Türkiye’deki En İyi Ucuz Tatil Yerleri!

Türkiye’deki En İyi Ucuz Tatil Yerleri!

Şu sıcak, tenimizi de yavaş yavaş ısırmaya başlayan Haziran sıcağı; size de artık tatil zamanı geldi dedirtmiyor mu? Giderek ısınan ve bunaltan havalarda en iyi deniz gider diye düşündük ve tatilinizde aileniz, eşiniz, dostunuzla gidebileceğiniz tatil mekanını yazımızda derledik.
Benim tatilim çok kısa, bu yüzden yakın yerlere gitmek istiyorum diyenden Türkiye’nin öbür ucuna giderim diyene kadar birçok kişi hazırladığımız yazıdan faydalanabilir.

Artık bulutlar iyiden iyiye kenara çekildi, meydan güneşe kaldı. Hal böyle olunca tenimize direk temas eden güneş, bizlere deniz, kum ve güneşe hasret bırakıyor. Tatil planıyla yanıp tutuşan insanlar için vakit çok kısıtlı. Çünkü artık yaz ayındayız ve hepi topu Eylül ayını da sayarsak 4 ayımız var. Kullanabileceğimiz bu aylar içerisinde erken rezervasyon yaptırmak tatilin maliyetini de kısıyor. Üstelik bu aylar içerisinde tatil kampanyalarını da yakalamak mümkün. ‘Tatil Budur, Tatil Sepeti, Tatil Vitrini gibi sitelerden kampanyalı tatil fırsatını yakalayabilirsiniz. Tatil.com erken rezervasyona büyük kampanya imkanı sunuyor.
Ucuz tatil imkanıyla hem çok gezebilir hem çok görebilir hem de çok eğlenebilirsiniz. Tatil turlarını da tavsiye ediyoruz.
Bu nedenle hızlıca bir plan yapacak olursak; ilk olarak tatil mekanını belirlemeliyiz. Yakından uzağa yola çıkalım o halde;

ŞİLE-AĞVA

Benim sadece günübirlik ya da 1-2 günlük iznim var diyenler için en iyi tatil imkanını da Şile ve Ağva sunacaktır. Hem İstanbul’un içerisinde hem de İstanbul’a bir o kadar uzak. Uzak dediysek mecazi anlamda. İstanbul denildiğinde akla gelen ilk 5 düşünceden ikisinin kalabalık ve gürültü olacağını varsaydık.

Tatil zamanı bu iki yerin kalabalık olamayacağını söyleyemeyiz. Aksine çok kalabalık olacağının sinyallerini verebiliriz. Ancak kendinize sessiz sakin bir koy bulabilirsiniz. Bulamasanız bile denizin, kumun ve güneşin güzelliği insan kalabalığının önüne geçmekte.

SAROZ KÖRFEZİ’NİN İNCİSİ ‘ERİKLİ’

Masmavi denizi, bemberrak suyu ve kumsalıyla kendine hayran bırakan Erikli, İstanbul’dan çok uzaklaşmak istemeyenler için oldukça ideal. Çünkü İstanbul’a olan uzaklığı sadece 250 km.

Kendi kendini temizleyebilmek özelliği olan Saroz Körfezi, dünyada sayılır yerlerden bir tanesi. Vaktini yolda harcamak istemeyenler için iyi bir tercih olacaktır.

AYVALIK

Dağların denize dik uzandığı Balıkesir-Ayvalık, birbirinden şahane onlarca koya ev sahipliği yapıyor. Şeytan Tepesi’nde günü romantik bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Mavi bayrağa sahip olan bu plaj, tatilcilerin sıklıkla akınına uğramaktadır.

Hem denizin güzelliği, hem eğlence mekanları ile gözde tatil beldesi olan bu plajda doyasıya eğlenebilirken İstanbul’dan da çok uzaklaşmamış olursunuz.

MARMARİS

Muğla’ya gelerek, sizi birazcık İstanbul kıyılarından uzaklaştırarak adeta cennete yaklaştırıyoruz. Muğla’nın incisi Marmaris’te deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Mavi ve yeşilin eşsiz uyumu içerisinde iş stresinin tek bir harfini bile hatırlamayacağınızı garanti ediyoruz.

ALANYA

Yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Alanya, Damlataş mağarası yanında yer alan Damlataş plajı, mavi ve yeşilin kartpostalı andıracak uyumuyla sizlere eşsiz tatil imkanı sunacaktır.

Denizi ayaklarınızın altına seren Alanya, aynı zamanda tarihi bir kenttir. Dim mağarası, Kızıl kule, Selinus Antik kenti ve Alanya kalesi mutlaka gezip görüşmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

ÇEŞME-ALAÇATI

Hep bir ilin incisinden bahsettik, bu kez de bir bölgenin incisinden bahsedelim. Evet doğru tahmin! Ege’nin İncisi; İzmir. İzmir’de deniz mevsimi erken başlayıp geç kapanıyor.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile bütünleşen bu şehir, eşsiz bir tatil geçirmenizin yanı sıra kafa dağıtmanız için de birebir olacaktır. Kalabalık beach club partileri ile doyasıya bir tatil yaşayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?