Kısa Saç Modelleri 2018-2019

Kısa Saç Modelleri 2018-2019

Üşengeçler için birbirinden güzel kısa saç modellerini açıklıyoruz. Malum bulutlar artık tamamen kayboldu ve güneş yüzünü gösterdi. Kavurucu sıcakların boncuk boncuk terlettiği bugünlerde saça şekil vermekte bir hayli zorlaşıyor.

Salık bıraksan; güneşin yanı sıra ensede toplanan saçlar da terletiyor. Toplasan; hep aynı model. Yani aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık! O halde biz bu yazıyla size biraz yardımcı olalım. Sizler için kısa saç modelleri 2018-2019 araştırdık. Kısa saç modelleri resimli bir şekilde sayfamızda bulmanız mümkün.

Eğer saçlarınız uzun ve radikal değişikliklerden hoşlanıyorsanız; hem kolay hem de rahat kısa saç modelini deneyebilirsin. Bu yıl zahmetsiz saç moda! Kısa saç gerçekten çok zahmetsiz. Kurutması, şekil vermesi, taraması, açması oldukça kolay.

Özellikle de uzun uzun saça şekil vermeyle uğraşmak istemeyenler ya da bu süreçten sıkılanların mutlaka tercih etmesi gerekiyor. Hatta kısa saç modellerini kesime göre, hiç şekil vermeden duştan çıktığın gibi kullanmakta mümkün. İşte kolayca kullanabileceğiniz; ayna karşısındaki harcadığınız vakti en aza indirecek birbirinden tarz, birbirinden güzel saç modelleri!

Katlı bob kesim

Bu saç kesimini dağıt dağıtabildiğin kadar! Ne kadar dağıtırsan tarz görünümü o kadar elde etmiş olursun. Son zamanlarda oldukça trend olan bob kesim, saçların bu versiyonunda saçın arka ve ön kısmı yanlara göre biraz daha kısa oluyor.

Ön kısımda burun hizasından çeneye kadar inen katlar da modele ayrı bir hava katıyor. Bu saç modelini yaptırdığınızda; hemen köpükle şekil vererek, hızlıca hazırlanabilirsiniz.

Küt Saç Modeli

Küt saç modeli ezelden beri var olan ve her dönem popülerliğini koruyan bir saç stilidir. Özellikle de son zamanlarda blogger ve vloggerlar tarafından sıklıkla kullanılmakta. Sosyal medyada adeta bir akım haline gelen bu model; kişiye oldukça farklı bir hava katıyor.

Özellikle 2018-2019 saç modelleri genellikte doğallıktan yana olduğu için maşayla fönle uğraşmadan küt saçınızı doğal haliyle şekillendirebilirsiniz. Saçlarınız kabarıksa saç tipinize uygun krem ya da yağlarla elektriğini yatıştırmanız; saçınıza model vermeniz için yeterli olacaktır.

Üstelik yarım bir şekilde topladığınızda bile oldukça farklı bir tarz edinebilirsiniz. İster lastik tokayla, ister tel tokatla; yarım topla ya da topuz yap. Her haliyle oldukça cool!

Önleri hareketli kısa saç modeli

Katlı küt saçta diyebiliriz. Çenenizin hizasında önlerinde katları olan hareketli kısa saç modelinin boyun bölgesini olduğundan daha uzun gösterdiğini biliyor muydunuz? Peki boynun uzun gözükmesinin ise kadını daha çekici ve seksi gösterdiğini?

Evet, uzun görünümlü bir boyun; kadını olduğundan daha seksi, çekici ve zarif gösteriyor. Saçınıza atılacak birkaç makas darbesinden sonra bu özelliklere sahip olabilirsiniz. Saçınızı yıkayıp saçınıza uygun saç bakım ürünleri ile hemen şekil verebilirsiniz. Üstelik bu kısa modeller ayna karşısında harcanan vakti de en aza indiriyor. Hatta bize kalırsa saçlarına ıslakken sür köpüğünü işte bu kadar, hazırsın! Zaten saçların kısa olduğu için hızlıca kuruyacaktır. Bu hızı havaların kavurucu sıcaklığı da arttırabilir.

Pixie kısa saç

Önden arkaya doğru kısalan pixie saç kesimi, oldukça radikal bir karar olabilir sizin için. Ancak bizce oldukça havalı ve cool bir model! Hem asi hem asil bir stil isteyenler için tam isabet. Yandan ayırarak şekillendireceğiniz bu modelde bir tarafınızı kulak arkası yapıp o kulağınızı küpeyle hareketlendirebilirsiniz. Bu saç kesiminde arkaya doğru inen katlar nedeniyle hacimli bir görünüm de elde etmek mümkün.

Bu saç modeli için saatlerce vakit harcamaya gerek yok. Belki 15-20 dakika belki yarım saat belki daha da fazla süre uyuyabilirsiniz. Malum kızlar, saçlarına şekil vermek için gerektiğinde uykusundan fedakarlık yapabiliyor. (Biz gerektiğinde dedik ama siz onu hemen hemen her gün olarak anlayın.)

Tomboy kısa saç stili

Tomby denilen bu model, arka ve yan kısımları kısa tepe noktasından başlayan uzun perçemlerden oluşuyor. Minimum şekillendirme, maksimim tarz diyebileceğimiz ender modellerden bir tanesi.

Yataktan kal, tara ve çık modeli diye de açıklayabiliriz.

Her gün saçlarınız için harcadığınız vakit, gününüzün büyük bir kısmını öldürüyor. Üstelik bazen sabah yaptığın saçı gün içinde tekrar tekrar düzenleyebiliyorsun. Kısa saç modelleri ile bu vakit kayıplarını hemen sonlandırmak için hemen kuaförünüzün yolunu tutmanızı öneriyoruz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?