiseptik ve yatıştırıcı özellikleri ile sivrisinek ısırıklarını iyileştirmede doğal bir yardımcıdır.

Tuz: Böcek ısırıkları için etkili ve yatıştırıcı bir iltihap önleyicidir. Çocuğunuzun cildinin ısırılan bölgesini önce deniz tuzu ve ardından sade su ile nazikçe temizlemek oldukça faydalı bir çözümdür.

Kabartma tozu: Bebeklerde sivrisinek ısırıklarının kaşıntısını azaltmaya yardımcı olur. Bir bardak suda eritilmiş 1 tatlı kaşığı kabartma tozu küçük bir temiz havlu yardımıyla cilde sürülür ve birkaç dakika bekletilir.

Bal: Cildin ısırılan bölgesine sürülen bal, antibakteriyel özelliği sayesinde cildi yatıştırarak iltihap oluşumunu engeller.

Vanilya özü: Sivrisinek ısırıklarının ısırdığı bölgeye sürüldüğünde yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Kara Sinek Isırığına Ne Iyi Gelir

Ülkemizde özellikle yaz aylarında karasinekler çok yaygındır: Karasinekler dokumuzda bir damar yatağı bulur ve orada kan emer. Bu emme bazen bu bölgede kaşıntı ve kızarıklığa neden olabilir. Bu gibi durumlarda kaşıntıyı şiddetlendirmek tehlikelidir. Artan kaşıntı daha fazla dokuya ve dolayısıyla cilde zarar verir. Kaşıntıyı önlemek için bu bölgeye hızlı bir şekilde soğuk uygulama yapılmalıdır. Ülkemizde karasinek ve sivrisinekler bir bölgeyi ısırdığında o bölge çok kaşınabilir. Bu kaşıntı şiddetli hale gelir ve kaşınma devam ederse doku hasarı meydana gelebilir. Özellikle doku üzerindeki bölgeye ciddi şekilde zarar verdiğimizde dokuda enfeksiyona neden olabilecek ciddi açıklıklar oluşur. Soğuk uygulama ile kaşıntı giderilebilir. Soğuk uygulama dışında herhangi bir uygulama önermiyoruz.

Diğer İçerikler

Ceviz vücuda enerji veren besinlerdir. Yorgunluğu gidermek için 7-8 adet badem, ceviz, kaju fıstığı, kuru üzüm, kuru incir veya fındık tüketebilirsiniz. Kuruyemişleri düz yemek istemiyorsanız
Halsizliğe Ne İyi Gelir? Evde Halsizliğe Ne Iyi Gelir?
Halsizliğe Ne İyi Gelir?Yorgunluğun nedeni genellikle C vitamini eksikliği ile ilişkilidir. Her gün portakal, mandalina veya greyf
Devamını Oku
Sivrisinek ısırıklarına ne iyi gelir? Sorusu olanlar için kesin çözüm olarak elma sirkesine de yer verebiliriz. Çünkü elma sirkesinin bileşimini inceleyecek olursak, antiseptik ve mantar önleyici maddeler içerdiğinden sivrisi
Retinol Nedir? Retinol Yüze Nasıl Uygulanır?
Retinol Nedir?Retinol, retinoidler olarak bilinen A vitamini ailesinin bir türevidir. A vitamini, karaciğerde depolanan yağda çözü
Devamını Oku
Sivrisinek ısırıklarına ne iyi gelir? Sorusu olanlar için kesin çözüm olarak elma sirkesine de yer verebiliriz. Çünkü elma sirkesinin bileşimini inceleyecek olursak, antiseptik ve mantar önleyici maddeler içerdiğinden sivrisi
Lansor Gaza Iyi Gelir Mi? Lansor Ne Kadar Kullanılmalı?
Lansor Nedir?İlacın aktif maddesi lansoprazoldür. LANSOR 30 mg mikroplet kapsül midede üretilen asit miktarını azaltan bir proton
Devamını Oku
Yorumlar
Sizin Yorumunuz
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumlar
0 Yorum
Çerez Politikası Kadında Moda olarak internet sitemizde çerez kullanmaktayız. Bu Çerez Politikası ("Politika") Kadında Moda tarafından yönetilen https://www.kadindamoda.com adresli internet sitesi için geçerli olup çerezler işbu Politika'da belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kabul Ediyorum